Miért ilyen erőszakosak?

Figyelt kérdés

Nem vagyok terhes, csak van olyan ismerősöm akinek már volt abortusza, ezért kezdtem nézni ezt a kategóriát. Ahogy olvasgattam a válaszokat, láttam, hogy ezen az oldalon is vannak olyan emberek, akik képtelenek a kérdésre válaszolni, csak mindenféle vallási okra hivatkozva elítélik az abortuszt, és a véleményüket rá akarják erőltetni másokra. Másik ismerősöm aki szintén nem volt biztos abban, hogy megtartsa a babát, mesélt arról, hogy győzködték itt teljesen idegenek. Ő végül megtartotta, és el is mondta, hogy miután ezt eldöntötte beszélt neki innen valaki egy életvédő facebookos csoportról. Állítólag azok írogatnak minden abortuszra készülő nőnek. Neki azt is írták, hogy milyen szép lehet a kisbabája, biztos rá hasonlít, és képzelje csak el mit tesznek vele abortusz közben. Olyan érzést keltve ezzel az emberben, mintha nem azért kéne megtartani egy babát, mert felkészültek rá, hanem mert rossz az abortusz. Amolyan bűntudatkeltés. A másik, mikor olyan üzenetet küldtek, hogy a megváltónkat is egy tervezetlen terhességnek köszönhetjük. És aki ebben nem hisz? Komolyan ilyen szövegekkel próbálják rávenni a nőket a gyerek megtartására? Nekik nem számít a körülmény, sem semmi, csak az, hogy missziónak tekintik a mások életébe való beleszólást. Láttam itt már 15 éves lánynak a kérdését, aki terhes lett. De hajléktalanét is, aki hajléktalanszállón lakik. És olyan is írt itt már akit megerőszakoltak. Ezek persze mindenkinek a gyerek megszülését javasolták. Még azt megérteném, ha olyannak írnának biztatást aki legalább elgondolkodik a szülésen, de azoknak is írnak, akik már eldöntötték, és más kérdést raknak itt ki, nem olyat, hogy még nem tudják. Ha valaki kitesz például egy olyan kérdést, hogy meddig végeznek abortuszt, de a kérdésben benne van, hogy nem tudják vállalni, az életvédők rögtön írják, hogy tartsa meg. Holott nem is ez volt a kérdés.

Nekem is van hasonló gondolkodású barátnőm, aki ráadásul nem csak az abortuszt ítéli el, de a fogamzásgátlást is. Azt nem értem, hogy ezeknél miért csak az embrió számít, az, hogy nem jó helyre születik és, hogy milyen gyerekkora lesz emiatt, azt már nem nézik? Mintha fontosabb lenne egy ember a születése előtt mint utána.

Én személy szerint szépnek tartom ha egy anya/pár vállal olyan gyereket akit nem terveztek, de tiszteletben tartom azt is ha nem. Ezt csak ők dönthetik el, ők mérhetik fel a körülményeket. Tiszteletlenség idegeneket győzködni, bűntudatot kelteni bennük meg pláne.

Ti mit gondoltok ezekről az emberekről? Én érzem csak azt, hogy amit csinálnak az már sok?

Köszönöm előre is a normális válaszokat!



2018. jan. 28. 23:12
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
38%
Az élet minden területén vannak emberek, akik szerint az ő nézetük az origó, az alap, a megfelelő. És erről győzködni próbálnak. Én nem vagyok fanatikus, de tény hogy többen mennek abortuszra puszta kényelemből ("nem akarok egy nyivákoló miatt hajnalban kelni"), lustaságból ("en ugyan nem ejszakázok!"), infantilisságból ("bár már 35 vagyok de még spiccesen akarom rázni a pitsámat minden hetvégén a 20-asok között a partiban"), vagy örök elégedetlenségből (" csak panelem van, kertes házam sajna nincs") mint kellene.
2018. jan. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
59%
Valóban igaza van annak a hozzászólónak aki írta ,hogy ezt nem is itt kellene megvitatni . Mi sem itt vitattuk meg a párommal . Kedvencem ez a védekezés nélküli duma .. mikor nem lát bele a másik életébe de ő már tudja ,hogy az a gyerek védekezés nélkül lett . Nem egy ilyen kérdésnél láttam már olyan hsz-t ahol a kérdező leirta a védekezési módot is és bemagyarázták neki ,hogy de ő nem védekezett . Merül fel a kérdés .. ha adott a kismama méhen kívüli terhességgel akkor is oda áll ,hogy de igen megszülöd? Na ugye hogy nem ! De ott nem is kampányol egyik sem mert az szükséges rossz ? Vagy hogyan? Láttam már olyan kérdést is itt ahol a hölgyet az ilyen nagyeszű azért bírálta mert a vetélésnél művi beavatkozás kellett. És akkor most ellehet gondolkozni mennyire normális amit egyes emberek megengednek maguknak .
2018. jan. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
59%
#15, OK, ez a te véleményed... a másiké meg mondjuk az, hogy nem óhajtja biológiai véletleneknek alárendelni a sorsát, vagy nem olyan életet akar élni, mint amit ma a társadalom egy gyerekes szülőtől elvár. És cselekszik eszerint.
2018. jan. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
73%
17, az már régen rossz, ha vkit a társadalom irányít mint szülőt. Az olyan tényleg ne szüljön, azt mondom. Nekem van 2 gyerekem de magasról teszek arra hogy a társadalom mit tart jó anyai mintának, én a gyerekeim igényét és a magamét nézem. Ha valaki fél így tenni, ő baja. Ne is legyen inkább gyereke mert nem nőtt fel a feladathoz.
2018. jan. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
51%

"Ti mit gondoltok ezekről az emberekről? Én érzem csak azt, hogy amit csinálnak az már sok?"

Messzemenően soknak érzem. Legfőképpen azért felháborító, mert más kárára pattognak.

2018. jan. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
31%
Inkább a gyerek előnyére.
2018. jan. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
34%

Sőt utolsó... Abból sem, ha innentől a markodba élvezek inkább ;)

Szerintem mindenkinek szívességet teszel vele

2018. jan. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Bár nem úgy tűnik a kérdésem kifejtéséből, de én például inkább abortuszellenesnek tartom magam. Nem tudnék ilyet tenni, de senkinek az életébe nem avatkozom bele. Senkit nem győzködök arról, hogy értsen velem egyet. A probléma az ilyen életvédőkkel az, hogy számukra két igazság létezik: egyik amit ők gondolnak, a másik a rossz. Életvédő ismerősöm azt is mondta, hogy a normális társadalomban az embereket távol kéne tartani a szextől. Mert ezek szerint az emberek szerint minden szexuális kapcsolattal baj van, aminek nem a gyerek megfoganása a célja. Addig már nem jutnak el, hogy felfogják, hogy mi nem állatok vagyunk, amik ösztönösen csak az utód miatt szexelnek. Ennek ellenére én tiszteletben tartom az ismerősöm véleményét is.

Azzal én is egyetértek, hogy a bizonytalan nőknek/pároknak nem itt kéne megkérdezni, hogy tartsák-e meg a babát. Hiszen a válaszok úgysem egységesek lesznek, és ezt nem is idegeneknek kéne eldönteni. Persze, hogy ilyen kérdésre mindenféle válasz érkezik. Nekem inkább az nem tetszett mikor láttam, hogy aki már eldöntötte, hogy abortuszra megy, annak is leírták a szokásos szövegüket.

2018. jan. 29. 20:10
 19/39 anonim ***** válasza:
37%

,,Mert ezek szerint az emberek szerint minden szexuális kapcsolattal baj van, aminek nem a gyerek megfoganása a célja." Miből gondolod, hogy azért, mert az ismerősöd ezt mondta, és ő magzatvédő, minden magzatvédő így gondolja?

,,Addig már nem jutnak el, hogy felfogják, hogy mi nem állatok vagyunk, amik ösztönösen csak az utód miatt szexelnek" Pontosan így van. Bár a gyakori Szexuális rovatába feltett: lehetek/lehet terhes? kérdéseket és esetleírásokat begépelő emberek 90%-a esetében a párhuzamot az állatok is kikérnék maguknak.

2018. jan. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
54%

Mert tudatlanok és 90% - ban a putriból írnak, bőrszíntől függetlenül. Én nagyon kevés értelmes, jól szituált embert láttam, aki ilyeneket csinálna. Nyilván ez sem véletlen. Aki mindig mindent félretol és potyogtat a semmire, lesz a csöves. Aztán szidja az államot, meg mutogat másra, aki többre vitte. Aki tervez és tesz magukért, tudatosabb, az rohadjon meg. Mondom mindezt úgy, hogy egyik gyerekemre sem készültem fel tudatosan, mégis maradtak, mert akkor megtehettem.


Miért lenne jobb egy idegroncs családban? Miért jobb éhezve, nélkülözve?

Miért jobb örökbe adni? Úristen, ezeknek az embereknek FINGJUK NINCS RÓLA, milyen sorsuk van a "gyökértelen" gyerekeknek. Én láttam és mondhatom, a filmekből ismert csudiboldog család örökbefogadott gyerekkel esetleg Hollywoodban létezik.


Nem kell netezni és meg kell tartani az ilyet, nem szabad elárulni senkinek. Akkor nem zavarnak baromságokkal.

2018. jan. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!