Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Vetessem el? 3 hét alatt el...

Vetessem el? 3 hét alatt el lehet intézni mindent? Mégis hogy szüljek neki azok után, hogy megütött?

Figyelt kérdés

Terhes lettem, most vagyok 8 hetes.

Nem terveztük, én még most sem érzem azt az eszméletlen vágyat az anyaság iránt. Viszont a barátom nagyon akarta/akarja, ígért mindent... Tegnap volt egy vitánk, mert elmondtam, hogy mióta kiderült a terhesség, mindenben korlátozni próbál, ellenőrizget, tegnap konkrétan az volt a baj, hogy két barátnőmmel vacsorázni mentem volna. De már pl. az is volt baja, hogy elmentem fodrászhoz, mégis minek, mikor tudom, hogy ő nem szereti, ha festetem a hajam, kinek akarok tetszeni. Tegnap nagy veszekedés lett, ordítozott velem, borzasztóan beszélt.


Ma reggel megakartam vele beszélni normálisan, mert ha már most ilyen, később csak rosszabb lesz... De nem sikerült, és mondtam, hogy nagyon bizonytalan vagyok a babával kapcsolatban is, nekem ilyen élet nem kell. Erre felpofozott, erősen. Félek tőle jelenleg. Fogalmam sincs, hogyha majd gyerek mellett lesz ilyen idegbeteg, akkor hová megyek, mit teszek. Még egyetemre járok... Nincs végzettségem, munkatapasztalatom. És mielőtt azzal jönnétek, hogy régen is ilyen volt a barátom, közlöm, hogy nem. Mostanában lett ilyen, az utóbbi 2 hétben.


2018. máj. 24. 15:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 anonim ***** válasza:
85%

"Lengyelország és Írország nem elmaradott kultúrájú ország."


Lengyelországban és Írországban a katolikus egyháznak nagyobb hatalma van, mint ahogyan normális lenne egy szekularizált Európában. Nem társadalmi igény az abortusztilalom.


Amúgy épp most folyik a népszavazás Írországban az abortuszról, aminek az eredménye után a katolikus egyháznak megint egy lépéssel vissza kell vennie. Attól sem volt boldog, amikor 3 éve a társadalom a melegházasság mellett tette le a voksát.


"Azt, hogy egy nő mennyire ura a saját testének törvényi és szociális szabályok rögzítik. Nem eleve így van, még ha természetesnek is vesszük, hanem a mi értékrendünk alakította ezt ki."


Így van. A társadalom értékrendje lassan mindenhol felülírja azt az abszurditást, hogy egy ember nem dönthet a saját élete felett. Csak mert nőnek született az istenadta.


"3-400 év múlva úgyis kiszülik az európai embereket a kontinensükről azok, akik számára nem az az alap, hogy a nő teste, az lesz vele, amit ő akar."


Az akkor már nem is lesz Európa, hanem egy sötét középkorba visszasüllyedt kontinens. Remélem az utódaink lesznek annyira erősek, hogy nem hagyják veszni azokat a jogokat, amelyekért az európai asszonyok keményen megharcoltak.

2018. máj. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/78 anonim ***** válasza:
12%
Ki így gondolja, ki úgy. Miért is Te döntenéd el, mi legyen a szerepe az egyháznak a szekularizált Európában? Én úgy gondolom, az egyház befolyása erősebb a népesség többségében ott, de azt állítani, a hatalma nagyobb, az nettó zagyvaság. Hacsak nem azt tudod írni, hogy az országot az egyházi rendek vezetik, egy bíboros vagy püspök a miniszterelnök, egyházi bíróság döntése mérvadóbb, mint a világié, stb. Élhető, fejlődő országok, sok megszületett gyerekkel, és igen, egyéni tragédiákkal is, amik ellenére a társadalom java része elfogadja az abortusz szigorú szabályozását. A varázsgömböt meg el kellene tenni, ugyanis a ma folyó írországi népszavazásnak még nincs a zsebedben a döntése. Még nagy koppanás is lehet a dologból. "A társadalom értékrendje lassan mindenhol felülírja azt az abszurditást, hogy egy ember nem dönthet a saját élete felett. Csak mert nőnek született az istenadta." Az élete felett dönthet épp úgy, ahogy a férfi. Az életünk kezdetéről nem döntünk, a végéről mindenki szabadon. És az aborusz liberalizálása mellett érvként szól az is, hogy a magzat-embrió nem tehet a foganás körülményeiről. ,,Remélem az utódaink lesznek annyira erősek, hogy nem hagyják veszni azokat a jogokat, amelyekért az európai asszonyok keményen megharcoltak." Remélem azt is belátják, hogy ehhez sok-sok ezt az értékrendet később magáévá tevő gyermek születése szükséges, ehhez viszont 30-35-évesen már régen nem Sound-jegyek hajkurászása, meg péntek-szombati bulika szükséges, nem a szájtépés a megszerzett jogokról. Mert végül úgysem lehet majd megvédeni, ha nem lesz, aki megvédje.
2018. máj. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/78 anonim ***** válasza:
76%

Amúgy az megvan, hogy baj esetén még az orvosok IS az anyát fogják megmenteni, nem pedig a magzatot - x hetes terhességet?!


Persze, hogy egy csíracsomó NEM írja felül egy gondolkozni képes, ÉLŐ ember életét...

2018. máj. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/78 anonim ***** válasza:
8%
Úgy látszik, az önfelmentésnek végtelen számú ismétlés az ára.... Attól még, hogy minden ilyen témájú kérdéshez idekommentelődik a szokásos feminista tenyészkancás-inkubátoros szöveg, senki múltja nem lesz végképp eltörölve. Azt állítani, hogy a magzat a megszületett emberrel szemben nem él, sötét középkori, tudománytalan és manipulativ tévhit, ami természetesen jellemzi a hangoztatóját. Kérdező! Szülői segítséggel, korai bölcsődébe adással, diplomás gyeddel, esti-, vagy halasztott képzéssel, gyerektartással sincs remény?
2018. máj. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/78 anonim ***** válasza:
76%

Nem kell most itt predikalni az egyházról, vallásról meg egyebekről, a lényeg továbbra is ugyanaz: egyetlen embrió érdekei és nem létező jogai sem helyezendők egy már élő, megszületett nő jogai érdekei és jogai elé. Pont. Mert egy nő sem élő inkubator, sem tenyeszkanca. Aki ezt képtelen felfogni, annak komoly gondjai vannak és a továbbiakban nincs is miről beszélni, mert érdemben az ilyen “embriómindenekelőtt” felfogású típusú emberekkel ez nem lehetseges.

Az írországi abortusztiltó törvény meg egyenesen szánalmas, undorító és felháborító egyben, hogy ilyen szinten korlátozzák egy nő testéhez való jogát, sőt mi több, totalisan semmibe veszik azt, holott ez alapvető joguk kéne legyen, hogy más ne dönthessen egy ilyen fontos dologban helyettük. Tesznek rá, ha szerencsétlen nőt megerőszakolták és annak a patkánynak a gyerekét kell megszulnie, ahogy arra is, ha beteg a gyerek, meg arra is ha valaki védekezés mellett lesz terhes és pl nem akar gyereket. Az se baj, ha éhenhal a gyerek, mert a teherbeesett nőnek nincs pénze eltartani. Rengeteg hátulütője van ennek a nevetségesen szigorú szabályozásnak, sőt mi több, haláleset is származott abból, hogy szülésre kényszerítenek minden nőt, aki terhes lesz, ott van máris Savita Halappanavar.. Érdemes elolvasni a történetét. Felháborító, hogy egy nőnek meg kellett halnia egy ilyen szánalmas törvény miatt. De ott van pl Amy és Conor Callaghan, akiknek a meg nem született gyerekuknel halálos betegséget, úgynevezett anenkefáliát diagnosztizáltak és Liverpoolba kellett utazniuk ahhoz, hogy elvégezzék az abortuszt. Mert ennek a csodálatos országnak a csodálatos törvénye rákényszerítette volna szerencsétlen nőt, hogy szülje meg azt a beteg gyereket, majd nézze végig, ahogy pár napon/hónapon belül meghal. Most erre mit lehet mondani...? Aki szerint ez így teljesen rendben, az se 100%-as.

Különben is százával utaznak Írországból és Lengyelországból a nők a környező országokba, hogy elvegeztessék az abortuszt! Aki akarja, úgyis el fogja vetetni, ezt nem fogják tudni megakadályozni, de elég elszomorító, hogy ehhez külföldre kell utaznod egy rakat pénzért, mert az ország, ahol elsz, helyetted hozná a döntéseket...

2018. máj. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/78 anonim ***** válasza:
55%
#44, fel tudod fogni, hogy a Kérdező nem akar egyedülálló anya lenni? Fel tudod fogni, hogy ha megtartaná ezt a terhességet, sose szabadulna meg a bántalmazó zsarnok párjától?
2018. máj. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/78 anonim ***** válasza:
83%

A feminista szó jelentése: a női egyenjogúságért küzdő személy. Mitől is lesz valaki attól feminista, hogy nem tapsikol ujjongva, ha más akar a teste felett dönteni?? Azért feminista, mert nem rendeli magát alá egy embriónak és nem az embrió érdekei az elsődlegesen, hanem teljesen érthető módon a sajátjait helyezi előtérbe...? Szerintem nézz kicsit utána mit az, hogy feminista és hogy mekkora baromságot írtál most ide. Amikor már semmi észérvetek nincs a saját korlátolt nézeteik igazolására, akkor próbáltok abszurdnak módon cáfolni és támadni. :D Az élőinkubatoros és tenyeszkancas szöveg pedig azért kerül beírásra, mert ti magzatfanatikusok mindig kiharcoljátok ezt azzal, mikor boldog-boldogtalanra rákényszerítenétek a saját akaratotokat és nézeteiket. Szamotokra nem létezik olyan eset, amikor indokolt lenne az abortusz, lényegtelen ha védekezés mellett fogant, lényegtelen ha nem akarja a nő, azt is ha nem tudná eltartani és ehen halnak,azaz igen is úgy tekintetek a nőkre, mint egy élőinkubátor, aki csak egy eszköz, hogy eggyel több kölyök legyen a Földön..

És azt állítani, hogy egy embrió/magzat teljesen azonos egy már megszületett, kifejlett emberrel és tök egyenertekuek és az ő érdekei fontosabbak, mint a nőé, épp ugyanannyira középkori, manipulatív, hazug állítás, amit előszeretettel hangoztatnak is egyesek...!

2018. máj. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/78 anonim ***** válasza:
75%
Dehogy tudja....Ez már meghaladja a kis korlátolt agyuk befogadóképességét. Ha képesek lennének felfogni, akkor nem itt tépnék a szájukat, magyarázva a nagy büdös semmit és nem itt próbálnának igazolást keresni arra, hogy egy embrió igen is előrébb helyezendő egy már megszületett nőnél és az ő érdekeiket kell mindenekelőtt figyelembevenni... Hanem szimplán képesek lennének tiszteletben tartani, hogy a kérdező nem akar egyedülálló anya lenni, nem tudna eltartani egyedul egy gyereket és nem akar egy bántalmazó r*ohadékkal semmi nemu kapcsolatot!
2018. máj. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/78 anonim ***** válasza:
30%
Miként többször mondtam, csak a dühtől torzult aggyal ezt nem bírtátok felfogni, a kérdésben nincs egyetlen oldalnak sem teljes igazsága. Így titeket, a küretet mint hétköznapi megoldásnak, a fogtöméssel egyenértékű beavatkozásnak tekintő embereket is ugyanolyan joggal tekinthet korlátoltnak a másik oldalról bárki, mint ahogy ezt Ti teszitek az abortusz szigorítását követelőkkel. Az egyik oldal azt vallja, hogy a magzat fogantatástól élő, és léte fontos, addig a másik oldal azt vallja, nincs különbség abban, hogy azért vetetem el, mert beteg, erőszakból született, nem volt stabil a kapcsolat, vagy félrészegen egy sátorban kefélt meg az éppen arra járó utolsó kretén, akinek adtam magam, mindig ott van a megoldás, az ab. Aztán mindenki azon az oldalon kardoskodik, amelyben hisz. Amúgy pedig legalább lehetnél annyira nyitott szemű, hogy ha neveket idézel az ír abortusztörvénnyel kapcsolatban, (vélhetően az index tegnapi cikkére alapozva) megemlítenéd az ellenpéldát, Sinead McBreen is. De nem, Te csak az egyik oldalt látod. Mindegy, parttalan a vita, és véget nem érő. Még szerencse, hogy az ab-támogatók döntik el, ki hová írhat. Mert lényegesen agresszívabbak, modortalanabbak és közönségesebbek, mint az ab. ellenzői.
2018. máj. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/78 anonim ***** válasza:
11%
Ja, hogy te látod, hogy egész életében egyedülálló lesz? Lottószámokat nem tudnád megmondani, ha ekkora vátesz vagy? Egyébként valóban nem látom, hogy nem akarja. Én azt olvastam, hogy egyedül nem TUDJA felnevelni. Esetleges megoldásokat vázoltam, nem tukmáltam, nem tolakodtam. Kérdeztem tőle, mint olvastad.Ez számodra veszélyes? Ha jóhiszemű vagyok is meg kell kérdezzem, veszélyben a mai strigula? Vagy mi a bajod?
2018. máj. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!