Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Kell tudnia az abortuszról?...

Kell tudnia az abortuszról? Lelkiismeret vs szülői nyomás?

Figyelt kérdés

Nem kérek fejmosást, tanácsra lenne szükségem.


Terhes lettem elég fiatalon egy 'barátság extrákkal' kapcsolatban. Nem vállalom a terhességet, viszont szerintem a barátomnak tudnia kellene róla... Nem azért, hogy ostorozza magát, hanem mert napi kapcsolatban vagyunk, folyamatosan beszélünk még akkor is, ha éppen nem vagyunk egy városban. Tud rólam mindent és ez fordítva is igaz.

Viszont az anyám szerint ne mondjak neki erről semmit, hanem jobb, ha megszakítom vele a kapcsolatot. Mert hogy mi lesz, ha esetleg ő akarna gyereket és kiakad, mert nem vállalom és elmondja bosszúból mindenkinek...


Szóval nem tudom, hogy mit tehetnék. Szeretném elmondani neki, de értelme tényleg nem lenne azon kívül, hogy az én lelkemen könnyítenék, kibeszélném magamból. De az anyám ennek nagyon ellene van, szerinte erről nem kell tudnia másnak.


2018. febr. 9. 16:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
69%
Kell tudnia. Nem árt ha kicsit lelkifurdalása lesz hogy nem vigyázott eléggé és most emiatt egy lany abortáltat. Hány evesek vagytok?
2018. febr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Nem a 'vigyázásról' van szó, védekeztünk.

Én 20 éves leszek május elején, ő 22.

2018. febr. 9. 16:51
 3/28 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk az ő gyereke is, szerintem joga lenne tudni róla. Beleszólása nyilván nem lehet, viszont lehet, hogy tanulnátok belőle, és ezután meg tudjátok beszélni, hogy kerülhetnétek el a hasonló helyzetet a jövőben, például másfajta/biztosabb védekezési módszerrel.

Egyébként meg ha bosszúból elmodja mindenkinek, akkor mi történik? Aki esetleg emiatt elfordul tőled, arra amúgy sincsen szükséged.

2018. febr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
87%
Joga van hozzá, hogy tudja, ugyanannyira az ő gyereke is, mint a tiéd
2018. febr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
92%
Te mit szólnál ha nem mondanának ilyet el neked? Joga van tudni..
2018. febr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
36%
Joga van tudnia, a gyerek az övé is. Tudom, hogy nem kérsz fejmosást, nem is akarlak bántani, de nagyon könnyedén jelentetted ki, hogy nem vállalod a terhességet. A baj az, hogy bármennyit mondogatják is, hogy csak egy sejtcsomó az ott benned, ez nem igaz. Egy új embert hordasz magadban. Nem teszi őt kevésbé emberré a (még) fejletlenebb állapota, mint ahogy egy újszülött sem kevésbé ember, mint egy 5 éves, vagy egy idős bácsi. A terhesség nem vállalása az ő életének végét jelenti annak legelején. Ezért én nem csak azon gondolkoznék el, hogy elmondjam-e az apjának (naná) hanem azon is, hogy az abortusz tényleg megoldás-e bármilyen problémára is. Nem csak ez az opció van, ha nem akarsz gyereket nevelni.
2018. febr. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Eleget gondolkodtam már ezen az utóbbi napokban, megbeszéltünk minden opciót anyuval is. Ez a "jó"megoldás sajnos.
2018. febr. 9. 17:05
 8/28 anonim ***** válasza:
63%

Hogy itt minden abortuszos védekezés mellett lesz terhes...


Amúgy meg elmondanám neki. Anyád is jó ember lehet ha hazugságra biztat.

2018. febr. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem mondd el Neki! Nem azért meg joga van tudni, hanem, hogy megbeszélhesd Vele is. Ha barátok vagytok, biztos bánnád, ha nem mondanád el. Ő pedig nem értené, miért távolodtatok el.

Együtt sokkal könnyebb átvészelni ezt az időszakot, szükséged lesz valakire, akivel beszélhetsz és nem az anyukád.

Kitartást kívánok Neked!

2018. febr. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
83%
Anyukad itt nem rad gondol,hanem magára h neki milyen lenne ha fiatalon szulnel.. es azthiszi rátudna beszélni a srác a gyerekre. De mivel te tudod, h nem igy simán , nyugodtan elmondhatod hisz nem tudna rávenni h megtartsd. Ha meg a sexhez nagy vagy /felnőtt meg az abortuszhoz is,akkor elkéne tudnod dönteni anyukád nélkül h az apa tudjon rola vagy sem. Tudnia kellene rola...
2018. febr. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!