Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha anyagilag beleférne, de az...

Ha anyagilag beleférne, de az álláspontod más, mit tennél az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés
Tehát ha ellenzed az abortuszt, de egy rokon, barát, közeli ismerős azzal fordulna hozzád, hogy terhes, nem akarja megtartani, viszont nincs pénze a beavatkozásra, és tőled szeretne rá kölcsön kérni, mit tennél?

2018. febr. 28. 11:23
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
64%

A saját terhességed felől úgy döntesz, ahogy akarsz.

De másra ne erőltesd már rá a nézeteidet. :)

2018. márc. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

#31

Ezt most nem vágom, hogy jön ide, mert nem a nézetek erőltetéséről van szó. Megtéríteni senki nem akar senkit, szerintem a válaszadók sem írtak ilyet. De úgy gondolom, jogában áll mindenkinek eldönteni, akar-e asszisztálni valamihez, vagy sem, és ha nem, akkor sem ő a felelős más felelőtlensége miatt.

Ha kifizeti, akkor rendes, és értékelendő, de nem kötelezhető rá, ha emiatt szemétnek tartják mások, akkor sem.

2018. márc. 2. 16:24
 33/38 anonim ***** válasza:
51%
Könyörgöm hogy lehet egy pár hetes fejletlen embrióra azt mondani, hogy a saját gyereke??? Gyereke annak van, aki kihordta és megszülte, annak nincs, akinek még csak a hasában van és oda-vissza 6-7-8 hetes.. Tehát ezek a “saját gyereked/m” monológnak továbbra sincs az eg világon semmi értelme. Nem is értem valaki, aki ennyire tudatlan, miért reklámozza még melle ezt a mérhetetlen tudatlansagot.
2018. márc. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

#33

Ezt melyik válaszban olvastad?

Mert én nem írtam, és visszanéztem többször, de másnál se láttam.


Egyetlen dolgot fűznék mindössze az egészhez:

Hogy én a magam részéről nem lennék képes abortuszra, az most mellékes. Vannak esetek, mikor valóban az a legkézenfekvőbb megoldás, ha már sajnos megtörtént a baj (tudom, hogy sokan vannak, akik örökbe fogadnának, de mivel tudom, mivel jár a terhesség és a szülés, valahol megértem, hogy mások miatt ezt nem mindenki vállalja be, másrészt fennáll az is, hogy később nem tud együtt élni a tudattal, meggondolja magát, és felbolygatná a dolgokat.)

Viszont ami nálam kiveri a biztosítékot, ha valaki nem tanul a saját hibájából.

Mert pont annak kéne fokozott figyelmet fektetni a védekezésre, aki átesett ilyenen. Ennek ellenére tudok olyat, akinek 1 éven belül volt 2, vagy épp van olyan rokonom, akinek 3 volt, ebből 2 négy hónapon belül (igaz, neki méltányossági alapon elvették, mert kisebbségi, 4 gyereke van, és mélyszegénységben élnek.)

Egy válaszoló kiemelte, hogy EGYSZER adna. Na, az ilyen eseteknél is a jótékonykodók minden alkalommal készenlétben állnának a 40 ropival, mert barát?

Én is azt mondom, 1x, nem jó kedvvel, de megoldható. Viszont akinél sorozatban fordul elő, ott már én azt érzem, hogy menthetetlen az illető. (Akikről tudok, megnyugtatok mindenkit, nem védekezés mellett jött létre a terhesség, hanem "elfelejtették kihúzni"...)

2018. márc. 2. 18:07
 35/38 anonim ***** válasza:
35%
Pedig ott van, a kedves 30-mas írta, aki előszeretettel kényszerítené ra boldog-boldogtalanra a szülést. Ez a rögeszméje..
2018. márc. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:

Igaz... Csak mivel az már egy párbeszéd része volt, ahogy láttam, nem is figyeltem.

Hormontartalmú fog.gátlókról én személy szerint nem vagyok jó véleménnyel, de más módszerek is vannak.


Mind1, nem akarom én se ragozni, a lényeg, hogy azért ahol mindkét fél tényleg rendesen odafigyel, ott ritkán csúszik hiba a számításba. (Nem azt írtam, hogy soha.)

2018. márc. 2. 18:48
 37/38 anonim ***** válasza:
40%
Nem adnék,meg is mondom,hogy miért,több oka is van. Az egyik,hogy marhára semmi felelősséget nem tanul,ha azt látja,hogy nem gond,ha teherbe esik,majd az egyik balek haverja úgyis ad neki kaparásravalót. A másik pedig pont az,amit az ún. "döntéspártiak" hoztak fel oknak (persze ez a döntéspártiság is csak az abortuszig terjed,az én döntésem már hígan le van tojva),nevezetesen maga az,hogy kinek mihez van köze és az elvek. Ha nekem nincs közöm hozzá,hogy ő mit csinál,akkor neki sincs ahhoz,hogy mire költöm az ÉN pénzem és hát nekem ennél jobb ötleteim is vannak,hogy hova mehetne cirka 30 ropi. Most lehet azzal jönni,hogy sajnáljátok a barátaimat mert én nem segítek nekik,amikor nyakig vannak a ganéban,de a "tiszteletben kell tartani a másik véleményét/döntését" igaznak kell,hogy legyen velem szemben is,nem lehet a végtelenségig csak elvárni a tiszteletadást,egyszer pl az a barát is figyelembe vehetné,hogy nekem ez kényes téma. Gondolom ha én csóri lennék,de meg akarnám tartani és segítséget kérnék tőle,ő sem köpné nekem a pénzt,ugye? Pont azért,mert ez az ÉN döntésem és a másiknak ezért nem kötelessége haptákba vágni magát,így nekem sem.
2018. márc. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
24%

Nem adnék, és megindokolnám, miért nem. De felajánlanám a segítségem minden olyan megoldási menetben, ami nem jár abortusszal.

Ugyanígy öngyilkossághoz sem adnék támogatást (ha engedné is a törvény.)

Viszont nyilván kérne mástól.

2018. máj. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!