Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Vetessem el? 3 hét alatt el...

Vetessem el? 3 hét alatt el lehet intézni mindent? Mégis hogy szüljek neki azok után, hogy megütött?

Figyelt kérdés

Terhes lettem, most vagyok 8 hetes.

Nem terveztük, én még most sem érzem azt az eszméletlen vágyat az anyaság iránt. Viszont a barátom nagyon akarta/akarja, ígért mindent... Tegnap volt egy vitánk, mert elmondtam, hogy mióta kiderült a terhesség, mindenben korlátozni próbál, ellenőrizget, tegnap konkrétan az volt a baj, hogy két barátnőmmel vacsorázni mentem volna. De már pl. az is volt baja, hogy elmentem fodrászhoz, mégis minek, mikor tudom, hogy ő nem szereti, ha festetem a hajam, kinek akarok tetszeni. Tegnap nagy veszekedés lett, ordítozott velem, borzasztóan beszélt.


Ma reggel megakartam vele beszélni normálisan, mert ha már most ilyen, később csak rosszabb lesz... De nem sikerült, és mondtam, hogy nagyon bizonytalan vagyok a babával kapcsolatban is, nekem ilyen élet nem kell. Erre felpofozott, erősen. Félek tőle jelenleg. Fogalmam sincs, hogyha majd gyerek mellett lesz ilyen idegbeteg, akkor hová megyek, mit teszek. Még egyetemre járok... Nincs végzettségem, munkatapasztalatom. És mielőtt azzal jönnétek, hogy régen is ilyen volt a barátom, közlöm, hogy nem. Mostanában lett ilyen, az utóbbi 2 hétben.


2018. máj. 24. 15:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/78 anonim ***** válasza:
91%
Azonnal megszüntetnék vele minden kapcsolatot. Ha elhagyod és megszülöd a gyereket sosem szabadulsz tőle, pokollá teszi az életeteket. Szóval ha jót akarsz, nem tartod meg a gyereket.
2018. máj. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/78 anonim ***** válasza:
47%
Nem a hülye apjának szülöd! Szerintem olyan nincsen, hogy nem terveztük, akkor mondjuk megoldhattad volna a fogamzásgátlást normálisan. Ha meg akartad tartani, akkor szerintem az apa nélkül is meg kellene, nem a baba tehet róla, hogy felpofozott a párod.
2018. máj. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/78 A kérdező kommentje:

Nem akarnám és nem is tudnám egyedül megtartani.


Kérlek, ilyeneket ne írjatok privátba:

"én 22 és van egy másfél éves fiam, pontosan tudom, milyen fiatal szülőnek lenni, és egyáltalán nem bántam meg, hogy korán vállaltam gyereket.

A barátod valószínűleg éppen azért viselkedik ilyen agresszívan, mert meg akarja védeni a gyereketeket, de mivel nincs beleszólása, hisz a te testedben van, neked van jogod dönteni arról, hogy megszülessen-e vagy sem, ő nem tud helyesen reagálni erre a helyzetre. De ez nem jelenti azt, hogy rossz apa és rossz ember lesz. Elvesztette a fejét, ez rossz, nem akarom őt védeni, de úgy gondolom, ha szeretitek egymást, ez még nem ok, hogy véget vessetek a kapcsolatotoknak, meg lehet beszélni a dolgokat."


Így is rettenetesen nehéz ez a helyzet nekem, hiszen tudom, hogy aki szereti a barátnőjét, párját, az nem üti meg. A barátom erős, edz, tisztában is van az erejével. Én itt vagyok 51 kilósan, meg sem tudom védeni magam vele szemben.

2018. máj. 24. 15:50
 14/78 anonim ***** válasza:
100%
12: Nem ő akarta megtartani, hanem a barátja.
2018. máj. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/78 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, az ilyenekre ne hallgass, mint a privát levélíró, semmilyen esetben nem szabad eltűrni a fizikai bántalmazást. Ha csak egy alkalom volt sem!!! Akit szeretünk azt nem bántjuk. Erre nincs mentség.
2018. máj. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/78 anonim ***** válasza:
83%
Aki azt szajkózza, hogy ne vetesse el a gyereket, könnyen van. Nem neki kell egy ilyen állatot elviselni egész életében.
2018. máj. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/78 anonim ***** válasza:
21%
Tegnap este lefeküdtél és még akartad a babát.Ma felkeltél kaptál egy maflást és már nem.Persze, nem kell együtt élni senkivel aki kezet emel rád, de nagyon hirtelen változott a véleményed, hisz bár ahogy írod nem öntött el a hú de jó babám lesz érzés, de azért úgy érezted te magad is ,hogy megtartod.Az elkapkodott döntések nem mindig jó döntések.
2018. máj. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/78 A kérdező kommentje:
Nem. Már mióta megy ez a folyamatos veszekedés, "nem mész sehova a tudtom nélkül" dolog, azóta éreztem, hogy nekem ez nem jó, innen szabadulnom kell.
2018. máj. 24. 16:05
 19/78 anonim ***** válasza:
86%
Vetesd el surgosen. Es soha tobbet ne beszelj vele
2018. máj. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/78 anonim ***** válasza:
33%

Én morális okokból nem vetetném el a gyereket, bármilyen nehézségek is vannak az egyedülálló anyasággal. Nem tudnék utána tükörbe nézni, az egy kis ember, hiába alkalmatlanul jött...

De nem maradnék együtt ezzel a figurával. Az ütésről, ha nyoma maradt, látleletet vetetnék fel, és megtenném a feljelentést ellene.

2018. máj. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!