Miért ilyen erőszakosak?

Figyelt kérdés

Nem vagyok terhes, csak van olyan ismerősöm akinek már volt abortusza, ezért kezdtem nézni ezt a kategóriát. Ahogy olvasgattam a válaszokat, láttam, hogy ezen az oldalon is vannak olyan emberek, akik képtelenek a kérdésre válaszolni, csak mindenféle vallási okra hivatkozva elítélik az abortuszt, és a véleményüket rá akarják erőltetni másokra. Másik ismerősöm aki szintén nem volt biztos abban, hogy megtartsa a babát, mesélt arról, hogy győzködték itt teljesen idegenek. Ő végül megtartotta, és el is mondta, hogy miután ezt eldöntötte beszélt neki innen valaki egy életvédő facebookos csoportról. Állítólag azok írogatnak minden abortuszra készülő nőnek. Neki azt is írták, hogy milyen szép lehet a kisbabája, biztos rá hasonlít, és képzelje csak el mit tesznek vele abortusz közben. Olyan érzést keltve ezzel az emberben, mintha nem azért kéne megtartani egy babát, mert felkészültek rá, hanem mert rossz az abortusz. Amolyan bűntudatkeltés. A másik, mikor olyan üzenetet küldtek, hogy a megváltónkat is egy tervezetlen terhességnek köszönhetjük. És aki ebben nem hisz? Komolyan ilyen szövegekkel próbálják rávenni a nőket a gyerek megtartására? Nekik nem számít a körülmény, sem semmi, csak az, hogy missziónak tekintik a mások életébe való beleszólást. Láttam itt már 15 éves lánynak a kérdését, aki terhes lett. De hajléktalanét is, aki hajléktalanszállón lakik. És olyan is írt itt már akit megerőszakoltak. Ezek persze mindenkinek a gyerek megszülését javasolták. Még azt megérteném, ha olyannak írnának biztatást aki legalább elgondolkodik a szülésen, de azoknak is írnak, akik már eldöntötték, és más kérdést raknak itt ki, nem olyat, hogy még nem tudják. Ha valaki kitesz például egy olyan kérdést, hogy meddig végeznek abortuszt, de a kérdésben benne van, hogy nem tudják vállalni, az életvédők rögtön írják, hogy tartsa meg. Holott nem is ez volt a kérdés.

Nekem is van hasonló gondolkodású barátnőm, aki ráadásul nem csak az abortuszt ítéli el, de a fogamzásgátlást is. Azt nem értem, hogy ezeknél miért csak az embrió számít, az, hogy nem jó helyre születik és, hogy milyen gyerekkora lesz emiatt, azt már nem nézik? Mintha fontosabb lenne egy ember a születése előtt mint utána.

Én személy szerint szépnek tartom ha egy anya/pár vállal olyan gyereket akit nem terveztek, de tiszteletben tartom azt is ha nem. Ezt csak ők dönthetik el, ők mérhetik fel a körülményeket. Tiszteletlenség idegeneket győzködni, bűntudatot kelteni bennük meg pláne.

Ti mit gondoltok ezekről az emberekről? Én érzem csak azt, hogy amit csinálnak az már sok?

Köszönöm előre is a normális válaszokat!



2018. jan. 28. 23:12
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
18%
Ööö...a gyakorin kérdezők javarésze a tudatos kapcsolatépítés és fogamzásgátlás mellett kényszerül abortuszra? Ismered Te az érintett 16 és 28 közötti korosztály gondolkodását, mentalitását? Nehogy már a tudatosság az abortusszal, ne pedig a fogamzásgátlással kezdődjön! Terhes lettem, mert-nem védekeztünk-nem húzta ki-nem vettem be a gyógyszert-nem szereti a gumit- én se-stb. Ha meg utána leminősíti őket az ember, jönnek a jogaikkal, meg a felelősségvállalással...
2018. jan. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
69%
#21, és miből gondolod, hogy jogod van rájuk eröltetni, vagy egyáltalán számon kérni rajtuk a saját gondolkodásodat???
2018. jan. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
11%
A felelősségvállalást? Mivel a felelőtlenség esetén alkalmazott abortusz nem 100%-ig önköltséges dolog, így hogyne lenne közöm hozzá. A magam részéről 100%-ig kifizettetném mindenkivel (aki nem akar gyereket, az így is jobban jár, mert egy gyerek felnevelése drágább), és onnantól egy szavam sem lenne. Persze, lehet azzal jönni, hogy a szociális juttatások, gyermektámogatási kedzvezmények, stb. méginkább igénybe veszik a költségvetést, ugyanakkor jelzem, abortuszra nem a putriból mennek. Oda inkább megszülik.
2018. febr. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
74%

Nem a putriból mennek????

Nem CSAK onnan, Így a helyes.

Orvos ismerősök elbeszélése alapján mondom.

2018. febr. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
21%

Én sem magamtól találtam ki. De nézz csak át a Szexualitás-kategória kérdéseire. A Lehetek terhes? -kérdezők java nem putrilakó.

Az én orvos ismerősem javarészt partit követő abortuszokról számolnak be (értem ezalatt: a páciensek java része felelőtlensége áldozata)

2018. febr. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
31%
Na akkor itt lehet az eltérés, én mezőgazdasági jellegű kisvárosban lakok, ahol nem partira, hanem dolgozni járnak a népek. Bulizgatni errefelé leginkább a kisebbség és az ő társasági körükben mozgó lumpenek szoktak, van belőlük elég sok. Név szerint ismerjük a nevezetesebb családokat (az orvosok is...).
2018. febr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
33%

Tessék, iskolapélda az erőszakoskodásra:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..

Kérdezőnek felemlítik az örökbe adást, Kérdező lereagálja. Ez idáig még ugyan totál off, de mondjuk OK. Erre a #40-es válaszoló még betesz róla egy linket (jó, ez legalább link, az kattint rá aki akar), erre a #42 dafke bemásolja a link tartalmát is, nehogy maradjon már valami döntési joga az erre nem kiváncsiaknak...

2018. febr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
14%
26-27. Ismerem a Kelet-magyarországi viszonyokat személyesen, de azt nem jelenteném ki, hogy a felelőtlen viselkedés kizárólag a kisebbség sajátja. És még ha azé is lenne, a fentebb említettek érvényüket veszítik? 27: Én ugyan épp azt nem néztem, amit belinkeltél, de elég jól leírtad körülírtad azért: az, ha valaki beír egy szöveget, vagy belinkel valamit, az már kényszerítés bármire? Vagy beleszólás a döntésbe?
2018. febr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
58%

#28, a #26-ot és a #27-et megint nem ugyanaz írta:)

Miért, te miyen szóval illetnéd azt, aki egy válasz után azért is, és csak azért is mondja a magáét, ha nem úgy, hogy erőszakoskodó, zaklató?

2018. febr. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
0%
Simán csak makacsnak, akaratosnak, tolakodónak. Majd ha a házadnál csenget, miután jelezted neki, hogy hagyjon ezzel, az a zaklatás.
2018. febr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!