Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha anyagilag beleférne, de az...

Ha anyagilag beleférne, de az álláspontod más, mit tennél az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés
Tehát ha ellenzed az abortuszt, de egy rokon, barát, közeli ismerős azzal fordulna hozzád, hogy terhes, nem akarja megtartani, viszont nincs pénze a beavatkozásra, és tőled szeretne rá kölcsön kérni, mit tennél?

2018. febr. 28. 11:23
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
41%
Kérdező, általánosságban is igza van a #18-nak, az ember BARÁTJA abban segít, ami az illetőnek jó és fontos, és nem abban, ami saját magának.
2018. márc. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagyok sem az abortusz ellen, se mellett, tehát nem tudom miért ne írhatnám róla a véleményemet. Ez egy ilyen oldal. A felelős védekezés mellett allok, hogy nem csak szexelni kell esz nélkül, hanem védekezni. Mert az abortusz nem védekezés, de ha egyszer az ember ilyen helyzetbe kerül, akkor nem az én tisztem ítélkezni felette. Tehát ha ellene lennék teljesen és az én értékrendembe nem férne bele, attól meg ugyanúgy segítenék neki, mert a BARATOMRÓL van szó és a barátság erről szól, hogy segítünk egymásnak, mikor szükség van rá, nem arról hogy feltetelekhez kötöm és itelkezem felette. De ezekszerint jó néhányan nincsenek tisztában a barátság szó jelentésével....Elszomorító.
2018. márc. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim válasza:
54%

A 22-es válaszoló tökéletesen leírta az álláspontomat.

De egyébként adnék én is, ha már megtörtént a "baj". Az ő döntése.

Tényleg nem nagy összeg, és ha egy hülye abortuszra nincs pénze, akkor a gyerekre mégis hogyan lenne a későbbiekben?

2018. márc. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
15%
Fogamzásgátlóra bármikor adnék, de abortuszra nem.
2018. márc. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
57%

Ja aha, csak amikor valaki már terhes, az a hajára kenheti a foggatlot.

Ja és természetesen annak is ezt a választ add, aki éppen fogamzásgátló mellett esett teherbe...

2018. márc. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
15%
Utolsó, mert olyan rengetegen esnek teherbe fogamzásgátló RENDSZERES és RENDELTETÉSSZERŰ szedése mellett. Ez csak itt gyakorin a divat való életben ez ritka.
2018. márc. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
57%
Ó, megjött már a fogamzásgátló-mániás is, aki minden terhes nőre erőltetné a szülést. :)
2018. márc. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim válasza:
21%
Elég vegyes válaszok jöttek. De szerintem itt most elsősorban magadra gondolj. Ha jól veszem ki a szavaidból, akkor te az abortuszra, mint gyilkosságra tekintesz (ami erkölcsi és biológiai szinten is levezethető...). Én a helyedben azért nem adnék, mert ha már most ezen agyalsz akkor ha adsz neki, biztosan bűntudatod lenne utána. Legyen ez barát, vagy rokon, mindenki tudja hogy mik a "veszélyei" a szexnek és ennek (remélhetőleg) tudatában csinálják mégis, neked semmilyen szinten sem kötelességed ezt támogatni.
2018. márc. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

Utolsó:

A kérdésnek nincs aktualitása, mint írtam. Valóban volt egy ilyen jellegű sztori, de az sokkal-sokkal összetettebb volt. És lényegében mondhatom, hogy adtam is, meg nem is. Csak mivel ismertem a pontos körülményeket, a személyes véleményem nehezen tudom elvonatkoztatni ettől a konkrét esettől. (Részleteket azért sem írok, mert nem örülnék, ha bárki felismerné a történetet).

Meg inkább általánosságban érdekelt, ki mit tenne ilyen helyzetben.

2018. márc. 2. 14:56
 30/38 anonim ***** válasza:
16%
27es inkább legyek fogamzásgátló mániás mint a saját gyerekem halálos ítéletének az aláírója:-)
2018. márc. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!