Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti megtartanátok vagy elvetetn...

Ti megtartanátok vagy elvetetnétek ebben a helyzetben a gyereket?

Figyelt kérdés

Adott egy 18 éves lány, nincs párja, egy ismerősétől esett teherbe, aki ha megtudná letagadná hogy tőle van a gyerek.

A lány szülei és nővérei nagyon szigorúak, soha többé nem állnának szóba a lánnyal ha megtartaná a gyereket.

Viszont a lány nagyszülei magukhoz fogadnák, segítenének neki, mindenképp azt akarják hogy tartsa meg. Ti mit tennétek a lány helyében?


2018. febr. 11. 12:56
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
33%

Örökbe adás mint harmadik opció nem játszik?

Ha nem akkor elvetetném szerintem bár nem vagyok abortusz párti se mellette.

Durva szerintem ha a szülők elfordulnak a gyereküktől főleg ilyen helyzetben.

2018. febr. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
43%
Az elvetetés mellett lennék... az apa, és NEM a szülők miatt...
2018. febr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
51%
Én sem tartanám meg.
2018. febr. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
60%

Elvetetném, hisz még magam is gyerek voltam 18 évesen,legalábbis agyilag, érzelmileg biztos.

Egy gyermek nem pár évre szól, hanem minimum 18 év kőkemény munka és kitartast igényel.

Egyébként sem hiszem, hogy 18 évesen gyereket kellene vállalni.

Nekem volt abortuszom 15 évvel ezelőtt, akkor voltam annyi, mint most te kérdező.Nem bántam meg a döntésem, hisz mit adhattam volna neki a nyomoron kívül?Semmit.

Gondold át!

Üdv: egy gyönyörű 8 éves kislány édesanyja

2018. febr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
63%

Nem tartanám meg.


Nem a kor miatt. Én is 20 évesen szültem, simán lehet rá érett egy 18 éves is. A baj az, hogy ilyen fiatalon MÁR nem lenne mellette partner, egy stabil kapcsolat, sem munkaviszony, sem olyan támogató, aki mindig ott lesz. Ez így öngyilkosság. Egy fix kapcsolatba simán meg lehetne szülni. Mellette is lehet tanulni, 1 éves korától dolgozni ha nagyon kell. De így... Én biztosan nem vállalnám. Persze ne más döntsön. Bármi lehetséges ha van elhatározás és szorgalom. Nekem ilyen esetben nem lett volna.

2018. febr. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
39%

Megtartanám.

Az örökbe adást is érdemes megfontolni!

2018. febr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
37%
Én mindenképp megtartanám. Nagyon jó, hogy van egyáltalán valaki, aki szeretné a babát életben hagyni! Tudom, miről beszélek, volt abortuszom, issssszonyatosan megbántam. És lettem anyuka, és a nehézségei ellenére a leggyönyörűbb dolgok egyike a világon.
2018. febr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
45%

Megtartanám. Ez már az ő élete is. Gondoskodnék róla valahogy, megtennék èrte mindent. Ma már annyi lehetőség van (csed, diplomás gyed, esti-levelező tagozat, stb.)! Ha van, aki segít egy-két évig és vigyáz rá, amíg én tanulok, dolgozom, minden további nélkül. Az meg hogy az apja egy troger,arról nem tehet. És akit pár évesen hagy ott az apja, azt is öljük meg mert apa nélkül nem ér semmit?! Ne már!

Én biztos megtartanám. A szülők pedig tutira meg fognak enyhülni később. Nem lesz egyedül a picivel, mert mire való a család? Én így gondolom. Jó egészséget kívánok!

2018. febr. 12. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
44%
Amennyiben a nagyszüleim magukhoz fogadnának, úgy örömmel vállalnám, hogy megszülöm a babát, akárkié is! A fogantatástól kezdve ember az ember, még akkor is ha ostoba és gyilkos szándékú, felületes ítélkezők tömege azt mondja, hogy az csak egy szövetcsomó! Ez egy hamis tájékoztatás!!! Pár hetesen már dobog a szíve, és 8-10 hetesen már mindene megvan, csak még picike. A befogadó nagyszülőktől ideálisabb segítség most nincs is! Utána lehet sok megoldást találni, vannak életvédelmi szervezetek, melyek speciálisan és egyénre szabottan adják meg a kellő segítséget és tájékoztatást (nem csak felületes tanácsadás!!!) minden ilyen esetben. Az apa családját egyelőre nem zavarnám, ő csak szórakozni akart! A lényeg, hogy a 18 éves lány szíve szerint mit tenne? Lehet áldás és átok között választani! "Válaszd az életet, hogy élhess, te, és utódaid is!" Bátorságot, és ÉLETET!
2018. febr. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
35%
Megtartanám. Egyáltalán nem szégyen a család segítségét igénybe venni. Nagyon jó, hogy a nagyszülők támogatják. Bizonyára abban is segíteni fogják, hogy mihamarabb önállóan talpon álljon a lány, tehát a végtelenségig nem fog kiszolgáltatott helyzetben lenni. És párt később is tud találni. A szülök sem fognak mindvégig orrolni rá. Gondolom, nem ők akarnak kimaradni a munkából az unoka miatt, vagy a pihenésüket hosszú távon feladni, ezért próbálkoznak a fenyegetéssel. De ha látják, hogy a lány felveszi a felelősséget a gyereke életéért, akkor biztos vagyok benne, hogy ők is megenyhülnek.
2018. febr. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!