Abortusz kérdés?

Figyelt kérdés

miért van az hogy "ha rámnéznek terhes leszek"? 18 éves koromban terhes lettem az akkori fiúmtól, fiatalok voltunk, nem védekeztünk, tanultunk a hibáinkból. 23 évesen egy alkalmi szexből (fogamzásgátlás mellett) ismét terhes lettem. sajnos mind a 2 babát elvetettem, nem tudtam megtartani, nem volt mire, nem volt kinek. A baj hogy fél éve egyedülálló vagyok, a fogamzásgátlót szedem rendszeresen ugyan úgy, és egy egy éjszakás kalandból most ismét terhes vagyok. Ez normális? Én azthittem ilyen csak a mesében van. sajnos nem tarthatok meg egy babát, most készülök az életemet önállóan elkezdeni, és egy egy éjszakás kalandra ismét nem szülhetek. a kérdésem annyi lenne h 3x is elmehetek abortuszra??? nincs ennek korlátozása hogy mennyi engedélyezett? :(

tudom hogy ez egy nagyon csunya dolog, és hogy nem szabadott volna egy babát sem elvetetnem, de sajnos muszáj a harmadikat is. csak félek hogy aztmondják, ennyit már nem lehet elvetetni.


2018. márc. 6. 14:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
45%

Nincs limit, nőgyógyászaton dolgozom, láttam én már olyat, aki megmondani sem tudta, hanyadik abortuszára jött (14. körül járt.)

Az más kérdés, hogy:

1. Minél több abortuszod van, annál nagyobb az esély a későbbi komplikációkra (összenövések alakulhatnak ki a méhben, amik gátolják a teherbeesést, plusz a méhszájnak sem tesz túl jót, hogy tágítgatják...vetéléshez, koraszüléshez vezethet)

2. Minél többedik abortuszra mész, annál nagyobb az esélye, hogy véletlen kilyukasztják a méhed közben.


Mondjuk nem értem, hogy ha valaki tablettaszedés mellett teherbe esik egyszer, és biztos benne, hogy tökéletesen használta, akkor utána mégis hogy tud megbízni benne... Azt pláne nem értem, hogy egyéjszakás kalandnál hogy a büdös fenébe jut valakinek eszébe óvszer nélkül nekiállni.


"Viszont a dokidnak nem vaktában kellene gyógyszert ajánlgatni ilyen előzmények után, hanem el kellene menni hormonszint meghatározásra, és az alapján adni neked fogamzásgátlót."

Ez pedig butaság. Nincs olyan vizsgálat, amivel meg lehet állapítani, hogy az illetőnél éppen leállítja-e az ovulációt a tabletta vagy sem. Szóval semmi értelme hormonszinteket nézegetni.

2018. márc. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
60%

Mondjuk azért szerintem alap lenne egy egyejszakas kalandnal gumit húzni, mert a gyógyszer nem fog védeni a nemi betegségektől. És mindenképp elmennék orvoshoz és elmondanám, hogy gyógyszer megfelelő szedése mellett rendszeresen esel teherbe. Lehet tényleg az van, mit amit irt az egyik válaszoló, hogy a szervezeted nem reagál jól, nem képes a gyógyszer felszívódni. De ez tuti nem normális, hogy foggatló mellett már másodjára esel teherbe.


Amúgy meg megint nem az a lényeg h a kérdezőnek a lehető legrosszabbat javasoljuk, ha ezt még nem sikerült volna felfogni!! Nem tudna eltartani, úgyhogy nem értem minek kell folyton ezzel jönni. És nem, örökbe sem akarja adni, mert nem tudna + mert azzal ugyanúgy kiesik a melóból és a tanulásból, nem mellesleg senkitől nem várható el, hogy puszira kihordjon és megszuljon egy nem kívánt terhességet, ami rengeteg és még annál is több kellemetlenséggel és fájdalommal jár!!

2018. márc. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
25%
Remélem mikor ab után mész vissza a dokihoz, a kontroll mellett lesz egy mélyebb beszélgetésetek a fogamzásgátlásról is. Azért 24 évesen már több eszed lehetne. Annyiféle lehetőség van. Tetess föl spirált, vannak helyi fogamzásgátlók, és nem is hiszem el, hogy egy felnőtt nőnek be kell mutatni az óvszert. Pláne olyannak, akinek egyéjszakás kalandjai vannak. Amíg nincs baj, addig persze lehet ilyen félvállról venni, de majd mikor valami csúnyábbat viszel haza egy ilyenről, mint egy nem kívánt terhesség, akkor már késő lesz bánkódni.
2018. márc. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
27%
Még majdnem megsajnáltalak ... de ez már durva ,hogy 24 évesen a második alkalom után nem jut eszedbe ,hogy más módon is védekezz ha tudod ,hogy elég ha rád néznek ...
2018. márc. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%

3.


három gyereked lenne már. nagyon durva

2018. márc. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%
nincs munkahelyed? én 22éves vagyok fél éves kapcsolatbol lettem terhes a párom mégis elfogadta és örült neki,soha nem jutott eszembe hogy elvetessem a babámat,miért nem tudnád eltartani szerencsétlent? 22évesen már mindenkinek el kell tudnia tartania a gyerekét,de te ezt 24évesen sem tudnád,talán tannulnod kellett volna és nem hagyni hogy beléd élvezzen xyés z,és tanultam neked is ezt kellett volna és akkor el tudnád tartani a gyermekedet nem pedig egyszerüen csak megölnöd mert számodra ez a legegyszerübb út,nincsenek szüleid akik támogatnának,nincs apja aki támogtaná őt? nincs senkid? egy ilyen ember nem érdemli meg azt a kifejezést hogy NŐ,ez gyilkosság,és még hány gyermekedet fogod meg gyilkolni? remélem vissza kapod az élettől és ha majd talán gyereket akarsz nagyon remélem hogy nem fog sikerülni,és azt is remélem hogy egyedül fogsz maradni és rájössz hogy mit is tettél a gyermekeiddel,erről ennyi a véleményem. inkább szülnéd meg és adnád örökbe!!
2018. márc. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
77%

... hogy a magzatfanatikusok a művi abortuszt gyilkosságnak tartják, ez az ő problémájuk, és nem a Kérdezőé.

Kérdező, nincs megszabva, hogy egy ember hányszor vehet részt terhesség-megszakításon... a fogamzásgátló előtti időkben (amikor évi 200 ezer volt Magyarországon, nem az 1/6-a, mint most) , a 3-4 teljesen triviális volt.

Pedig akkor sokkal korszerűtlenebb módon végezték, és valahogy mégis teherbe estek utána is...

2018. márc. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
40%

Szia!

Nincs korlát, hogy hány abortusza van egy nőnek.

Én 33 éves vagyok, 3 abortuszom volt, de van egy tündéri 8 éves lányom, ő tervezett, és akart baba volt.De!A 3. ab.-on valamit tudom, hogy elcsesztek, én már nem esem teherbe többet.Ok, nem is akarok már gyereket, de te még nagyon fiatal vagy, mi lesz, ha többet nem esel teherbe?

Gondold át, bár te ismered/tudod a helyzeted.

Én minden jót kívánok, és kívánom, hogy amikor majd szeretnél babát, sikerüljön. :)

2018. márc. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!