Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miről szól a magzatvédők...

Miről szól a magzatvédők "feladata"?

Figyelt kérdés

Kik ők? És segítenek e személyesen ha kérik? Foglalkoznak e már megszületett babákkal is? Ha kérdezni-kérni akar tőlük egy rászoruló család, azoknak ingyen segítenének vagy pénzért? Ha a rászoruló kismama nem vallásos, és a magzata down kóros az tényleg baj náluk? Mert azt meg a párom mondja rájuk.


Keveset hallottam róluk. De azt mondja a barátnőm, keressem fel őket, mielőtt abortusz mellett döntenék.


Volt már valakinek bármiféle jellegű pozitív-negatív tapasztalata velük?



2017. máj. 10. 05:01
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
57%

Biztos egyébként a diagnózis?

Látod, ezért könnyebb azoknak, akiknél az abortusz szóba se jöhet. Nekik nem kell dilemmázniuk, csak a megoldást keresni. Hogy ha beteg, hogy tudom felnevelni, hogy ha nagyon rövid ideig élhet csak, akkor hogy megadjam neki a végtisztességet(nem kukába kerül, vagy formalinos üvegbe). Egy egészséges gyermekkel is történhet bármi, fejre eshet, teszem azt. Egy gazdag is elszegényedhet, egy boldog pár is szenvedhet autóbalesetet...ugyanígy fordítva. Egy diagnózis lehet téves, egy Down kórost is lehet hasznos a társadalom számára (a szüleiről nem is beszélve), egy egyedülálló anya megtalálhatja az Igazit babával is. Istent játsszon csak Isten, neki van meg a képzettsége hozzá. Ez nem a mi gondunk. Inkább Dowm-osok szüleivel venném fel a kapcsolatot a helyetekben, ők járnak veletek egy cipőben, nem egy pszichiáter.

2017. máj. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
46%

Azt jó tudni, hogyha te szeretnéd a babát, a párod pedig ráderőszakolja, hogy vetesd el, akkor az teljesem szétrombolja a kapcsolatotokat. Mert nem számíthattál rá akkor, mikor férfinek kellett volna lennie.


Abortusszal, vagyis azzal, hogy egy ártatlan embert megülünk, nem lehet kapcsolatot megmenteni. Inkább az ellenkezője szokott történni. Gyermekgyilkosság után ki boldog?


Ez a "lehet, hogy beteg lesz, ezért inkább megölöm", amolyan Dr. Mengele-féle gonodlkodás.


Az életben sem mindenki egészséges, ezért pl. aki később mondjuk elveszíti egy balesetben a kezét, azt akkor lőjük le? Ugye hogy nem. A babádat meg pléne ne.

2017. máj. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
33%

Ezt nem a pszichológusnak kell eldöntenie, hanem NEKED. Mert te vagy az édesanyja.


Dönts:


ÉLET VAGY HALÁL?

2017. máj. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
48%
Aki biztosan állítja, hogy elvetetné, az nekem olyan, mintha az életet magát nem fogadná el olyannak, amilyen. Nem feltétlenül a Down-osokról van szó. Ez inkább életfelfogás. Sokan elfelejtik, hogy egy egészséges gyermek a születése után is lehet tartós beteg, bénulhat le, válhat önellátásra képtelenné. Arról a gyermekről is lemondanátok? Mert túl sok meló? Lemondás? Macera? Igen, az. De sokkal inkább elfogadom azt az életet amit kapok, mint hogy gyáván megfutamondjak, mert nem illik bele az álomvilágomba az az élet, amit kapok. Hihetetlen csodálattal és tisztelettel nézek azokra a sok esetben egyedül maradt szülőkre, akik nap mint nap felkelnek és hozzák viszik, fejlesztik, türelemmel tanítják a beteg gyerekeiket. Sokkal többet adnak nekik, mint néhány egészséges gyermeket nevelő szülő, akik könyörögnek, hogy 30 évesen most már keressen munkát, ne otthon lakjon vagy legalább tanuljon valamit. Az ilyen emberek sokkal több gondot okoznak minden szinten, mint egy fejlesztésre szoruló gyermek, aki nap, mint nap megküzd a társadalmi kirekesztettséggel és a saját korlátaikkal.
2017. máj. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
44%
Megtartanám mindenképpen. Nem lennék képes rá, hogy eldobjam magamtól. Bármikor kiderülhet bármelyikünkről, hogy beteg, hogy ellátásra, többlettámogatásra szorul. Az én életem sem értékesebb a másik emberénél, sem a magzatoménál. Felelős lettem érte, és szeretem. Akarom-nem akarom? Választhatok, hogy krumplisalátát eszem vagy pedig svéd gombát. De a gyermekünk a foganástól kezdve a miénk. Bármilyen betegséggel küzdjünk is. Amíg lehet, küzdünk, nem mi vagyunk az élet urai, mi csak elfogadjuk és közösen széppé tesszük.
2017. máj. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
95%
Ha helyes döntést szeretnél hozni, akkor beszélj down szindrómás gyerekek szüleivel. Ők tudják a leghitelesebben bemutatni, mire számíthatsz
2017. máj. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, az utolsónál a pont, a szakembereken túl még az ilyen gyereket nevelő szülők tudnak hasznos tanácsokat adni. Egyre készülj fel, a fogyatékkal élő gyerekek szülei igen ritkán maradnak együtt.
2017. máj. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:
Igen! Talán ez a jó ötlet. Megkérdezem a páromat, hogy hajlandó lenne e rá, hogy felvegyük a kapcsolatot ilyen családokkal. Szerintem ha igent mond, van értelme megpróbálni. Kérdés, hol találok erre ilyen családot, akik megengednék, hogy találkozzunk, és beszéljünk??? :(
2017. máj. 10. 19:47
 29/40 anonim ***** válasza:
én ismerek ilyen családokat, írj rám, adok elérhetőséget, szívesen megosztják veled a történetüket
2017. máj. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
9%

Kérdező (#17) " Ez nagyon feszültté tett, mert még sose voltam pszichiáternél. Nem tudom mire számítsak." - legalább másfél óra várakozásra még akkor is, ha időpontra mentek... kevés a pszichiáter, és túlterheltek.

Ezen túl semmi extrára, az is egy orvos, csak nem a test, hanem a lélek betegségei a területe. Viszont em jós, és nincs kristálygömbje se... ezt azért mondom, mert nem fogja tudni megjósolni, hogy HA a gyereken Down szindrómával születik tényleg, milyen súlyos tünetei lesznek, és mennyire lesz fejleszthető...

2017. máj. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!