Abortusz kérdés?

Figyelt kérdés

miért van az hogy "ha rámnéznek terhes leszek"? 18 éves koromban terhes lettem az akkori fiúmtól, fiatalok voltunk, nem védekeztünk, tanultunk a hibáinkból. 23 évesen egy alkalmi szexből (fogamzásgátlás mellett) ismét terhes lettem. sajnos mind a 2 babát elvetettem, nem tudtam megtartani, nem volt mire, nem volt kinek. A baj hogy fél éve egyedülálló vagyok, a fogamzásgátlót szedem rendszeresen ugyan úgy, és egy egy éjszakás kalandból most ismét terhes vagyok. Ez normális? Én azthittem ilyen csak a mesében van. sajnos nem tarthatok meg egy babát, most készülök az életemet önállóan elkezdeni, és egy egy éjszakás kalandra ismét nem szülhetek. a kérdésem annyi lenne h 3x is elmehetek abortuszra??? nincs ennek korlátozása hogy mennyi engedélyezett? :(

tudom hogy ez egy nagyon csunya dolog, és hogy nem szabadott volna egy babát sem elvetetnem, de sajnos muszáj a harmadikat is. csak félek hogy aztmondják, ennyit már nem lehet elvetetni.


2018. márc. 6. 14:42
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
55%

Később szeretnél gyereket? Remekül fog kinézni a kiskönyved.

Amúgy annyiszor mész abra amennyiszer akarsz. Amikor bent voltam a kh-ban (nem ab miatt) akkor egy nő mosolyogva közölte, hogy ez lesz neki az 5., aztán a doki mondott valamit és máris nem volt olyan vidám.

Ezek után szerintem mindeképpen beszélj egy orvossal és találjatok ki valami jobb védekezést (akár dupla védekezés, ha úgy érzed elég csak rádnézni...). Egy éjszakás kalandot eleve nem értem, hogy mertél bevállalni gumi nélkül.

2018. márc. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, nem, nincs korlátozás.

Viszont a dokidnak nem vaktában kellene gyógyszert ajánlgatni ilyen előzmények után, hanem el kellene menni hormonszint meghatározásra, és az alapján adni neked fogamzásgátlót.

2018. márc. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
56%

Elvileg nincs megszabva, hogy hány abortuszod lehet, de azért nem túl jó sokszor átesni ezen.


A továbbiakra nézve meg meg kellene gondolni, hogy ez a fajta védekezés neked nem megy - az ok majdnem lényegtelen -, ezért okosabb lenne áttérni pl. gumira, ami megfelelöen használva igen biztonságos, de ha netán elszakad, akkor azt meg észre lehet azonnal venni és felíratni 72 órás tablettát. (Mellesleg egyéjszakás eseteknél feltétlen kellene gumi is, márcsak a fertözések megelötésére is)

2018. márc. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
92%

Én a helyedben minden alkalom előtt felraknék egy pharmatexet is, és a foggátlóról nuvaringre esetleg spiralra vagy más módszerre váltanék.


Amikor én szültem hallottam, hogy egy hajléktalan hölgy a 32. Abortuszán volt túl, és rajta botránkoztak meg a nővérek.


Annyiszor mész, ahányszor akarsz, csak mások véleményével(és a saját lelkiismereteddel) kell megbírkóznod.

2018. márc. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
51%

"Amikor én szültem hallottam, hogy egy hajléktalan hölgy a 32. Abortuszán volt túl, és rajta botránkoztak meg a nővérek. "

Ez durva, ilyen esetben nem lehet már indokolt az elkötés? Gondolom nem is fiatal már a hölgy.

2018. márc. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
8%

Most akkor már 24 vagy, ha az előzőnél 23 voltál. Azért ez már nem az iskoláslány kor.....Ezen elgondolkodnék hogy ennyi idősen meg mindig csak az isipadot koptatod bármiféle munka nélkül.


Akárhányszor mehetsz. Maximum majd rohadt nehezen esel teherbe a sok kapartatástól.

2018. márc. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
10%
Kamu kérdés. Kb. arra megy rá, hogy az abortuszt végző nőket lealacsonyítsa, biztosan csak könnyedén veszik stb. annyira tipikusan sztereotip az egész leírás...
2018. márc. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
10%
"Most akkor már 24 vagy, ha az előzőnél 23 voltál. " Mondom hogy kamuzik.
2018. márc. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

igen. pontosan 24 vagyok. nem kamu kérdés. de látom valaki csak ezért látogat erre az oldalra.

nem csak az iskolapadot koptatom. csak az iskola, és a munka mellé egymagamra a semmire nem szülhetek. egy egyszerű kérdést tettem fel, nem támadásokat várok. én sem örömömben fekszek be egy korházba hogy turkálhassanak bennem. köszönöm szépen a válaszokat. a kérdésemre megkaptam amit szerettem volna.

2018. márc. 6. 15:41
 20/28 anonim ***** válasza:
61%

Szia,


Ha pontosan szeded, nem hánysz és nem megy a hasad, nem szedsz antibiotikumot vagyis minden úgy van, ahogy a nagykönyvben (és a betegtájékoztatóban) írva vagyon, mégis sorozatban teherbe esel fog. gátló mellett, akkor go orvos és mond el neki ezt, mert nem normális. Lehet, felszívódási zavarod van és nem is tudsz róla - akkor meg szedheted a bogyót csak minek ugye.


Annyit olvasnék csak a fejedre, hogy 2 abortusz után + fog. gátló melletti teherbeesést is belevéve, tuti, hogy dupla védekezést használnék a helyedben, vagyis gyógyszer+gumi - egyéjszakáshoz meg szerintem kötelezőnek kéne lennie, hacsak nem kérsz valid, friss, negatív nemi betegségekre szűrt papírt.


Az abortusz a te döntésed, nincs korlátozva mennyire mész. De a dokiddal konzultálj arról, hogy miért nem működik a gyógyszered. Az eredményig meg gumi ezerrel.

2018. márc. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!