Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Vetessem el? 3 hét alatt el...

Vetessem el? 3 hét alatt el lehet intézni mindent? Mégis hogy szüljek neki azok után, hogy megütött?

Figyelt kérdés

Terhes lettem, most vagyok 8 hetes.

Nem terveztük, én még most sem érzem azt az eszméletlen vágyat az anyaság iránt. Viszont a barátom nagyon akarta/akarja, ígért mindent... Tegnap volt egy vitánk, mert elmondtam, hogy mióta kiderült a terhesség, mindenben korlátozni próbál, ellenőrizget, tegnap konkrétan az volt a baj, hogy két barátnőmmel vacsorázni mentem volna. De már pl. az is volt baja, hogy elmentem fodrászhoz, mégis minek, mikor tudom, hogy ő nem szereti, ha festetem a hajam, kinek akarok tetszeni. Tegnap nagy veszekedés lett, ordítozott velem, borzasztóan beszélt.


Ma reggel megakartam vele beszélni normálisan, mert ha már most ilyen, később csak rosszabb lesz... De nem sikerült, és mondtam, hogy nagyon bizonytalan vagyok a babával kapcsolatban is, nekem ilyen élet nem kell. Erre felpofozott, erősen. Félek tőle jelenleg. Fogalmam sincs, hogyha majd gyerek mellett lesz ilyen idegbeteg, akkor hová megyek, mit teszek. Még egyetemre járok... Nincs végzettségem, munkatapasztalatom. És mielőtt azzal jönnétek, hogy régen is ilyen volt a barátom, közlöm, hogy nem. Mostanában lett ilyen, az utóbbi 2 hétben.


2018. máj. 24. 15:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/78 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem a szokásos abortuszos kamu kérdés a szokásos jellemzőkkel (vetessem vagy ne? , a pasi egy se.gfej, se munkám,se pénzem,miből nevelem fel,nem tudom mit tegyek.... ) de ha mégse lenne kamu,amit erősen kétlek,akkor a leghelyesebb ha elveteted,mert erre nem lehet egy életet vállalni.
2018. máj. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/78 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos ebben a helyzetben elvetetném én is,a kapcsolatbol pedig menekülnék. Ha visszagondolok 18 év körül magamra,kizárt lett volna,hogy suli mellett gyereket neveljek.

Van példa a családomban is,fiatal elvált szülökre,mindenkinek rosdz a helyzet de a legrosszabb a gyereknek

2018. máj. 25. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/78 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem meg sokkal inkább az a szégyenletes, hogy valaki a saját korlátolt nézetei miatt akar valakinek szándékosan rosszat/rosszabbat a már meglévő helyzeténél! Hisz a kérdezőnek így is épp elég sz*ar most a helyzet, egy nem kívánt gyerekkel aztán meg ez végképp tetőzne. Hagyja abba az egyetemet és vállaljon gyereket egy idegbeteg baromnak, nulla bevétellel, munkahely és tapasztalat nélkül, egyedül. Nagyon kecsegtető kilátások, mit ne mondjak...

És még egy fontos dolog, mert látom sokak nem tudjak értelmezni a mondatokat: a kérdezőnek NINCS gyereke. Van egy fejletlen, nehány hetes embriója, aminek (és nem akinek) 4 hetesen egyáltalán nem dobog a szíve és fájdalmat SEM érez az abortusz elvegzesekor, hisz az idegpalyai olyan szinten fejletlenek, hogy nem tud fájdalmat érezni akkor még. (És ezt nem hasrautesszeruen mondom, meg elvakultságból, mint a magzatfanatikusok, ezek orvosilag bizonyított dolgok!)

Szóval jó lenne nem lehazudni a csillagokat is az égről kedves fanatikusok, csak azért mert nektek ennyire korlátolt a gondolatmenetetek... És őszintén azzal jönni itt, hogy gondolj anyja napjára mikor nem fog neked verset mondani a gyereked....:D Rég nevettem ilyen jót és rég is hallottam ekkora sületlenséget. Most őszintén közben izgat...? Szerinted az abortuszra készülő nők azon merengnek, hogy mit nem fognak kapni a nem létező gyereküktől?? Hát nem, pont azon filóznak, hogy mik nem lesznek a gyereke MIATT!

Nem kellenek a manipulatív, érzelmi zsarolások, értelmes embert az ilyen úgyis hidegen hagyja.

2018. máj. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/78 anonim ***** válasza:
55%
#33, pontosan. Ezek az emberek egyébként ugyanazt csinálják, mint a Kérdező párja, az embriót a Kérdező fölé értékelik, és azt mondják, hogy a Kérdezőnek alá kell rendelni magát, a saját életét a méhében lévő embriónak. A különbség pusztán annyi, hogy a fizikai távolság miatt nem tudnak erőszakkal is fellépni a Kérdező önérdek-érvényesítési törekvéseivel szemben.
2018. máj. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/78 anonim ***** válasza:
21%

A kérdés a szokásos heti kamukérdés, vitageneráló jelleggel, magával hozva a szokásos, ezeknél a kérdéseknél mindig reagáló válaszadókkal, amilyen a 33-as és a 34-es.

Az abortusz kapcsán soha nem lesz egységes álláspont, mert morális kérdés. Ettől még hülyeséget nem kell írni, meg vetíteni. A 4 hetes magzanak nincs idegrendszere, valóban, de 4 hetes terhességnél abortusz sincs, mert többnyire fel sem ismert a terhesség, hiszen az utolsó menstruációtól számolva akkortájt derülhet ki. A 10. hét környékén végzett abortusz esetében azonban nem árt tudni, hogy: ,,A 10 hetes magzat növekedése továbbra is intenzív. A magzat erre az időre már majdnem 1 milliárd sejtből álló szervezetté fejlődött ki, aminek körülbelül a felét az agy teszi ki, és felnőtt szerveinek több mint 90%-ával rendelkezik már. Hihetetlen, de percenként 25 000 idegsejttel lesz gazdagabb." Aztán ezzel már mindenki úgy számol el, ahogy akar. Ki könnyen, ki nehezen, egyénfüggő. A 34-es felé pedig: amikor van egy ,,embrió" ,,sejtcsomó" ,,magzat" ,,élet" a nőben, akkor civilizált emberek esetében a magzat érdeke felülírja a nő érdekét, a nő pedig a férfiét.

2018. máj. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/78 anonim ***** válasza:
82%

“akkor civilizált emberek esetében a magzat érdeke felülírja a nő érdekét, a nő pedig a férfiét.”


Hát ez jó vicc, rég nem vettem ilyen jót. Civilizált emberek körében pont, hogy NEM tartunk előrébbvalóbbnak egy, a nő hasában levő fejletlen embriót, már megszületett, tudattal, érzésekkel és vagyakkal rendelkező embereknél!! Ha valaki pedig nem kívántan lesz terhes, az meg pláne nem fogja úgy gondolni, hogy neki mar pedig annak az embriónak az érdekeit kell néznie! Ezt nem is értem egyesek, hogy gondolják amúgy... Ha valaki akar gyereket, jó, felőlem aztán az élete árán is alarendelheti magát az embriójának, de azért ne állítsunk már olyat, hogy ez kéne legyen a normális és “civilizált” ember szó nélkül alarendeli magát a terhességenek..!

2018. máj. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/78 anonim ***** válasza:
28%
Örülök, ha szórakozni jársz ide, de attól ez, mint világnézeti kérdés nem változik. Nyilván az ingerszegény környezet okozza, hogy ezen nevettél.
2018. máj. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/78 anonim ***** válasza:
76%

Egy civilizált nézet sem tesz egy nőt kényszeresen élő inkubátorrá.

A nőnek van döntési joga a teste felett.

EZt lehet korlátozni( ugye nálunk 12 hét, van, ahol több ideig elvégzik az abortusz), de szülésre kényszeríteni a legelmaradottabb kultúrákban lehetséges szerintem.


Úgyhogy ne mondd, hogy az a civilizáció, ahol akarata ellenére kényszerítenek egy nőt az élete/egészsége kockáztatására, és hogy mások rendelkeznek a teste felet...

Ez minden, csak nem civilizáció.

2018. máj. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/78 anonim ***** válasza:
13%
Lengyelország és Írország nem elmaradott kultúrájú ország annak ellenére, hogy szigorú az abortusztörvényük. Azért súlyos kérdés ez, mert egyéni tragédiák sorozata áll a pro és a kontra érvek mellett is. Azt, hogy egy nő mennyire ura a saját testének törvényi és szociális szabályok rögzítik. Nem eleve így van, még ha természetesnek is vesszük, hanem a mi értékrendünk alakította ezt ki. De sebaj! 3-400 év múlva úgyis kiszülik az európai embereket a kontinensükről azok, akik számára nem az az alap, hogy a nő teste, az lesz vele, amit ő akar.
2018. máj. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/78 anonim ***** válasza:
78%

Nem, én azért járok ide, hogy normális hangnemben válaszoljak a legjobb tudásomhoz mérten és próbáljak segíteni a valaszommal a kérdezőnek. Arról nem tehetek, hogy leírtad ide a szerintem egyik valaha itt látott legnagyobb marhaságot és ezen nevettem egy jót. Ezen inkább neked kéne elgondolkodnod.

Ne haragudj már, de nem tudom feltűnt-e, hogy mi nők NEM vagyunk élő inkubátorok, sem tenyeszkancak, akiknek az a dolguk, hogy gyereket szüljenek, ha akarnak, ha nem. Az, amit te mondasz az minden csak nem civilizáció!! Ugyanis civilizált emberek SOHA, mondom soha nem kényszerítenek senkit egy nem kívánt gyerek megszulesere és eltartására, ugyanis ide ki kizárólag egymaga dönt a saját tulajdon teste felett. És épelméjű embernek meg sem fordul a fejeben civilizáltnak nevezni a másik szülésre kényszerítését a saját testi egészségének kockázata árán. Tehát megismétlem még egyszer, civilizált embereknél a sorrend úgy néz ki, hogy első a már megszületett, érző ember és csak utána jön az embrió. Ha szülés közben komplikáció merül fel, akkor is egyértelműen a nőt mentik! Nem véletlen, bar a hozzad hasonló beteg felfogású emberek még itt képesek lennének az imádott kis babajukat menteni, le se tojva a nőt.

Hanyinger, hogy lassan sok ember a nőket csak egy eszköznek tekintik a gyerekcsinalashoz...

2018. máj. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!