Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi a véleményetek az abortuszrol?

Mi a véleményetek az abortuszrol?

Figyelt kérdés
most mindegy miért. vagy anyagi okok miatt vagy felelőtlenség.. kivancsi vagyok kinek ki a velemenye?
2016. dec. 8. 21:53
1 2 3 4 5 6
 1/58 A kérdező kommentje:
-ki +mi *
2016. dec. 8. 21:54
 2/58 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ok. Nem hiszek a lélekben sem semmilyen Istenben, nem gondolom hogy gyilkosság, támogatom.
2016. dec. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
44%
Én öszinte leszek.Én nem tenném.Én abban az esetben tenném ,ha megerőszakolnának,és terhes lennék.De amugy,egy pici élet,aki szeretne élni!!
2016. dec. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
33%
Ez nem Istenben Hiszek,vagy nem.Én LÉLEKBEN gondolom igy.Lehet más,máshogyan gondolja,de én igy.ABORTUSZT NE!!!! Picike lény,aki élni szeretne,HA HAGYNÁK!
2016. dec. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
29%
Én viszont egyértelműen gyilkosságnak tekintem. Méghozzá a saját gyerek megölésének. Mégis mi más lenne egy ÉLŐLÉNY kikaparása ? Elég szomorú, hogy a magzat sokaknak kb. a párizsi felvágottal egyenértékű. Vágjuk ki, ha nem kell. Elítélem az ilyen nőket. Aki képes megölni a gyerekét vagy támogatja az abortuszt, azt elköttetném. Egyedüli mentség, ha az anya vagy magzat súlyosan beteg. Ha erőszakból fogant az határeset. Habár akkoris adja inkább örökbe.
2016. dec. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
56%

Senkit sem ítélek el miatta, mert meggyőződésem, hogy erről csak és kizárólag a nő dönthet, hiszen (1) az ő teste, (2) ha egyedül marad, neki kell felnevelnie egyedül a gyereket.


De azért szerintem erről a kérdésről nem lehet általánosságban, a konkrét eset körülményei nélkül gondolkozni. Pl. eszembe sem jutna, hogy egy erőszakkal fogant vagy egy beteg gyerek esetén rákényszerítsem a nőt, hogy szülje meg a gyereket (meg persze akkor sem, ha az anya veszélyeztetné magát miatta).

De az sem helyes, hogy egyre többen egyfajta "védekezési módnak" tekintik az abortuszt - hogy csak a végleteket említsem.

2016. dec. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
65%
Egy 12 hetet be nem töltő burjánzó sejtcsomónak sem tudata, sem akarata nincs (szeretne élni? na ne már :D), a gyilkosságot minden ország törvény bünteti, abortusz pedig a legtöbb helyen engedélyezett, tehát ebből következik hogy nem gyilkosság. Akármennyire is szeretik sziruposan tálalni, meg írogatnak egy tudattalan, önálló életben maradásra képtelen sejtcsomó nevében érzelgős verseket, meg ezt azt, az abortusz nem gyilkosság. Aki szerint az, mert egy élőlény kikaparásáról van szó, remélem miután megölt egy bogarat feladta magát a rendőrségen.
2016. dec. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
32%
Egy bogárból nem a gyermeked fejlődne ki ha hagynád élni.
2016. dec. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
73%

Egy bogár is élőlény :) És több tudattal rendelkezik mint egy 12 hétnél fiatalabb sejtburjánzás.


Ha gyilkosság lenne, akkor tilos lenne az abortusz. Az meg nevetséges amikor jönnek nagypofával hogy az abortusz így megy úgy gyilkosság, de ha erőszakból lesz a magzat akkor azt el lehet vetetni. Mert az nem "gyilkosság"? A magzat "szeretne" élni és nem tehet arról, hogy az anyját megerőszakolták. Ti magatok sem tudjátok eldönteni...

2016. dec. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
32%

67%-os folyton rarepul a témára, mint egy bogar, de meg nem vette a fáradságot, hogy megnézzen egy 12 hetes magzatot, az mar nagyon nem egy burjánzó sejt csomo. A szíve is csak ugy dobog, de nem el, mi?

En sosem vetetnem el a gyerekemet. O tényleg semmiről nem tehet, a gyilkosságot nem tartom megfelelo megoldásnak a nehez anyagi helyetre vagy egyebre. Oszinten meg is döbbent ez a hozzáállás. Olyan, mintha halálra méltónak gondolnánk a nagyon nehezen élőket. Szegény lenne? Haljon meg! Rosszkor jonne az anyjának? Haljon meg! Becsúszott? Haljon meg!

Amugy eleg rugalmasnak tartom magam, de ezt sosem fogom megérteni.

2016. dec. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!