Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért nem tudja megérteni...

Miért nem tudja megérteni anya, hogy én ilyen körülmények között nem akarok gyereket? Ezt komolyan magyarázni kell egy felnőtt nőnek?

Figyelt kérdés

Terhes lettem 20 évesen.

A barátom, anyukám és az orvosom tud róla. Nem fogom megtartani, ezt eldöntöttem. Viszont ezt sem a barátom, sem anya nem bírja megérteni...

A barátom teljesen gyerekesen áll hozzá, hogy "gondoljak bele, milyen gyönyörű babánk lenne a génjeink miatt", meg hogy legalább 3-4 évig pihenhetnék, stb. Igen, cukik a babák, de kb. amíg el nem kezdenek sírni. A barátommal pedig most leszünk együtt 13 hónapja és 22 éves létére ez a leghosszabb kapcsolata... Szeretem, de tudom, hogy a baba is ideig-óráig lenne neki érdekes.


A másik pedig, hogy hiába van jó anyagi helyzetünk (mindkettőnknek lakás, autó, nem kell dolgoznunk az egyetem mellett, általában étteremben eszünk, van pénzünk utazni, szórakozni), az nem a mi pénzünk. Hanem a szüleinké. Én pedig nem akarok az ő pénzükön gyereket nevelni. Ezt pedig anya nem érti meg, azt mondja, hogyha kell, akár 30 éves koromig is támogatnak anyagilag és megvesznek bármit, amit szeretnék.... És hogy ő mennyire szeretne unokázni, segítene mindenben, akár az éjszaka közepén is jönne, ha hívjuk.

Mindig felhozza ezt a témát, pedig elmondtam, hogy nem szeretnék erről többet beszélni, biztos vagyok a döntésemben és elég nevetséges lenne úgy babáznunk, hogy közben a szüleink utalgatják nekünk a pénzt és fizetik a számlákat, meg a benzint.


Szerintetek mit csináljak, hogy elfogadja, vagy legalább ne szóljon ebbe bele?


2017. júl. 24. 10:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/172 anonim ***** válasza:
26%
Á, nem pazarolom az energiám egy nyilvánvalóan provokatív kérdésre...
2017. júl. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/172 anonim ***** válasza:
68%

Nem értem mitől lenne provokatív a kérdés. Mert a kérdező nem akar gyerekeket? Vagy mert az anyja ezt nem bírja felfogni ép ésszel? Na mindegy is, te biztos érted..


Kérdező! Anyukad másképp gondolkodik erről a dologról, mint te, más a véleménye róla, de attól még igazán tiszteletben tarthatna a te döntésedet, hisz beleszólása úgy sincs, nem tudom miért nehezíti pluszban a dolgot. Lehet őt nem is kellett volna beavatnod, a baratodra még úgy ahogy tartozik a dolog, bár helyetted dönteni ő se dönthet, de anyukadra aztán végképp nem tartozik, de most már mindegy. Mond el neki(k) még egyszer az érveidet, nyomatékosítva, hogy nem fogod megtartani és kérd meg, hogy ezt tartsa tiszteletben!

Ja és aki azt írta ez nem csak a kérdező döntése, annak üzenem, hogy DE! Még hozza KIZÁRÓLAG csak az ő döntése, ugyanis az ő testerol és életéről van szó! A pasinak az eg világon semmi szava nincs ebbe, azonkívül h elmondja a véleményét! Majd akkor szólhat bele, ha az ő testében fejlődik az a magzat, ő kell nagy hassal, hanyingerrel, rosszulléttel stb stb-vel kínlódnia 9 hónapon át, ő szüli meg iszonyat fájdalmak között Ja és persze ő marad otthon vele és vállalja a gyereknevelés jelentős részét, mint ahogy ezt a nők teszik! Na majd akkor beleszólhat, addig nem!

2017. júl. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/172 piroska és a farkas ***** válasza:
21%
Azt gondolom, felelősek vagyunk a bennünk megfogamt életért, adott esetben úgy, h mindent megteszünk, h ne foganjon meg. Tehát dupla védekezés. Erősen kétlem, h itt erről szó lehet,két felelőtlen fiatal ösztöne egy magzat életébe kerül, és ez tény, mindenki szépítheti alárhogy, mint ahogy az is tény, h a Te döntísed a " kényelmi abortusz" aminél sivárabb lelki lvilágot én elképzelni sem tudok ebben a témában. Nem értem egyébként, h ha most elfogadod, h a szüleid eltartsanak, akkor miért olyan nehéz a születendő babára is elfogadni? Legalább akkor most is utasítanád el, de neeem, azért most jól jön.
2017. júl. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/172 anonim ***** válasza:
27%

Gazdag kislány, gazdag, narkós fiúval...

Ugyan :)

2017. júl. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/172 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, ez a felnőttség. Amikor nem tartozol elszámolással sem anyádnak, sem idegeneknek, hanem magad döntesz, viseled súlyát, és azt, hogy nem felelhetsz meg mindenkinek.


Nehezebb, mint gyereknek lenni, de ez az élet. Hozz felelős döntést! Azt, hogy mi az, úgyis csak te tudhatod egyedül.

2017. júl. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/172 anonim ***** válasza:
69%

#23: Ne is haragudj, de rohadtul nem a te tiszted megmondani, hogy ki hogyan élje a szexuális eletet és hogy hogyan védekezzen!! Eszem megáll, hogy még egyesek ebbe os belepofáznananak..... Már az sem lesz elég nektek, ha valaki védekezik rendesen (óvszer vagy foggatlo v hüvely gyűrű stb), neeeeem, ha úgy teherbeesik, az is az ő hibája lesz, mert miért nem védekezett duplán. Vicc, tudod van, aki élvezni is akarja a szexet, nem pedig a lehető legkisebbre csökkenteni a dupla meg tripla védekezéssel a szex minőségét!

És minden a saját életéért felelős! Úgy eli, ahogy az neki(!) megfelel és nem úgy, ahogy masok elvárják! Számomra pont ez utal iszonyat sivár lelkivilágra, hogy valaki abban eli ki magát, h anonim oldalakon beleszól más szexuális eletebe meg abba, h mit hogyan tegyen és rendelkezne más méhével..

2017. júl. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/172 anonim ***** válasza:
28%

Valahol olvastam,valami okos ember mondta:azt vettem észre,hogy az abortuszpártiak már mind megszülettek.

Anyukád szerintem azért nem érti meg a döntésed,mert nem egy ilyen ingyenélő,önző vég lényt akart nevelni belőled,akinek a szülei pénze nem büdös,mikor a lakást kell elfogadni,meg nem dolgozni egyetem mellett,meg étteremben enni,de mindezt megosztani a saját gyerekével,az már nem smakkol. Inkább megöleti. Persze,biztos elrontott valamit,ha egyáltalán nem akarsz anya lenni,de arra megtaníthatott volna,hogy az abortusz nem védekezési mód.

2017. júl. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/172 anonim ***** válasza:
26%
Remélem anyádék közölték veled hogy innentől nincsen neked kocsika, rucika, bulikácska, meg étteremben kajcsika, max ha megdolgozol érte... Ész nélkül szexelni tudtál, de a felelősséget nem vállalod mikor minden körülmény adott. A pasi helyében az abortusz napján tennélek lapátra és keresnék felelősségteljes csajt magamnak, anyukádék helyében meg minimálra csökkenteném az apanázst, mivel nem vagy rá méltó.
2017. júl. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/172 anonim ***** válasza:
77%
Jesszus, milyen mélységesen szánalmasak vagytok... Ez már undorító. Mit faj az nektek, ha a szülei gazdagok és megengedhetik maguknak ezeket a dolgokat??! Először ki a jó fene közötök van hozzá?? Irigyelitek tőlük vagy mi?! Egy gyerekhez nem csak a megfelelő hátter kell meglegyen, hanem egy normális, stabil lábakon álló kapcsolat, ami a kérdező leírása alapján is világosan kiderül, hogy NEM adott + akarnia kell mindkét félnek, aki szinten NEM adott! Akkor mitől beszélünk?? Senkire, mondom senkire én lehet rákényszeríteni egy gyereket, ha egyszer nem akarja. Ezt valóban ilyen nehéz lenne felfogni? Miért ennyire evidens, hogyha van megfelelő anyagi háttér, akkor kutya kötelessége a nőnek vállalnia a terhességet?? Nem, nem az, ha nem akarja, akkor nem is fogja, függetlenül attól, h van-e rá pénz vagy sem! És a körülményeket ugye még mindig nem tudni, azt h hogyan esett teherbe a kérdező, senki máris okoskodni kell és ismeretlenül ítélkezni meg észt osztani, az megy!! Nevetséges vagytok, nem kicsit, nagyon!
2017. júl. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/172 anonim ***** válasza:
88%

Én megértelek. Tökmindegy hogy hányan várják a gyereket, te leszel az anyja vagyis az elsődleges gondozója és ha te nem állsz erre készen/nem akarod, akkor abból mindenkinek csak kára fog származni. Például depressziós leszel, rámegy a kapcsolat arra hogy mindenki a másikat hibáztatja, a gyerek is megszívja hogy senki nincs igazán mellette és ez bizony örökre nyomot hagy.

Szerintem mindegy hogy anyukád miért nem ért meg, felnőtt vagy és ez a te döntésed nem kell senkinek hozzá az engedélye. Ők meg kénytelenek elfogadni a dolgot.

2017. júl. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!