Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Egy kapcsolat tuti tönkremegy...

Egy kapcsolat tuti tönkremegy az abortusz után? Mit tehetnék, hogy ne?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok, de nem akarok szülni, legalábbis a következő 8-10 évben még tuti nem (21 leszek most). A barátom viszont akarná a babát, és emiatt volt már két vitánk is a napokban...


Nem érti, hogy én még nem állok készen arra, hogy feladjam az álmaimat és a céljaimat, hogy teljesen alárendeljem magam egy babának. Ő 34 elmúlt. Van két diplomája, kiszórakozta már magát, megvan mindene, nem függ senkitől.

Viszont én teljes mértékben tőle, a szüleimtől és a családomtól függök. Még nem dolgoztam, nincs diplomám, amim van, az mind mind a szüleim miatt. Nem akarok egész életemben úgy élni, hogy nekik kell telefonáljak, ha elfogy a pénzem.


De közben azt sem akarom, hogy szétmenjünk.


2018. máj. 3. 12:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
58%

alapból így nem is szabadott volna komoly kapcsolatba kezdenetek... sajnálom, de mind a ketten tök más életszakaszban jártok és mások a céljaitok.


Vetesd el - megértem az indokot -, de ne csdálkozz, ha a kapcsolatodnak is vége, mert őt is megértem.

2018. máj. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
39%

Semmi baj!Keress magának egy korban hozzá illőt aki idősebb érettebb nőiesebben gondolkodik!Az majd szül neki egy gyereket és lesz családja!

Te meg kergessed az álmaid

Aztán le vagy szrva..

2018. máj. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
34%

Eszembe sem jutna egy olyan párhoz ragaszkodni, akinek egy embrió fontosabb kettőn kapcsolatánál vagy az én boldogságomnál...

Kérdező, lehet, hogy csak próbálkozik, de ha te kitartasz, rájön, hogy választania kell, és helyesen dönt.

2018. máj. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
52%
13-as,neked csak egy embrió,neki pedig a családot jelentené....
2018. máj. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
98%

Ez bukott ügy.

Mondanám, hogy akkor szüld meg a gyereket, és mellette lediplomázol, de nem ilyen egyszerű. A legnagyobb butaság ilyen (anyagilag) kiszolgáltatott helyzetben gyereket szülni.


Azt nem értem, hogy ti erről eddig nem is beszéltetek? Szóba se került, hogy ki mikor tervez gyereket? Mik a további tervek a következő 10 évben? Ti nem az abortusz miatt mentek szét, hanem mert ennyire nincs köztetek őszinte kommunikáció.

2018. máj. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
39%

Nem, ha mind a két fél az abortusz mellett van. Akkor megy tönkre, ha a két fél nem ugyanazt akarja. A párod sosem fogja megbocsátani, hogy elvetetted az ő gyerekét is, és valljuk be, ez érthető is.


Komolyan nem értem, hogy ha már szexeltek, miért nem lehet beszélni arról is, hogy ki mit akar a jövőben. Szép dolog, hogy te 10 évig nem akarsz gyereket, de a párod több, mint 10 évvel idősebb nálad. Annyira nem meglepő, hogy ő nem 45 évesen akar majd babázgatni...


Azt meg maximum a mesében fogom elhinni, hogy gyűrű ÉS esemény utáni mellett estél teherbe. Hát ilyen a világon nincs.

2018. máj. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
40%

#14, a srác választása ez esetben az, hogy vagy az embriót bukja, agy az embriót ÉS a párját (Kérdezőt) is.

Egyébként szerintem sanszosabbb, hogy nem az azonnali és olthatatlan gyerek utáni vágy jelent meg benne hirtelen ebben a formában (ha így lenne, már beszélt volna róla előzőleg is, többször), hanem a Kérdezőt akarja így magához láncolni a gyerekkel, mert fél, hogy egyébként nem fog hosszan mellette maradni. A valóságban meg pont ezzel marja el... gyerekkel párt NEM LEHET megtartani.

Szóval szerintem nem fogja otthagyni a Kérdezőt, miért akarna duplán veszíteni...

2018. máj. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
56%

Miért akarna "duplán veszíteni"?

Mondjuk mert nem tudna ránézni sem abban a tudatban, hogy kikapartatta a közös gyereküket?

Már bocs, de ha én nőként azért mennék el abortuszra, mert a párom "rám erőltetni", pedig én szeretném megtartani, biztos isten, hogy többet nem bírnák vele tovább együtt lenni. És nem is akarnék, mert olyan párt szeretnék, akivel legalább a fontos dolgokban egyezik a véleményünk.

2018. máj. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
31%
Hát nekem se kéne olyan csak aki abortuszra megy
2018. máj. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
43%

#18, nincs még semmiféle "közös gyermek", közös embrió van... és hogy őszinte legyek, mit veszít az ember egy olyan társsal", akinek még egy embrió is fontosabb nála??? Mert szerintem leginkább semmit, max nyer.

De mondom, a férfiak nem szoktak egy majdani gyereket a társuk elé helyezni, amíg a nők felének fontosabb a majdani gyerek a párjánál, addig a férfiaknál ez olyan 10-15% max.

Szerintem ha a Kérdező 10 évet mond, simán meg lehet egyezni a "majd 5-6 év múlva"-ban, már ha a Kérdező párjának egyáltalán a gyerek a fontos tényleg, és nem a Kérdezőt akarja "röghöz kötni" vele.

2018. máj. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!