Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Vetessem el? 3 hét alatt el...

Vetessem el? 3 hét alatt el lehet intézni mindent? Mégis hogy szüljek neki azok után, hogy megütött?

Figyelt kérdés

Terhes lettem, most vagyok 8 hetes.

Nem terveztük, én még most sem érzem azt az eszméletlen vágyat az anyaság iránt. Viszont a barátom nagyon akarta/akarja, ígért mindent... Tegnap volt egy vitánk, mert elmondtam, hogy mióta kiderült a terhesség, mindenben korlátozni próbál, ellenőrizget, tegnap konkrétan az volt a baj, hogy két barátnőmmel vacsorázni mentem volna. De már pl. az is volt baja, hogy elmentem fodrászhoz, mégis minek, mikor tudom, hogy ő nem szereti, ha festetem a hajam, kinek akarok tetszeni. Tegnap nagy veszekedés lett, ordítozott velem, borzasztóan beszélt.


Ma reggel megakartam vele beszélni normálisan, mert ha már most ilyen, később csak rosszabb lesz... De nem sikerült, és mondtam, hogy nagyon bizonytalan vagyok a babával kapcsolatban is, nekem ilyen élet nem kell. Erre felpofozott, erősen. Félek tőle jelenleg. Fogalmam sincs, hogyha majd gyerek mellett lesz ilyen idegbeteg, akkor hová megyek, mit teszek. Még egyetemre járok... Nincs végzettségem, munkatapasztalatom. És mielőtt azzal jönnétek, hogy régen is ilyen volt a barátom, közlöm, hogy nem. Mostanában lett ilyen, az utóbbi 2 hétben.


2018. máj. 24. 15:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem is gáz a fickó, bár furcsa, h csak azóta, amióta baba van. Eddig normális, szerető párod volt?

Elég rêmisztően hangzik, amit csinál, de hátha ahogy jôtt, úgy el is múlik ez az agresszív időszak - én akár vele akarnék maradni, akár nem, mindenképpen megpróbálnâm megérteni, ha lehet, megbeszélni vele, hogy miért lett most ilyen gyanakvó, birtokló, ingerült. Biztos van oka ennek.

A baba viszont abszolút nem tehet sem arról, hogy becsúszott, sem arról, hogy az apja elborult. És aki azonnal műtétre küld Téged, az nem tudja vagy nem akarja tudni, hogy az abortuszt a baba érzi. Elevenen széttépik.

2018. máj. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/78 anonim ***** válasza:
30%

Hát elég gáz a pasi! Valószínűleg úgy gondolja, hogy mostantól birtokában vagy, és azt tehet, amit akar. Ez viszont nem így van, pláne, hogy érezhetően kiábrándultál belőle! Nem is kell, hogy együtt maradj vele egy percig sem!

Viszont a gyermek nem tehet semmiről! 8 hetesen nézz utána, dobog a szíve, keze-lába, buksija....

TE vagy az édesanyja! Ha elveteted, lehet szépíteni, nyugtatni, hogy á nem történt semmi, de ez nem igaz. Ott voltál Te is, amikor fogant! Röpke 2 hónapja. Ez a gyerek él. Most még. Az abortusz után nem fog.

Hogy milyen az apja? Na és? Nem ő fogja nevelni, hanem TE. Egyébként pedig senki nem szeretne egyedülálló édesanya lenni, de a dolgok megtörténnek, nem rajtad múlt, hogy így alakult! Nem biztos, hogy a bántalmazó típus kiszúrható, egyszerűen előjött belőle. De a gyerek nem tehet róla.

2018. máj. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/78 A kérdező kommentje:
De értsétek már meg, hogy egyedül, munka és végzettség nélkül nem tudom felnevelni.
2018. máj. 24. 17:51
 24/78 anonim ***** válasza:
84%
Te tudod hogy mit akarsz. Ha jobbnak látod elvetetni akkor tedd ezt. És remélem hogy minél hamarabb beszélsz a szüleiddel hogy vissza tudj költözni hozzájuk. Az aki meg mentségeket keres a férfinak nem normális, semmi se jogosítja föl arra hogy terrorban tartsa, irányítsa és kezet emeljen a kérdezőre.
2018. máj. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/78 anonim ***** válasza:
75%
Nem szoktam ilyenre írni, de itt az ab. a megoldás. Azon azért gondolkozz el, h inkább kamuzol neki, h elvetéltél.
2018. máj. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/78 anonim ***** válasza:
82%

En is koran szultem,es en sem banom.de nekem a parom mellettem volt,nem kezdett ugy viselkedni mint egy felorult.

3 gyermekem van,es volt abortuszom is,mar a gyerekek utan.

Szar volt,hazudnek ha azt mondanam nem viselt meg.de azert nem is tortem ossze vegleg.

Tudok tukorbe nezni,es nem jar minden nap a fejemben.

Ez volt a helyes dontes es kesz.tanultan is belole,utana amint lehetett spiralt rakattam.

Ha a kerdezo nem tudja eltartani magat es a babat,plusz az apja meg is keseritene az eletuket,mert ugye akkor is az apja ha egy agressziv allat.akkor jelen esetben a legjobb dontes ha a gyereket elveteti.

Miert is lenne jo a gyereknek nelkulozni?miert lenne jo eleve ugy kezdeni az eletet,hogy egy stresszes tergessegbol szuletik,csupa stressz anyukaval kell boldogulni az elejen.akinek a nyakara siman odajarhat a "kedves" apuka.mert az elejen ugye nem viheti el.

Szoval miert jo ez?

Kerdezo,vetesd el.tul leszel rajt.szar lesz,mert az lesz, de el fog mulni.

A hapsit meg hagyd ott szo nelkul.pakolj ossze mikor nincs otthon es lepj le.

Az abortuszhoz csak te kellesz!elmesz orvoshoz,elmondod,hogy nem szeretned.ad egy papirt azzal elmesz a vedonohoz,beszelgettek,kapsz 3 nap gondolkodasi idot,majd utana ad egy csekket es egy idopontot a korhazba.csekket feladod,korhazban reggel jelentkezel es delre tul vagy rajt.

Kitartas!befejezed a tanulmanyaidat,dolgozol majd,lesz normalis parod aztan lesznek gyonyoru gyermekeid ha itt lesz az ideje.

2018. máj. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/78 anonim ***** válasza:
29%
A pasit azonnal hagyd el, ez nem is kérdés. Ha egyszer megütött, máskor is megfog. Én a helyedben biztos, hogy nem vetetném el a babát, képtelen lennék megölni egy elég embriót. Bár én lehet, hogy másként látom, hiszen 3 éve küzdünk, hogy teherbe essek. Szerintem ha semmiképpen nem tudod vállalni a babát, akkor add örökbe. Rengeteg pár vár éveket, hogy örökbe fogadhasson. Egy párt te tennél a világ legboldogabb embereivé. Szerintem gondolkozz el ezen, de persze ez csak az én véleményem.
2018. máj. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/78 anonim ***** válasza:
80%
Igen Kérdező, 3 hét alatt simán el lehet intézni... és azokkal értek egyet, akik szerint ebből a kapcsolatból menekülj.
2018. máj. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/78 anonim ***** válasza:
94%

Szia szerintem ki se kellet volna irnod ha biztos vagy abba hogy nem akarod megtartani.. itt az oldalon majd kapsz hideget is meg meleget is hogy tarsd meg meg higy vetesd el.. Ezt csak is egyedül kell eldöntened. Van durvan 4 heted minden papirt,vesönlt,vervetelt,altato orvost,meg a csekket kifizetni.

Sok sikert kivanok abba hogy elhagyd a parod mert ö nem valo hozzad ha mar megut fenyegetözik jobb elöbb ennek veget vetni..

2018. máj. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/78 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem elég szégyenletes dolog itt zsugázni egy gyerek életére és azon töprengeni, hogy vajon érdemes, megéri-e életben hagyni őt, vagy ölesd meg. Az emberek 9 hónap terhesség, vagy évek múltán is bekattanhatnak. Akkor is rohan az ember abortuszra? Nem. Hanem felelős döntést hoz. Valóban él és valóban 4 hetesen már dobog a szíve, kifejlődnek az érzőidegsejtek, és széttépik elevenen. Gratulálok, ha a saját vérednek ilyen véget szántál puszta önzésből mert nem akarsz egyedül álló anya lenni. Csak egy kérdés: akkor is meg tudnád tenni, ha ismernéd őt? képzeld egy kisfiú vagy kislány coffos, aki anyák napján NEM fog neked verset mondani amitől kicsordul a könnyed. Ajánlom abortusz előtt Kübler-Ross: A halál mint ragyogó kezdet című 70 oldalas elolvasásra. tudományos tény, hogy az élet nem ér véget a halállal. Egyszer még számot kell erről adnod. Ha érzékenyebb vagy abortusz után a Poszt abortusz szindróma is vár még rád. majd igyekezz megnyugtatni magadat, hogy anyagilag és életvezetésileg tuti jó döntés volt megölni a gyereked. Az abortusztúlélők könyvet pedig feldolgozás utánra javaslom. Nézd meg milyen rajzokat készítettek azok, akiknek abortálják a testvérét, milyen lelki sérüléseik vannak. Akkor is tudják, ha soha senki sem mondta nekik el. Isten megáldjon. És nem, köszönöm nem kérek kommentet arról amit írtam. Zsugázzatok csak tovább.
2018. máj. 25. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!