Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Vetessem el? 3 hét alatt el...

Vetessem el? 3 hét alatt el lehet intézni mindent? Mégis hogy szüljek neki azok után, hogy megütött?

Figyelt kérdés

Terhes lettem, most vagyok 8 hetes.

Nem terveztük, én még most sem érzem azt az eszméletlen vágyat az anyaság iránt. Viszont a barátom nagyon akarta/akarja, ígért mindent... Tegnap volt egy vitánk, mert elmondtam, hogy mióta kiderült a terhesség, mindenben korlátozni próbál, ellenőrizget, tegnap konkrétan az volt a baj, hogy két barátnőmmel vacsorázni mentem volna. De már pl. az is volt baja, hogy elmentem fodrászhoz, mégis minek, mikor tudom, hogy ő nem szereti, ha festetem a hajam, kinek akarok tetszeni. Tegnap nagy veszekedés lett, ordítozott velem, borzasztóan beszélt.


Ma reggel megakartam vele beszélni normálisan, mert ha már most ilyen, később csak rosszabb lesz... De nem sikerült, és mondtam, hogy nagyon bizonytalan vagyok a babával kapcsolatban is, nekem ilyen élet nem kell. Erre felpofozott, erősen. Félek tőle jelenleg. Fogalmam sincs, hogyha majd gyerek mellett lesz ilyen idegbeteg, akkor hová megyek, mit teszek. Még egyetemre járok... Nincs végzettségem, munkatapasztalatom. És mielőtt azzal jönnétek, hogy régen is ilyen volt a barátom, közlöm, hogy nem. Mostanában lett ilyen, az utóbbi 2 hétben.


2018. máj. 24. 15:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/78 anonim ***** válasza:
22%
70-es! Szerintem anyádnak és apádnak Te voltál a legfontosabb sejtcsomó korodban, nem a saját érdekük. De lehet, hogy talán mégsem! Ez magyarázhatja ezt az önző és rövidlátó hozzáállást, amit rendszeresen ide írsz. Az abortusszal nem elvi baj van szerintem, legalábbis nem fordítható le számomra a tilos-nem tilos viszonyrendszerre, mert bonyolultabb kérdés. Az abortusz aggálya számomra részben az, hogy túl egyszerű, olcsó és nagy tömegben elérhető ahhoz, hogy a felelőtlen szexualitást segítse. Az evolúció sajnos kitolt a nővel, a nem várt és tervezett terhesség esetén is nekik kell vállalni a körülményeket (minden tiszteletem az övék), de épp ezért a felelősségük is nagyobb. Ha hagymát kéne feldugni nem várt terhesség esetén, mint egy rossz Ulickaja-regényben, biztos meggondolnák, összefeküdjenek-e a fesztiválon felszedett névtelen senkivel, vagy sem...
2018. jún. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/78 anonim ***** válasza:
80%
Miért kell mindig előhozakodni a tipikus “A te anyad is megszült” monológgal? Mond ennek mégis mi köze van a témához...? Semmi, az h anno az én vagy X szülei úgy döntöttek, hogy megtartanak, mert vágynak gyerekre, annak semmi köze ahhoz, hogy én vagy X gyereke, hogyan döntünk egy ilyen esetben. Nincs befolyással az én döntésemre az, hogy ők miként döntöttek annak idején. Nem attól lesz az ember önző, hogy nem rendeli alá magát egy nem kívánt gyereknek, aki akarata ellenére van a hasában. Mindenkinek meg kell hagyni a szabad döntés jogát a teste felett és nem hinnem hogy az a célravezető módszer h még jobban szigorítjuk az ab feltételeit, pl azzal h emelik az árát, sokaknak már ez a 40ezret is megterhelő kifizetni, és akinek ez gondot okoz, az miből tudna felnevelni egy gyereket...? Jól van ez a törvény így ahogy van, majd mindenki eldönti maga, hogy milyen lehetőséggel el egy nem kívánt terhesség esetén.
2018. jún. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/78 anonim ***** válasza:
29%

Azért kell előhozakodni, mert így van. Ez tény.

Nem attól lesz az ember önző, hogy nem rendeli alá magát egy nem kívánt gyereknek, aki akarata ellenére van a hasában. -De, igen. Azért álszentek ne legyünk. Ez egy önző döntés akkor is, ha indokolt. Lehet itt játszani a szavakkal, csak nincs értelme.

sokaknak már ez a 40ezret is megterhelő kifizetni-mindjárt megsajnálom őket. abortuszra nem a putrisor lakói, hanem a középosztály felelőtlen fiataljai mennek, többnyire. És ezt nem én mondom, hanem nőgyógyász ismerősöm

2018. jún. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/78 anonim ***** válasza:
43%
Nem gondolom azt, hogy önőség lenne, ha valaki nem hajlandó alárendelni az életét biológiai véletleneknek, hanem ura akar lenni a saját életének. Mióta önzőség az ember szabad akarata???
2018. jún. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/78 anonim ***** válasza:
25%
Rossz a kérdésed. Olyan nincs, hogy önző dolog-e a szabad akarat. Olyan van, hogy a szabad akarattal hozott döntés önző, vagy nem az.
2018. jún. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/78 anonim válasza:
0%
Szerintem vedd figyelembe azt is hogy megölsz egy már fejlődésben lévő életet. Ez súlyos. Nyilván nem élhetsz úgy sem hogy a párod esetleg ver. Szerintem a megoldás az hogy megmondod neki hogy vagy képes normálisan megbeszélni a dolgokat, mint egy felelősségteljes apa, vagy elveteted, esetleg elhagyod. Egy kicsit fenyegesd meg, de ne hangozzon fenyegetőnek, olyannak hangozzon mintha csak egy tényt közölnél. "Ha nem tudsz emberek módjára leülni beszélgetni, akkor elhagylak." Ha szeret, akkor tiszteletben fogja tartani, ha nem akkor talán neked is jobb lenne ha kidobnád és - akár megszülöd a gyereket akár nem - továbblépnél, mert ezzel megláttad a "valódi arcát" hogy milyen. Azt is ki kéne deriteni hogy mi a baja, miért olyan agresszív stb. és ha megoldhatod a problémáját, ha enyhítheted a feszültségét akkor tedd meg. Talán mondtam hülyeségeket, de remélem tudtam valamit segiteni. Persze az is lehet hogy már megoldottad. Mindenesetre az abortuszt jól gondold át.
2018. jún. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/78 anonim ***** válasza:
84%

Ugyanúgy nem sikerült megválaszolni, hogy miért is kell mindig előhozakodni a “bezzeg te anyad is megszult”. Azért kell benyögni, mert így van?:D És???! Őszintén szerinted van, aki nem tudja, hogy őt is megszülte valak?! De ennek semmi köze ahhoz, hogy az adott illető megtart-e egy terhességet vagy sem! A kettőnek semmi köze egymáshoz, csak azért mert az én szüleim terveztek, akartak és megtartottak engem koránt sem jelenti, hogy nekem is hasonlóképp kellene cselekedni.

Ja és nem, mondhatsz bármit, nem lesz önző az az ember, aki nem rendeli alá magát egy embrionak, aki pl akarata ellenére van ott és élősködik a szervezetén! Mindenkinek alapvető joga dönteni a saját élete és teste felett, ettől még SENKI NEM lesz önző!

2018. jún. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/78 anonim ***** válasza:
82%

Jól elment a téma másfelé:

Kérdező! Sikerült a műtétet elintézni? ÉS otthagytad a "barátod"?

2018. jún. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!