Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Kell tudnia az abortuszról?...

Kell tudnia az abortuszról? Lelkiismeret vs szülői nyomás?

Figyelt kérdés

Nem kérek fejmosást, tanácsra lenne szükségem.


Terhes lettem elég fiatalon egy 'barátság extrákkal' kapcsolatban. Nem vállalom a terhességet, viszont szerintem a barátomnak tudnia kellene róla... Nem azért, hogy ostorozza magát, hanem mert napi kapcsolatban vagyunk, folyamatosan beszélünk még akkor is, ha éppen nem vagyunk egy városban. Tud rólam mindent és ez fordítva is igaz.

Viszont az anyám szerint ne mondjak neki erről semmit, hanem jobb, ha megszakítom vele a kapcsolatot. Mert hogy mi lesz, ha esetleg ő akarna gyereket és kiakad, mert nem vállalom és elmondja bosszúból mindenkinek...


Szóval nem tudom, hogy mit tehetnék. Szeretném elmondani neki, de értelme tényleg nem lenne azon kívül, hogy az én lelkemen könnyítenék, kibeszélném magamból. De az anyám ennek nagyon ellene van, szerinte erről nem kell tudnia másnak.


2018. febr. 9. 16:47
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem is mondd el neki! 20 éves vagy, ő 22, ha fiatalok is,de felnőttek vagytok, ez a ti dolgotok, bocs,de nem anyukádé. És nektek kettőtöknek a dolga dönteni a babáról: ti vagytok a szülei, anyukád csak a nagymamája. Ti ketten hozzátok őt létre, az ő sorsa abszolút a ti dolgotok. Amúgy nekem sajnos volt abortuszom, és utólag annyira megbántam! Miért írod, hogy sajnos ez az egyetlen jó megoldás?
2018. febr. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
35%

Jaa, akkor mar felnőttek vagytok! Azt hittem 16-18 körül vagytok. Védekezés mellett nem lesz terhes ennyi ember mint itt gyakorin..

1.

2018. febr. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy ki hogyan lett itt terhes, de nem is érdekel.


Azért írtam, hogy ez az egyetlen megoldás, mert így van.

Mivel nyilván nem leszek egyedülálló anyuka 20 évesen, egyetemistaként, 0 munkatapasztalattal. Örökbe sem fogom adni. Más opció nagyon nincsen.

2018. febr. 9. 17:38
 14/28 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem hamarabb kellett volna beavatnod! Én már nem mondanám el.
2018. febr. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
87%
Tiszteld ot annyira hogy elmondod neki.
2018. febr. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
88%
Akkor meg mi a gond? Ha meg elmondja masnak (bar szerintem biztosan nem) , akkor meg mivan? Nem te vagy az első..
2018. febr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
31%

9es vagyok.

Nekem is volt abortuszom, 5 évvel ezelőtt. Nem mondom, hogy nincs bűntudatom miatta, de szerintem jól döntöttem. Most babát várok, normális körülmények között.

Nem késő elmondani a férfinak, ha megbízol benne. De ha édesanyádat bántaná, hogy elmondtad Neki (muszáj megtudnia?) akkor viszont nem kockáztatnék.

2018. febr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Elmondanám, hogy tudja hiba történt a védekezésbe, és ha tudj0tok mi akkor legközelebb tudjon rá ő is figyelni.
2018. febr. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%

Tulajdonképpen ha elmondod és rosszul reagálja le egy életre akár bűntudata lehet neki is.

Most könnyen mondod hogy el akarod vetetni de miután megtörténik neked is rossz lesz lelkileg hiába tudtad hogy ezt kell tenned.


Lehet a fiu azt akarná hord ki és ő felneveli akkor mi van? Vagy ha egy életre bűntudata lesz amiért te megölted a gyerekét aki ráadásul a tied is? Lehet hogy mégiscsak az lenne a jobb ha nem mondanád el hisz ha meghoztad a döntésed ugyse tud mit csinálni. De nem tudom hogy tervezed a továbbiakat de ne szexelj amig nem vagy kapcsolatban. Ez csak egy jótanács

2018. febr. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
29%
Persze kedves utolso.. es akkor viselje egyedul ezt el mert neki muszaj hisz benne novekszik.. dolgozza fel magába és legyen megóvva a másik fél. Nagy fiú, tanuljon belőle és igenis érezze magát szarul
2018. febr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!