Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusztablettát akkor most...

Abortusztablettát akkor most Magyarországon is lehet beszerezni?

Figyelt kérdés

Én azt olvastam, hogy legálisan hozzá lehet jutni, a nőgyógyász megkéri a megfelelő szerveket az egyéni gyógyszerbehozatalra és odaadhatja, mert a használata nincs megtiltva. Természetesen orvosi felügyelet mellett történne, mert tudom, hogy kockázatos. Illetve akkor Sztk-ban is lehet erre igényt tartani? Azt hallottam, hogy a Jahn Ferenc kórházban van erre lehetőség, az magánklinika?

Ne írjanak olyanok, akik ellene vannak, mert nem fognak lebeszélni. Nem tartozom senkinek magyarázattal, de védekeztünk, eleve direkt akkor szeretkeztünk, amikor alacsony volt a terhesség esélye, természetesen óvszerrel, de kiszakadt, másnap reggel rögtön vettünk esemény utánit, tehát még csak nem is az volt, hogy utolsó napra hagytuk, hanem azonnal intézkedtünk. Ehhez képest 6 napja nem jött meg és csináltam egy tesztet és halványan, de ott van a 2. csík. Sosem akartam gyereket és még iskolás vagyok, munka nélkül, úgyhogy egyáltalán nem fér bele az életembe egy gyerek.


2018. febr. 20. 17:35
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
72%
Nincs 2 meg 3 hetes terhesség! 6 napja késik neked, minimum az 5. héten vagy!
2018. febr. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
42%
Bocsi kérdező, de az a helyzet, hogy mire "oda kerülsz", egy olyan embriót fogsz *****-(nem tudom mi ilyenkor a helyes szó, illessze be mindenki a szerinte megfelelőt), aminek már van gerince, dobog a szíve és bőven vannak már végtagjai...
2018. febr. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Már ne is haragudj, de hogy lennék 5 hetes? 13 napja történt a baleset, 6 napja késik a menstruációm. Mi a nem érthető ezen?

22-es válaszoló, jövőhéten megyek, 2 hetesen pedig nincsen karja, lába, gerince.

2018. febr. 20. 20:29
 24/32 anonim ***** válasza:
81%

Úgy pici szívem, hogy a terhességet nem az aktustól keltezik, hanem az utolsó menstruációtól!

A linkelt képen is az ennek megfelelő kor szerepel.

2018. febr. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
41%
Látszik fiatal vagy még és nem ismered a magyar bürokráciát. Állami kórház ezzel nem fog foglalkozni. Ha találsz is magán intézményt, mire egyedi bírálat alapján engedélyezik a behozatalt, meg is szülsz.
2018. febr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Hát akkor holnap körbeérdeklődök, ha nem, akkor nem erőltetem, marad Bécs.
2018. febr. 20. 20:43
 27/32 anonim ***** válasza:
65%

#16os valaszolo vagyok, 13 eves korom ota(most 33 vagyok) durva napjaim vannak mikor menstrualok, nem tudok labra allni elso ket nap annyira faj mindenem, hasmenes alap es neha hanyok is. Ja es a ki nem hagyhatatlan 2-3 napos migrent se felejtsem ki.

Szoval ne hidd hogy barmi koze van ehez a fajta fajdolomhoz az abortusz tabletta okozta gorcsokhoz.

En kivanom neked, hogy teged kevesbe kinozon meg ez az egesz, de oszinten szolva nagyon nagyon kicsi eselyed van ra. Gyors felepulest kivanok neked!

2018. febr. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
34%
Őszintén megdöbbentem, hogy nem vagy tisztában azzal, honnan számolják a terhességet. Nem bántásból, de hány éves vagy, 14? Hihetetlen, hogy a mai lányok egyszerűen nem ismerik a saját testüket, a teherbeesésről sem tudnak semmit, a kihordásról, terhességről nem is beszélve. 25 éves barátnőm nem tudta mi az ovuláció, mások ismerőseimnek meg fogalmuk sincs a fogamzásgátló működéséről sem. Húgom meg múltkor megkérdezte, hogy a bakteriális fertőzésére kapott hüvelytablettát hova kell felraknia... Miért ilyen fogalmatlan sok nő?
2018. febr. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

71%


Szerintem amíg nincsen fizikális probléma, addig nem érdekli az emberek többségét a szervezetük.

2018. febr. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
20%
Mire elintézed a tablettát már lesz keze,lába. Egyébként az abortusz tabletta sem 100% hogy teljes tisztulást végez és olyan rosszúl leszel, hogy kórházban fogsz kikötni és ott befejezik műtéttel. Hidd el sokan nem rosszból mondják, hogy ne ezt válaszd. Gondolj csak bele, ha 1x nőgyógyászati problémád lesz/de ne legyen/ amit csak műtéttel tudnak gyógyítani, akkor azt sem engeded majd? Nem kíméletesebb a tabletta, sőt elég veszélyes! Otthon egyedül v a barátoddal leszel orvosi felügyelet nélkül és erre a fájdalomra nem elég a cataflam tabletta.A tablettát Bécsben sem tudod 1-2 nap alatt elintézni, még mindig gyorsabba lenne, ha a műtétet választanád.
2018. febr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!