Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusztablettát akkor most...

Abortusztablettát akkor most Magyarországon is lehet beszerezni?

Figyelt kérdés

Én azt olvastam, hogy legálisan hozzá lehet jutni, a nőgyógyász megkéri a megfelelő szerveket az egyéni gyógyszerbehozatalra és odaadhatja, mert a használata nincs megtiltva. Természetesen orvosi felügyelet mellett történne, mert tudom, hogy kockázatos. Illetve akkor Sztk-ban is lehet erre igényt tartani? Azt hallottam, hogy a Jahn Ferenc kórházban van erre lehetőség, az magánklinika?

Ne írjanak olyanok, akik ellene vannak, mert nem fognak lebeszélni. Nem tartozom senkinek magyarázattal, de védekeztünk, eleve direkt akkor szeretkeztünk, amikor alacsony volt a terhesség esélye, természetesen óvszerrel, de kiszakadt, másnap reggel rögtön vettünk esemény utánit, tehát még csak nem is az volt, hogy utolsó napra hagytuk, hanem azonnal intézkedtünk. Ehhez képest 6 napja nem jött meg és csináltam egy tesztet és halványan, de ott van a 2. csík. Sosem akartam gyereket és még iskolás vagyok, munka nélkül, úgyhogy egyáltalán nem fér bele az életembe egy gyerek.


2018. febr. 20. 17:35
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
54%

9-es, azért jobb a vetélés, mert a rendes műtéti abortusznál mesterségesen, erővel feszítik szét a méhszájat, ami komoly sérüléseket szenved így, és később emiatt komoly problémák lehetnek, vetélés, koraszülés stb...

Arról nem beszélve, hogy az egész méhedet szétkaparják, ami szintén szerezhet olyan maradandó sérüléseket, hogy pl később nem tud megtapadni a kisbaba.

Viszont MO-n jelenleg nem legális az abortusz tabletta, ahogy az elkötés sem, hiszen drága családbarát kormányunk fél, hogy elfogy a magyar....

2018. febr. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Dehogy akarom felvágásból, a 11-es tökéletesen megválaszolta, hogy miért döntöttem emellett. Plusz hozzátenném, hogy fertőzésveszély és még sok egyéb dolog fenn áll műtét esetén, a tabletta ezzel szemben nem okoz semmi ilyesmit.

Nagyon szépen köszönöm a segítő válaszokat, sokkal nem lettem előrébb, holnap körbetelefonálok és meglátjuk.

2018. febr. 20. 19:13
 13/32 anonim ***** válasza:
68%

Csakhogy tabletta használatánál az esetek nagyrészénél ugyanúgy kell küret, mert előfordul hogy nem ürül ki vagy a nagy mértékű (és kezelhetetlen) vérzés indokolja.


Egyébként se mechanikus méhszájtágítást alkalmaznak, hanem gyógyszerest.

2018. febr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, de legalább megvan rá az esély, hogy műtét nélkül megúszom, nyilván megpróbálom, egyébként pedig nem az esetek nagy részében, csak 10%-ában, ami azért alacsonynak minősül.
2018. febr. 20. 19:25
 15/32 A kérdező kommentje:

Bár mondjuk az ilyen esélyarányokban én már kezdek nem hinni ezek után... Alapvetően alacsony volt a teherbeesés esélye amikor történt, 99,9% esély volt arra, hogy nem szakad ki az óvszer (amiből persze a létező legdrágábbat vesszük) és 85%, hogy az eseményutáni beválik, amiben még a 3. nap is benne van, én pedig az első 16 órán belül vettem be.

Hiába mondják, hogy csak az lesz terhes aki nem védekezik, mert 3 szempont szerint se lett volna lehetséges és mégis megtörtént, pedig a lehetőségeink szerint mindent megtettünk ellene.

2018. febr. 20. 19:45
 16/32 anonim ***** válasza:
64%

En tapasztalatbol mondom, hogy eleg szornyu az abortusz tabletta. Nalam a terheseg leallt a fejlodesben es ezt valasztottam a muvi beavatkozas helyet. Iszonyatos gorcseim es fajdalmaim voltak szinte szunet nelkul es tobb oran keresztul tartott. Plusz a tabletattol rosszul leszel, szedulsz, hidegrazas, verejtekezes, hanyingered lesz, sot meg hanyhatsz is ezert nem ajanlot hogy egyel vagy igyal aznap mikor beveszed a gyogyszert. Csak annyi folyadek ajanlot amivel beveszed a gyogyszert. En kulfoldon elek en ezeket az utasitasokat kaptam az orvosomtol. Eleg nagy trauma amugy ez a modszer, szamomra az volt. Fizikailag nagyon megviselt.

Egy masik alkalommal, itthon beindult a veteles es vegul a korhazba kerultem es muvileg fejeztek be. Ossze sem lehet hasonlitani a ket dolgot, ha tudtam volna hogy ennyire nincs mitol tartsak a beavatkozastol soha nem valasztottam volna a tabletatt.

2018. febr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy jót akartok vele, hogy lebeszéltek, de én tényleg nagyon tartok a műtéttől és az lesz a legutolsó opció.

Nem tudom milyen lesz, de nekem minden egyes alkalommal amikor megjön a menstruációm hasonló fájdalmakat élek át. Annyira fáj, görcsöl a hasam, hogy még az ágyból se tudok felkelni, természetesen hányás és hasmenés az minden alkalommal megvan, ha nem veszek be fájdalomcsillapítót, pedig direkt már nem is eszem akkor. És ez is többnapos szenvedés, úgyhogy nem tartom valószínűnek, hogy sokkal rosszabb lenne ez, mert eszméletlen milyen fájdalmakat érzek minden alkalommal, amikor megjön.

Egyébként pedig fájdalomcsillapítót be lehet venni, engem például Cataflam úgy kiüt mindig, hogy nem érzek semmit.

2018. febr. 20. 19:54
 18/32 anonim ***** válasza:
41%
Egy baratnom kulfoldon el es neki tablettas abje volt. Azt mondta h az volt a legdurvabb ahogy kijott egy darabban a baba a furdoben. Konkretan volt keze meg minden, pedig meg csak 11 hetes volt.. szoval biztos keresztul akarsz nenni ezen es latni akarod h mit teszel? Mmint lelkileg eleg szar lesz utana, ne hidd, h a mutetnel minden jobb
2018. febr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Még eleve csak 2 hete történt a dolog, milyen lábak meg kezek? Kis sejtcsomó, semmi nem látszódhat ilyen hamar.
2018. febr. 20. 20:09
 20/32 A kérdező kommentje:

[link]

Még 4 hetesen is csak egy kis golyó, pláne a 3 hetesen, nekem meg csak 2 hetes.

2018. febr. 20. 20:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!