Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha anyagilag beleférne, de az...

Ha anyagilag beleférne, de az álláspontod más, mit tennél az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés
Tehát ha ellenzed az abortuszt, de egy rokon, barát, közeli ismerős azzal fordulna hozzád, hogy terhes, nem akarja megtartani, viszont nincs pénze a beavatkozásra, és tőled szeretne rá kölcsön kérni, mit tennél?

2018. febr. 28. 11:23
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
60%

A kérdést fordítva kéne feltenni és kitárgyalni.

'Mit tennél, ha megbízható ismerősöd kérne tőled X összeget és utólag tudtad meg, hogy abortuszt fizetett belőle?'

Ha megbízható és tudod, visszakapod, megszabhatod-e, hogy mire fordítja?

.

El kell dönteni, mi rosszabb: az abortusz, vagy a szülés kikényszerítése, aztán egy mindig útban lévő, boldogtalan gyerek nevelése?

Ez alapján, függetlenül attól, hogy nem vagyok híve az abonak, ADNÉK.

2018. febr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
11%
Én nem adnék. A saját lelkem miatt. Nem érdekel, ha el akarja vetetni, de én nem járulnék hozzá. Ez alól kivétel az erőszak stb.
2018. febr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
61%

Ha én anyagilag megtehetném, akkor természetesen adnek és nem akarnám a saját nézeteimet ráerőltetni azzal, hogy amúgy tudnék neki adni, de csak mert én másképp gondolkodom nem adok. Ráadásul egy közeli ismerősről, barátok van szó, akit nem hagyok a sz*arban, ha egyszer segíteni is tudok rajta. Ha nem, majd úgyis odaadja más, tehát ez lényegtelen, ezzel megakadályozni úgy se tudom. És elég lényeges, hogy vissza fogja adni a pénzt, azaz ez neki lesz mínusz 40ezer, én csak megelőlegezem.


Nem melleseg nem is kéne elmondja, h mire kell, kamuzhatna, hogy másra kell vagy szimplán annyit mondana, hogy megszorult és kéne kölcsön 40 000 Ft. Én dijazom, ha valami őszinte, úgyhogy biztos nem szurnék ki vele szándékosan.

Nem az én dolgom kerdore vonni, hogy ugyan miért veteti el, ugyan miért nem adja örökbe (ami szamomra se jöhetnek szóban soha) stb stb.

2018. febr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
41%
Ha megtehetném, adnék - EGYSZER!
2018. febr. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
18%
Nem adnék.
2018. febr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
31%
Nem adnék. Semmiben nem asszisztálnék egy ember megöléséhez, és az én szememben az abortusz az. A kérdés számomra úgy hangzik: ha az egyik barátod odajönne hozzád, közölné, hogy meg akar ölni egy embert, de nincs pénze fegyverre, adnék e neki pénzt? mert végülis ha meg akarja ölni, úgyis megöli, és majd mástól kér kölcsön...
2018. márc. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
56%
Természetesen adnék - undorítónak tartom egyébként is azt a magatartást, ha valaki a valóban szükséges segítséget feltételekhez köti.
2018. márc. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
66%
Természetesen adnék. Nem kötöm a barátságomat feltetelekhez, elég undorító dolog az ilyen.. Mikor előadod, hogy barátok vagytok és számíthattok egymásra, aztán amikor valami olyasmire készülne a másik, ami számodra nem opció, akkora azonnal sz*arban hagyod. Nem kommentálnám az ilyen embereket... Mondjuk nem is kéne olyan barát, aki nincs annyira értelmes, hogy felfogja az abortusz nem gyilkosság és nem utolsósorban, aki halál komolyan képes engem vagy bárki mást egy fejletlen, pár hetes embrióhoz hasonlítgatni és azt mondani h az az embrió egyenértékű velem vagy akárki más, már megszületett emberrel..
2018. márc. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
Utolsó, a kérdés szerintem nem neked szól, a válaszodból lejön, hogy a te elveiddel nem ütközik az abortusz. Ezzel semmi gond, de pont ezért rád nézve tárgytalan is a kérdés, mert nem kérdés.
2018. márc. 1. 12:25
 20/38 anonim ***** válasza:
73%

Adnék.

Ha nem adok, vagy szerez máshonnan (akár prostitúcióból, végső esetben uzsorástól), vagy megoldja saját kezűleg valami alternatív módszerrel, amivel magát is veszélyezteti, vagy akár megszüli titokban és megöli. Egyik jobb, mint a másik.

2018. márc. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!