Miért ilyen erőszakosak?

Figyelt kérdés

Nem vagyok terhes, csak van olyan ismerősöm akinek már volt abortusza, ezért kezdtem nézni ezt a kategóriát. Ahogy olvasgattam a válaszokat, láttam, hogy ezen az oldalon is vannak olyan emberek, akik képtelenek a kérdésre válaszolni, csak mindenféle vallási okra hivatkozva elítélik az abortuszt, és a véleményüket rá akarják erőltetni másokra. Másik ismerősöm aki szintén nem volt biztos abban, hogy megtartsa a babát, mesélt arról, hogy győzködték itt teljesen idegenek. Ő végül megtartotta, és el is mondta, hogy miután ezt eldöntötte beszélt neki innen valaki egy életvédő facebookos csoportról. Állítólag azok írogatnak minden abortuszra készülő nőnek. Neki azt is írták, hogy milyen szép lehet a kisbabája, biztos rá hasonlít, és képzelje csak el mit tesznek vele abortusz közben. Olyan érzést keltve ezzel az emberben, mintha nem azért kéne megtartani egy babát, mert felkészültek rá, hanem mert rossz az abortusz. Amolyan bűntudatkeltés. A másik, mikor olyan üzenetet küldtek, hogy a megváltónkat is egy tervezetlen terhességnek köszönhetjük. És aki ebben nem hisz? Komolyan ilyen szövegekkel próbálják rávenni a nőket a gyerek megtartására? Nekik nem számít a körülmény, sem semmi, csak az, hogy missziónak tekintik a mások életébe való beleszólást. Láttam itt már 15 éves lánynak a kérdését, aki terhes lett. De hajléktalanét is, aki hajléktalanszállón lakik. És olyan is írt itt már akit megerőszakoltak. Ezek persze mindenkinek a gyerek megszülését javasolták. Még azt megérteném, ha olyannak írnának biztatást aki legalább elgondolkodik a szülésen, de azoknak is írnak, akik már eldöntötték, és más kérdést raknak itt ki, nem olyat, hogy még nem tudják. Ha valaki kitesz például egy olyan kérdést, hogy meddig végeznek abortuszt, de a kérdésben benne van, hogy nem tudják vállalni, az életvédők rögtön írják, hogy tartsa meg. Holott nem is ez volt a kérdés.

Nekem is van hasonló gondolkodású barátnőm, aki ráadásul nem csak az abortuszt ítéli el, de a fogamzásgátlást is. Azt nem értem, hogy ezeknél miért csak az embrió számít, az, hogy nem jó helyre születik és, hogy milyen gyerekkora lesz emiatt, azt már nem nézik? Mintha fontosabb lenne egy ember a születése előtt mint utána.

Én személy szerint szépnek tartom ha egy anya/pár vállal olyan gyereket akit nem terveztek, de tiszteletben tartom azt is ha nem. Ezt csak ők dönthetik el, ők mérhetik fel a körülményeket. Tiszteletlenség idegeneket győzködni, bűntudatot kelteni bennük meg pláne.

Ti mit gondoltok ezekről az emberekről? Én érzem csak azt, hogy amit csinálnak az már sok?

Köszönöm előre is a normális válaszokat!



2018. jan. 28. 23:12
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy nem ugyanaz írta, csak összevontam a választ.
2018. febr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
72%

Én úgy gondolom nem lennék képes az abortuszra. Vágyom egy babára csak még nincs itt az ideje, a parommal jól meg vagyunk szeretjük egymást, viszont nem mindenki igy van aki teherbe esik, lehet nem vállalja a gyermeket az apa, vagy tul fiatal a lány, vagy attól az embertől nem akar gyereket vagy még 1000ok lehet. Szerintem egy nőnek jógában áll ezt eldönteni és nem kéne más idegen emberek véleményére adni.

Az ilyen emberektől fel áll a hátamon a szőr! Mindig is utáltam mikor valaki annyira erőszakolja a masik emberre a gondolkodását.

2018. febr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
78%
Hát...őszintén,nem tudom,hogy ez a válaszom mennyire lesz most népszerű,mivel abortusz ellenes vagyok,aki sokszor elítéli a többi abellenes megnyilatkozását itt,szóval nem tudom,melyik oldalról fogom kapni az ívet,de hát állítólag szólásszabadság van,majd meglátjuk. Fentebb már kiderült,hogy én is azon a véleményen vagyok,hogy az élet a fogantatástól kezdődik. Sokszor olvasom itt,hogy legyünk tekintettel más ember nézőpontjára,hogy neki csak nyűg és nem is számít embernek. Na ezzel ugyanez a helyzet csak fordítva: én is azt szeretném,ha más tiszteletben tartaná az én nézőpontomat,miszerint nagyon is élő emberről van szó és engedtessék meg,hogy kulturáltan felszólalhassak,szerintem itt arctalanul,névtelenül egy hanyagolható fórumon nem sok befolyásom van,szóval nem kell attól félni,hogy erőltetek vagy kényszerítek valakit. DE! Rengeteget beszéltem több abellenessel is,nyilván megértem a motivációjukat,de néha a stílust már nem. Az,hogy nézetünk szerint a magzat is ember,még nem jogosít fel arra,hogy az érintett nőt meg ne tartsuk annak és primitív módon megalázzuk és mindenféle rákfenét kívánjunk neki,mert akkor miben is vagyunk különbek? Voltak jófejek is azok között,akikkel beszéltem,de jórészt 2 végletet találtam és ezzel lehet,hogy tényleg kinyitom a bicskát néhány ember zsebében: 1. akik szinte már félistenként bálványozzák a babát,aki véleményem szerint UGYANOLYAN ember,mint a nő,aki hordja. Ugyanolyan és nem felsőbbrendű. 2. akik nem is a nő vagy a még meg nem született magzat érdekeit nézik,csak hősködni szeretnének,hogy az egójuk vállon veregesse őket,hogy milyen királyak voltak ma is. Megpróbáltam szólni,hogy ezt azért nem így kéne és azonnal megbélyegeztek,hogy én is biztos itt támogatom az abortuszt és én ott meguntam. Meg tudom érteni,akik haragszanak rájuk emiatt. Én is besokalltam vele,hogy ekkora gyűlölet hogy lehet olyan emberekben,akik azt mondják,hogy az életet védelmezik? Mindezek ellenére nekem is megvan a véleményem az abortuszról,de az ilyen abellenesekkel megszakítottam a kapcsolatot,mert rövid úton felbosszantottak engem is. De ismétlem,vannak normálisak,beszéltem is velük,ezzel a kommentemmel nem az volt a célom nekem sem,hogy alattuk vágjam el a fát,csak gondoltam leírom,hogy nekem miből lett elegem,de attól még ne általánosítsatok velük kapcsolatban sem.
2018. febr. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
70%

Kedves előző! A legnagyobb problémám nekem is az szokott lenni az ab. ellenzőkkel, hogy a nőnek minden rosszat kívánnak, és nulla empátiával közelítenek. A kétségbeesett kislányokat elmondják minden k*nak, mert oh jaj 16-17 évesen már szexel. Ez csak képmutatás. Az igazi segítő szándék figyelembe veszi a való élet körülményeit.

A másik dolog, hogy valóban, amikor megoldást keres valaki, pro és kontra érveket, akkor írjon oda. De amikor pl azt kérdezi mennyibe kerül az ab/ tud-e menni utánna síelni/ stb.. oda ne írjon csak azért, hogy elmondhassa a véleményét. Felesleges szócséplés, és úgysem ér célba, csak segít kialakítani egy sztereotípiát, amivel a saját küzdelmüknek tesznek keresztbe.

Az, hogy az embrió mikortól ember vagy nem ember szerintem pusztán hit kérdése, mivel tudományos kutatás mindkettőt RÉSZBEN! alá tudná támasztani.

2018. febr. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
72%

A belinkelt kérdésnél valaki felvetette a kérdezőnek az örökbeadást erre reagált a kérdező.

A másik az,hogy csak vissza kérdeztem a kérdezőnek amit mindenki félre értet vagy ki tudja.Nem is érdekel.

Nem nem mondta egy szóval sem,hogy szülje meg és adja örökbe.

Nem célom,hogy ráerőszakoljam az örökbeadást mert nincs értelme.

Aki el akarja vetetni nincs az a hsz ami ezt megváltoztatja

Lássátok be ez a sok vita tök felesleges.

Nem pártolom egyik oldalt sem.

Csak próbálok reális maradni.

Mindenkinek meg van az oka arra milyen véleményt alkot erről .A múlt jelen miatt.

Ezt vágjátok egymás fejéhez Nem vagyunk egyformák,nem egy sorsunk van.Be kellene látni és nem ezen csámcsogni.

Bocs az off-ért

2018. febr. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
12%

Nekem mind1 mert ugyis mindenki csinal amit akar.

De itt mindenki leirhatja velemenyet tudtommal .. ezert hadd mondja el az is a velemenyet aki az abortusz "ellen" van, miert ne tehetné?


A kerdezo majd eldonti mit szeretne, legalabb tobb az info- van ellen érv is es igy megfontoltabban donthet

2018. febr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim válasza:
58%

Ezt én is tapasztaltam. Mivel nemrég ilyen helyzetbe kerültem utánna szerettem volna nézni néhány dolognak, hogy hogyan zajlik. Akárhány kérdést megnéztem egyszerűen nehezemre esett normális választ találni ami valóban a feltett kérdésre válaszol.

Én elhiszem, hogy más nézeteket vallanak mint én, de én sem akarom ráerőszakolnk az én nézeteimet rájuk.

Bele se gondolnak, hogy lehet hogy ezzel akár egy 14 eves kislanyt, akinek se munkaja, se befejezett iskolái rábeszélhetnek egy nem kívánt terhességre, aki ezzel elszúrja az életét. Persze ez utánna már nem az ő problémájuk lesz.

2018. febr. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Én például alig várom már hogy gyermekem lehessen, meg se fordul a fejembe az abortusz csak ha például súlyos beteg lenne a születendő gyerek.
2018. febr. 11. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

Aki itt kérdést tesz fel, az azt is vállalja, hogy hirtelen mindenki rázúdítja vélt vagy valós erkölcsi fölényét és próbálja meggyőzni igazáról :D Ez a gyk.


Ezek az emberek elfelejtik, hogy nem a klónjaikkal van tele a világ. Én még soha nem voltam terhes, így nem tudom milyen lehet ez a helyzet (bár őszintén szólva nem is érdekel), nem is vagyok több másnál, a véleményemre pedig valószínűleg senki nem kíváncsi, tehát nem játszom a megmondóembert. Mindazonáltal nem támogatom az abortuszt, de még soha nem voltam ilyen helyzetben, így meg könnyű odamondani, úgyhogy megtartom magamnak és csendben remélem, hogy nem kerülök ilyen nehéz döntés elé.


Szerintem mindenkinek így kéne viselkedni.

2018. febr. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!