Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miről szól a magzatvédők...

Miről szól a magzatvédők "feladata"?

Figyelt kérdés

Kik ők? És segítenek e személyesen ha kérik? Foglalkoznak e már megszületett babákkal is? Ha kérdezni-kérni akar tőlük egy rászoruló család, azoknak ingyen segítenének vagy pénzért? Ha a rászoruló kismama nem vallásos, és a magzata down kóros az tényleg baj náluk? Mert azt meg a párom mondja rájuk.


Keveset hallottam róluk. De azt mondja a barátnőm, keressem fel őket, mielőtt abortusz mellett döntenék.


Volt már valakinek bármiféle jellegű pozitív-negatív tapasztalata velük?



2017. máj. 10. 05:01
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
33%
A magzatvédők normális értékrendű emberek, itt a normális alatt azt értem, hogy elítélik a gyilkosságot - ezt azt hiszem, az számodra is elfogadható, aki nem így gondolkozik, az társadalmi szinten nem számít normálisnak. De sajnos, ugyanúgy, mint ahogy a legtöbben szemet hunynak az olcsóbb kütyük érdekében végzett távol-keleti rabszolgamunka felett, a magzati korban lévő embereket sem tekintik embernek, egyszerű kényelmi okból - amit nem látok, az nincs, ugye. Csakhogy ez nem igaz. A másik érv, hogy legális, ezért nem bűn. Pedig már az maga bűn, hogy legális. Bűnös benne a láncolat minden résztvevője, a politikustól az orvoson át, a végzetes döntést meghozó anyáig, aki viszont, az előbbiekkel ellentétben, áldozat is egyben. A magzatvédők az abortuszon gondolkozó anyára, mint áldozatra tekintenek, akik a vétkes állami gépezet és a szintén vétkes közgondolkozás áldozatául esnek, és próbálják megmenteni attól, hogy végzetes döntést hozzon, ami nem csak a baba, de az ő egész életére is kihat. Természetesen tisztában vannak azzal, hogy vannak rázós és kétségbeejtő helyzetek, és minden erejükkel azon vannak, hogy az anyának a probléma leküzdésében segítsenek. Igen, személyesen is, ha kell. Védik továbbá a megfogant életet, aki a legkevésbé sem azért fogant, hogy az elvileg legnagyobb biztonságot nyújtó anyaméhben kivégezzék.
2017. máj. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
41%
Kérdező, emberek életébe való beleszólásról nulla felelősségvállalással, párkapcsolatok-családok tönkretételéről, többnyire (de nem mindig) vallási agitációról, mellébeszélésről, "jövőbe látásról" és jósolgatásról, mások érzelmi zsarolásáról, ilyesmiről:(
2017. máj. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
39%

Szia! Igen, van konkrét segítségnyújtás: lelki, egészségügyi és gyakorlati támogatás egyaránt.

Személyesen is szívesen bevonódnak az életvédők, ha az anya elfogadja a segítséget, tudom biztosan. Nem pénzért, hanem az élet miatti örömért. Ehhez egyáltalán nem feltétel a vallási meggyőződés.

Hogy érted, hogy baj lenne náluk, ha a magzat, kisbaba Down-os?

A kisbabád megszületése után is kapsz segítséget,és szükség szerint később is.

Személyes meggyőződésem, hogy a bentlakásos vagy lakóotthoni elhelyezés is emberileg nagyon jó megoldás lehet szükség esetén. Nem kegyetlenség, sőt, hanem igen mondása az életre!

Egy másik kicsi szív is dobog benned, aki bízik benned, ne add fel!

2017. máj. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
39%

Szia!


Elsősorban emberek vagyunk, legtöbbünk anyák, de vannak köztünk apák is.

Amit teszünk: először elmondjuk az abortuszon gondolkodó nőnek, hogy van másik út is. Elmondjuk, hogy nagyon pontosan milyen juttatásokat kapna, mit hogyan tudna igénybe venni, kiskorú esetén elmondjuk, hogy a szülő is elmehet gyedre munka mellett, saját erőnkből és pénzünkből ruhákat gyűjtünk és adományozunk, ha kell, akkor komplett babakelengyével segítünk, és nem utolsó sorban lelki támogatást tudunk nyújtani. Nagyon sokunk kemény dolgokon ment át, én is, tehát pontosan tudjuk, hogy egy magára hagyott anya mit él át.


A Down babákért is harcolunk, de mivel ma egy kényelmes és felelősséget nem vállaló társadalomban élünk, ezért ez keményebb menet, ott igazán csak azok az édesanyák a mérvadóak, akik Down babát nevelnek.

Nekem is van fogyatékos gyermekem, így valamennyire ismerem a fejlesztés világát is.

2017. máj. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
42%
Nekem van ismerősöm (a másik lepcsőházban lakó anyuka) akinek anyaotthont intéztek, orvost szereztek, gyerekruhát és babacuccokat gyűjtöttek. Nekik köszönhetően él és virul az 5 éves kisfia. Az anyja pedig örül, hogy nem vette el a kicsi életét. Ja, és a kezdeti nehézségek 2 évig tartottak csupán. Anya talált munkát, dolgozik, a fia értelmet ad az életének. Az ab. pártiak mindettől megfosztották volna. Ha abortuszra megy annó, nem alakul így az élete, a saját elmondása szerint. Valószínűleg ugyanolyan értelmetlenül tengetné a napjait mint előtte, vagy rosszabbul. Örökre hálás lehet a magzatvédőknek. Az élet igenis hozhat jót. A halál csak csak rosszat hoz.
2017. máj. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
42%

Ajánlok egy jó oldalt, ami friss :)


[link]

2017. máj. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
Húha... Nagyon megoszlanak a vélemények. :S A párom azt mondta elmegyünk pszichiáterhez is és kikérhetem az ő véleményét is a dologról. :S Ez nagyon feszültté tett, mert még sose voltam pszichiáternél. Nem tudom mire számítsak. Azt is megkérdezem akkor, hogy mi is az a down kór pontosan, s hogy mint szakember ajánlja e megszülni így? Mire kell felkészülni ha bevállaljuk, vagy ha nem, akkor a második baba is ilyen lehet e? Hogy milyen követelmények vannak egy ilyen babánál, és nem utolsó sorban a baba miatt szeretném megkérdezni, ha megszületne, lehetne e önálló felnőtt? Vagy pokoli nehéz élete lenne? :( Nagyon tapasztalatlan vagyok e téren. Még sose láttam személyesen down kóros embert. Nem is beszéltem ilyen emberrel. Terhes sem voltam még. Még csak nem is pelenkáztam soha babát sem. Semmit nem tudok a gyereknevelésről, nem tudom mit hogy csináljak. :S Félek is, izgulok, és nem kicsit össze vagyok törve. Bánt, hogy beteg. Gondolom lennének akkor fizikális problémák is neki. Pl. az arca, szervei... Biztos kicsúfolnák, fintorognának rá a gyerektársak. Magányos lenne. Biztos mentálisan sem lenne olyan mint ők, így nem lenne senki aki felvállalná barátként. Ettől is bánkódom, félek. És nem tudom ilyenkor ezt is hogy kell kezelni. Mit kéne mondani? Egyáltalán erre lehet mit? Azt sem tudom miért, mitől lett down kóros? A családból senki sem az... Akkor miért? És meddig él egy down kóros ember átlagosan? Mi van, ha túléljük? Vagy rosszabb lenne az, ha mi halnánk meg, és senki sem lesz utána neki? Mert így ezek után ha megszületne nekünk nem kellene több gyerek. Mert nem lenne idő és pénz egy másikat is felnevelni mellette. És mert mi van ha az is beteg lenne? Nem tudom én sem mit akarok, talán titkon tudjuk mindketten a választ.... :'( Ugyanis boldogtalanok vagyunk. A párom az hajlik az abortusz felé, bár nem mondta ki hogy menjek. De a páromnak sem kívánok rosszat, magamnak sem, babának sem ha megszületne, bár látszik, hogy ő is nagyon dilemmázik. Mert ő kérte a pszichiáterhez is az időpontot. A barátnőm nagyon családcentrikus, ezért ajánlotta a magzatvédőket. De nem jó, inkább szakember kéne. De a párom is tud róla, hogy a barátnőm miket mond, mert elmesélem itthon, s ennek nem örül. El is tilt tőle. Szerinte teletömi a fejem. Szükségem volt a Ti véleményetekre is azért, de nagyon megoszlanak, és mindegyik félben látok igazságot. Megértem. Ez nem egyszerű sehogy. Ez egy rossz helyzet. Így nem lett jobb. Igaza van páromnak is, és igaza van a barátnőmnek is valamilyen szinten. De mi akkor is mélabúsak vagyunk, szomorúak, csalódottak. És a párom szava a legfontosabb, az első, a döntő, és kikérem a pszichiáter után a véleményét, az lesz a válasz igen, vagy nem. Szeretem, és ha ő nem akarja, akkor tiszteletben tartom. 7 éve együtt vagyunk, nem akarom hogy elveszítsem emiatt. Nem akarom, hogy idővel elmeneküljön. De ha azt mondja, neki így is kell a baba, akkor legyen úgy. Ő neki is joga dönteni ebben. Az övé is nem csak az enyém. De sajnos, nem úgy tűnik, hogy ő ezt akarná. És nagyon is megértem. Én sem vagyok boldog, nem ezt akartam. Mérlegelem azt is, hogy akár idő közben egyedül maradhatok a gyerekkel, ha valami történik a párommal. Vagy elhagy. Akkor nem tudom hogyan tovább. Első gyerek, első terhesség mely rosszul sikerült. Ez borzasztó.
2017. máj. 10. 16:58
 18/40 anonim ***** válasza:
39%

Érdekes videó a Down-nal kapcsolatban:


https://www.youtube.com/watch?v=v9svkO0BfT8

2017. máj. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
43%
Ha baj van, mindenképpen menj el a Szent Imrében dr. Bálint Sándorhoz, ő nagyon jó. Több barátnőmmel is volt olyan, hogy a sima orvosa azt mondta, beteg a baba, nem lehet megmenteni, aztán elmentek Bálint doktorhoz, ő pedig egészséges babákat segített világra.
2017. máj. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
43%

"Kedves egészségügyi dolgozó, aki nem érted, hogy miért tartottam meg a kisbabámat!

Kérlek ne kérdezd meg ezt megint, főleg ne akkor amikor az édes és okos két évesem ott ül mellettem. Lehet, hogy nem ismeri az "abortusz" szót, de többet megért mint ahogyan azt te gondolod. "Anyuka, miért nem vetette el, nem tudta, hogy így fog születni?"-- igen, ezt biztosan érti..

A válasz a kérdésedre igen is és nem is. Tudtam, hogy csak fél szíve van más komoly komplikációk mellett. Tudtam, hogy több nyitott szívműtétre lesz szüksége már csecsemő korában, hogy életben maradhasson. De azt nem tudtam, hogy mennyire szeret majd hozzám bújni reggelente, hogy milyen édes lesz a hangja amikor azt mondja nekem, hogy mama, és, hogy a kedvenc játéka az lesz amikor tűzoltóknak képzeljük magunkat. Nem tudtam, hogy egy pici ember ennyi boldogságot okozhat. Mindössze azt tudtam, hogy mélyen szeretem a babát a pocakomban és azóta is egyre jobban szeretem őt. Az életet választanám a fiam számára újra és újra. Hadd mondjam el neked, hogy amikor majdnem elvesztettem őt, az volt az életem legborzalmasabb napja és kimondhatatlanul hálás vagyok, hogy még mindig itt van, él, lélegzik, mozog, mosolyog.

Kérlek, miután elmondom, hogy mi az életet választottuk, ne akadékoskodj tovább, és magyarázd el nekem, hogy valaki akinek ilyen komplex a szíve, nem kellene, hogy éljen. "Általában az univentrikuláris szívű gyerekeket inkább abortálják.. tudja, az egy elég nagy probléma." Igen, tudom, kedves szülész orvos, aki a második babámat vizsgálod, és nem, még ha neki sem tökéletes az anatómiája, őt sem fogom elvetetni. Egy bosszús pillantással végig mérsz és azt sugallod, hogy bolondnak tartasz. A valóság az, hogy bár nem jártam az orvosi egyetemre, valószínűleg a fiam specifikus diagnózisáról, műtéti opcióiról, és arról, hogy mit jelent egy olyan kisfiú nevelése akinek csak fél szíve van, többet tudok mint te. Nehéz út ez időnként, de ugyanakkor azt is tudom, hogy még az intenzív osztályon is lehet tökéletes békességet és boldogságot találni, akkor is amikor nem tudod, hogy a kisbabád életben lesz-e még holnap, a következő héten, jövőre... Nagyon szívesen mesélnék neked erről többet. Mert a tökéletes boldogság nem annak a függvénye, hogy "tökéletes-e" a gyereked, a kapcsolatod, a munkád, a hazád, autód... létezik egyáltalán ilyen? Megtaláltad már a békét és boldogságot ami minden értelmet felülmúl és nem függ a körülményeidtől? Én igen. És ez a szőke kisfiú, nagy kék szemekkel és a legédesebb mosollyal, akinek szerinted nem kellene itt lennie, nagy szerepet játszott ebben.

Anya tigris vagyok és te az én drága kisbabám életének kioltásáról beszélsz szóval legszívesebben leordítanálak. De nem teszem meg. Talán mert túlságosan nagy a sokk, vagy mert túl udvarias vagyok, vagy mert félek megtenni... ugyanakkor, zokogni fogok, de csak miután az a pici fiú elaludt, akinek szerinted nem kellene itt lennie, hogy ő ne érezze át, hogy mennyire fájdalmasak és borzalmasak is igazából a szavaid. Azért, mert nem tudom, hogy meddig lesz itt, de minden egyes másodperc amit vele tölthetek, az életem legjobb része. És zokogni fogok mindazok az anyukák miatt is, akik a rendelődben ültek amikor a terhesség megszakítását erőltetted anélkül, hogy átfogó információt adtál volna a diagnózisról, és akik emiatt most üres karokkal és fájó szívvel élnek. Hatalmas a felelősséged. Szóval kérlek, hogy olvass bele azokba az orvosi tanulmányokba amik a legutóbbi fejleményekről írnak a veleszületett szívbetegségek kezelésében. Lehet, hogy meglepődöve fogod hallani, hogy valaki olyan, mint az én fiam, akinek csak fél szíve van és szerinted nem kellene itt lennie, egy napon majd akár a te székedben is ülhet, és lehet az az orvos, aki ránéz a szomorú, aggódó anyukára, aki most tudta meg, hogy valami nincsen rendben a kisbabájával, és elmondja neki, hogy a diagnózis nem határozza meg az embert és nem csak a hibátlan lehet tökéletes.

Tisztelettel,

Az a mama a rendelőben

(Ez a nyílt levél nem egy adott személynek íródott, hanem mindazoknak az orvosoknak és nővéreknek akik ezeket vagy hasonló megjegyzéseket tették. Nagyon hálásak vagyunk a jelenlegi szülész orvosomért és a remek ellátásért amit biztosít a számunkra)."

2017. máj. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!