Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Férfiak, Ti hogyan vélekedtek...

Férfiak, Ti hogyan vélekedtek az abortuszról?

Figyelt kérdés

Szerintetek lehet olyan indok, kizáró ok ami megmagyarázza az abortusz szükségességét? Nektek van, vagy volt saját esetetek, ahol a saját gyermekeitek volt az áldozat? Mit éreztetek? Egy férfi is elsirathatja a magzatát? (Mert a férfié is, hiszen apa lenne/lett volna!)


Megbocsájtotok azoknak a nőknek, akik mégis megtartják, betegen is?



#férfi #apa #lélek #hozzáállás #ok #indok #nevelőapa #férfiak véleménye #abortusz okai
2017. máj. 11. 22:14
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
44%

Nő vagyok. Alapból abortusz ellenes,de ha nálunk kiderül,hogy beteg a harmadik,közös döntéssel elvetetjük. Nagyon rossz lesz,ha azt kell tennünk,de két egészséges gyermekünk van,az ő jövőjüket és a kapcsolatunkat se tehetjük kockára azzal,hogy egy beteg gyermeket vállalunk. Az egészséges is sok figyelmet követel,egy beteg még többet.


Férjemet hat évig h.lyitette egy férjes nő,két gyerekkel. Szerelmes volt,elfogadta volna a két gyerekét is. Lombik babák,ikrek a gyerekek. A nőnek nem lehetett elméletileg több gyereke. Megszakítással végig védekeztek,mondván,hogy jó azért telibe mégse. Valahogy csoda folytán terhes lett. Kifizetette a párommal a magándokit,az abortuszt is. Párom végig zokogta az egészet,a nőn semmi nem látszott. Akkor és ott páromban végleg eltört valami,sose bocsátott meg a nőnek. Vállalta volna őt a két meglévöhét gyerekkel,a közössel úgy,hogy elvált és idösebba nő lett volna. A nőnek ez kevés volt,csak jó volt neki a férje sok pénzét költeni,aki kiment külföldre dolgozni,meg jó volt párom minden pénzét és udvarlását élveznie,az utolsó fillérjét is rá meg aa két gyerekére költötte.

Szóval ő nekem sose nézné el az abortuszt,ha nem beteg baba esetén lenne. Mással meg nem törődünk,mert mindenki dönt ahogy akar.

2017. máj. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
38%

21 vagyok

Hozzátenném,a nagy előző kapcsolatomból van. Fiatal voltam,de vállaltam. Az apja azt mondta én döntök,de ő szeretné.

Aztán idővel különmentünk,a gyerek 3éves korában kb. Azóta rá se bagózik a gyerekére. Havonta max.egyszer viszi két napra és ennyi. Köztes időbe meh se kérdezi mi van a gyerekkel.

Na ő a nagy szöveggel,hogy ö szeretné a gyereket,naaa ennyire szerette.

2017. máj. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Theressita ***** válasza:
28%

Az én férjem minden körülmény közt ragaszkodna a gyermeke életéhez (csodálatos ember!)


Illetve a barátnőm férje is szuper: Amikor kiderült, hogy downos babát várnak,az első reakciója egyből ez volt: "Nem baj, mi ezt a kisbabát úgy fogjuk szeretni, ahogy megszületik."

2017. máj. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
22%
Hát ha az én gyerekem akarná elvetetni a nő, azzal a lendülettel repülne is. És kapcsolatnál is kizáró ok számomra ha előtte megölte a saját gyerekét.(kivéve betegség).
2017. máj. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
60%
# 13 De van jogom dönteni, ha nekem kell etetni és ruházni, míg önellátó leszel.
2017. máj. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
84%

Egyfelől eleve megvan a véleményem azokról, akik össze-vissza, éjjel-nappal, ész nélkül ...nak, aztán becsúszik a terhesség. Szóval eleve nem kéne eljutni eddig a problémáig.


Másfelől viszont, ha már megtörtént... akkor nem gondolom, hogy bele kéne ütnie az orrát a szomszédnak meg az anyámkínjának, hogy ez ügyben a nő részéről milyen döntés születik. Persze, férfiként nyilván nem tetszene a dolog, és nagyon nem szeretnék ilyen élethelyzetbe kerülni, de azért az élet kicsit bonyolultabb kérdés ennél, azt is meg kell érteni. Előfordulhat ilyen vagy olyan döntés, amit kénytelen az ember elfogadni, ha nem is tetszik neki.

2017. máj. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!