Miért ilyen erőszakosak?

Figyelt kérdés

Nem vagyok terhes, csak van olyan ismerősöm akinek már volt abortusza, ezért kezdtem nézni ezt a kategóriát. Ahogy olvasgattam a válaszokat, láttam, hogy ezen az oldalon is vannak olyan emberek, akik képtelenek a kérdésre válaszolni, csak mindenféle vallási okra hivatkozva elítélik az abortuszt, és a véleményüket rá akarják erőltetni másokra. Másik ismerősöm aki szintén nem volt biztos abban, hogy megtartsa a babát, mesélt arról, hogy győzködték itt teljesen idegenek. Ő végül megtartotta, és el is mondta, hogy miután ezt eldöntötte beszélt neki innen valaki egy életvédő facebookos csoportról. Állítólag azok írogatnak minden abortuszra készülő nőnek. Neki azt is írták, hogy milyen szép lehet a kisbabája, biztos rá hasonlít, és képzelje csak el mit tesznek vele abortusz közben. Olyan érzést keltve ezzel az emberben, mintha nem azért kéne megtartani egy babát, mert felkészültek rá, hanem mert rossz az abortusz. Amolyan bűntudatkeltés. A másik, mikor olyan üzenetet küldtek, hogy a megváltónkat is egy tervezetlen terhességnek köszönhetjük. És aki ebben nem hisz? Komolyan ilyen szövegekkel próbálják rávenni a nőket a gyerek megtartására? Nekik nem számít a körülmény, sem semmi, csak az, hogy missziónak tekintik a mások életébe való beleszólást. Láttam itt már 15 éves lánynak a kérdését, aki terhes lett. De hajléktalanét is, aki hajléktalanszállón lakik. És olyan is írt itt már akit megerőszakoltak. Ezek persze mindenkinek a gyerek megszülését javasolták. Még azt megérteném, ha olyannak írnának biztatást aki legalább elgondolkodik a szülésen, de azoknak is írnak, akik már eldöntötték, és más kérdést raknak itt ki, nem olyat, hogy még nem tudják. Ha valaki kitesz például egy olyan kérdést, hogy meddig végeznek abortuszt, de a kérdésben benne van, hogy nem tudják vállalni, az életvédők rögtön írják, hogy tartsa meg. Holott nem is ez volt a kérdés.

Nekem is van hasonló gondolkodású barátnőm, aki ráadásul nem csak az abortuszt ítéli el, de a fogamzásgátlást is. Azt nem értem, hogy ezeknél miért csak az embrió számít, az, hogy nem jó helyre születik és, hogy milyen gyerekkora lesz emiatt, azt már nem nézik? Mintha fontosabb lenne egy ember a születése előtt mint utána.

Én személy szerint szépnek tartom ha egy anya/pár vállal olyan gyereket akit nem terveztek, de tiszteletben tartom azt is ha nem. Ezt csak ők dönthetik el, ők mérhetik fel a körülményeket. Tiszteletlenség idegeneket győzködni, bűntudatot kelteni bennük meg pláne.

Ti mit gondoltok ezekről az emberekről? Én érzem csak azt, hogy amit csinálnak az már sok?

Köszönöm előre is a normális válaszokat!



2018. jan. 28. 23:12
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
29%
Nem vallási okokból, de valóban a saját gyermekét öleti meg az, aki abortuszra megy.i nincs felkészülve a szülésre, az ne keféljen. Szerinted a világháborúban mennyire voltak jók a körülmények? Már rég kihaltunk volna. Ha lesz gyermeked egyszer, és kicsit megszorulsz, akkor majd fejbelövöd?
2018. jan. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
65%

Ebből előre látni, hogy nagy vita lesz, mert ezek az emberek úgysem fogjak beismerni, hogy ezt csinálják.

Nézd meg rögtön az első valszolót...

Azt hiszi neki jogában áll megmondani ki “keféljen” és ki nem. Nyilván a védekezés melletti teherbeesesről még életében nem hallott. A háborúra hivatkozni meg valami iszonyat nagy butasagra vall. Nem a múltban élünk, hanem 2018-at írunk! Nem mindig a múlttal kell előhozakodni, az más világ volt. Nyilván sokkal jobb volt, mikor halom számra erőszakolták a nőket és kénytelenek voltak minden gyereket megszulni borzasztó körülmények között. Igen valóban erre kell hivatkozni...

Megölni pedig továbbra is csak azt lehet, aki elve megszületett! De hát ezeknek mondhatod.

Igen is legyen joga egy nőnek döntenie a saját élete és teste felett és nehogy már fontosabbnak tartsunk egy fejletlen embriót, egy már megszületett, önálló embernél.

2018. jan. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
54%
Hozzám becsöngettek már számtalanszor a mormonok, Jehova Tanúi, meg a túró tudja, mik mellett/ellen kampányolók, sőt, bedobálják a postaládámba a reklámújságokat, ilyen-olyan kampány-szórólapokat, anélkül, hogy kérném. Na és? Ha eldöntöttem, mit akarok, ignorálom mindenki más véleményét, óhaját és kész. Nem értem, mi a probléma. Az életvédők legalább vállalható ügy mellett állnak ki, rengeteg ember szeretne örökbe fogadni, akinek nem adatott meg, hogy saját gyereke lehessen. ha pedig mégis az abortusz mellett dönt az illető (és pl. egy megerőszakolt nőtől ezt abszolút meg tudom érteni), ahhoz is joga van, ezt nem csorbítja minimális mértékben sem az, hogy vannak az övétől eltérő vélemények.
2018. jan. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
93%
Azt nem értem, hogy minek teszi ki magát bárki önként idegenek véleményének? Ha én ezen dilemmáznék, akkor leülnék a párommal, és ketten eldöntenénk, hogy mi legyen, nem a Gyakorin, a Facebookon, meg más fórumokon találtatnám ki az emberekkel, hogy én most szüljek, vagy ne. Ha közhírré teszed a problémádat, akkor mindenféle véleményt fogsz kapni, ez ilyen. De elviekben igazat adok neked, felesleges és káros másokat győzködni.
2018. jan. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
54%

Nálad biztos nem nagyobb, te idegbeteg agyhalott.

Látod kérdező az 53%-os például éppenséggel egy élő példa az abortusz mellett.:D

Szerencsétlen nem tud a tényekkel mit kezdeni, ezért inkább trágárkodik, mert ennél többre nem képes. Tipikus.

Menj szépen keresd meg a gyógyszered, hisz láthatóan elgurult.

2018. jan. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ez sok ilyen "kampányolónál" önigazolás. Ettől érzik magukat jó/istenfélő embernek, és valóban úgy gondolják segítenek meg "megmentenek" egy életet. Szerintem innen ez a szélsőségesség.


Az a baj, hogy az ilyen emberek sokszor nagyon egyoldalúan közelítik meg a témát (hajtják a magukét minden áron, és ha elakad az érvelés mindig be lehet dobni Istent, vagy "ősanyáinkat") és átérzőképességük gyakorlatilag 0. Nyilván azt mondogatják, hogy a magzat mit érez majd, de az anya további életébe meg érzéseibe nem gondolnak bele. Az a baj ezzel, hogy aztán nem nekik kell majd anyagi segítséget meg érzelmi támogatást adni a "rábeszéltnek" mikor megszületik a baba esetleg rossz körülmények közé.


Aki amúgy a történelemre hivatkozott, az biztosan nem hallott a "kötőtűs" nénikről meg a magzathajtó gyógynövényekről...szóval nem igaz, hogy régen nem volt abortusz, csak akkor jó sok nő bele is halt a kezelésbe. :S


Ez nem azt jelenti, hogy nem lennék védekezéspárti és ne értenék azzal egyet, hogy a fiataloknak biztonságosan kéne szexelni, de tegye fel a kezét aki 16 évesen soha semmi hülyeséget nem csinált. (ennek most nem feltétlen kell szexnek lennie) Most komolyan elvárnátok egy felkészületlen félfelnőttől, hogy egy ostoba döntésére (mert mondjuk hagyta magát rábeszélni, féltek orvoshoz menni mikor kiszakadt a gumi stb) rámenjen az egész élete? (nyilván van kivétel akinek bejön de azért ez a kevesebb)


Akik meg erőszak áldozatától vagy beteg (pl terhesség alatt kiderül h rákos és csak akkor kemózzák ha elveteti) kismamától tagadná meg az abortuszt az már mindennek a legteteje.

2018. jan. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
49%

Ha valaki kérdést tesz fel, arra válaszolnak.

Ha nem akarsz választ kapni, ne kérdezz. Egyszerű.

Írd ki, hogy csak a te nézeted szerinti és egyetértő választ vársz.

Amúgy nem kell kiteregetni a szexuális életed és akkor senki nem foglalkozik vele. Ha kiírod kérdésnek akkor azzal elfogadod, hogy az lesz a téma.

2018. jan. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
62%
5-ös válaszolóval értek egyet. Nem azzal van a gond, aki leírja az akármilyen véleményét, hiszen KÉRDEZTÉK. Azzal, aki egy ilyen horderejű dolgot egy netes fórumon vitat meg. Ha felnőtt az illető döntse el a párjával, ha 15 éves beszélje meg a szüleivel, de ha kiírja ide, akkor bizony ez azzal jár, hogy mindenféle véleményt kap. Erőszakost is, meg fanatikust, meg megértőt, meg mindenfélét. Ez van. Ez nem tartozna ránk.
2018. jan. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
31%
#7-#8-#9 "Tehát egy nő eldöntheti kinek rakja szét a lábát, gumi nélkül ki élvezhet belé. De ha van joga, akkor kötelességei is vannak. Ha terpesztett gumi nélkül, tablettát sem vett be, akkor vállalja." - hiába nyomod 3 nicken pár perc különbséggel, akkor se a magadfajta dönti el - szerencsére - hogy a nőnek mihez van joga, és mihez nincs.
2018. jan. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó, senki se akarja rád kényszeríteni a világnézetét, te se akard másokra a sajátod - és kész.
2018. jan. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!