Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Szex most vagy szex 6hét múlva?!

Szex most vagy szex 6hét múlva?!

Figyelt kérdés

Nagyjából egy hete estem át a nőgyógyászati műtéten,természetesen nem tudok élni a "mintha mi sem történt volna" kifejezéssel, de a napok telnek..

A zárójelentésemen 3-4 tünet jelentkezésekor kell az orvost felkeresnem,6hét múlva vizsgálat,DE addig mi a helyzet a párkapcsolatommal? A párom megértő típus de,hogy éli túl ezt a fajta veszteséget egy pár illetve hogy rendeződnek az érzelmek ha az egyik felet jobban megviselte,mint a másikat? És igen..itt most a szex a legnagyobb szakadék,legalább is köztünk.

A párom nehezen bírja és már egyre kevésbé türelmes,amit valahol megértek hisz ő fizikailag sértetlen maradt és lelkileg is elfogadobb volt az abortusszal kapcsolatban,de itt vagyok én, mint nő,aki elszenvedte ezt lelkileg és fizikailag is..

Voltatok már ilyen helyzetben? Meddig volt türelmes a párotok,volt akinél a 6hét alatt végig türelmes volt a párja? Esetleg akad olyan is aki a műtét után nem sokkal beadta a derekát és lefeküdtek a párjával,lett utána valami gond?

Válaszokat előre is köszönöm!



#Türelmetlen pár
2018. júl. 5. 13:06
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
50%
Emlékszem, kb 20 évesek voltunk, mikor egy barátnőmnek gomba vagy valami hasonló dolog miatt szintén azt hiszem, 6 hétig nem szabadott szexelnie. Ott is kibírta a pasi, pedig az férfiaggyal talán nem is olyan komoly, mint egy abortusz.
2018. júl. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
78%

Nekem missed abom volt ugyan, de a folyamat ugyan az.

Igen kibírtuk a 6 hetet behatolás nélkül (egyebezni lehet!!!)'mert az egészségem fontosabb volt mindkettőnknek!

Aztán újra terhes lettem, vérezni kezdtem 6hetesen, és ezt kapd ki, 18. Hétig eltiltott a doki a szex minden formájától, és képzeld, ezt is túlélte a férjem :D

2018. júl. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
75%
te legalabb olyan sotet vagy, mint a pasid, ha feltetted ezt a kerdest. :)
2018. júl. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
75%

Biztosan együtt akarsz lenni valakivel, akir ennyire szarik rád?


Mi lesz, ha terhes leszel, és mondjuk 20. héttől tilos lesz a szex? Akkor hányszor fog félrekúrni melletted?

2018. júl. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
29%

Jaj,istenkém,ez a 66%os nyomoronc a másik kérdéstől! Ennyire gáz a helyzet,hogy önigazolást keresel itt a kamukérdéseddel?

Ordít,hogy nem nő írta a kérdést!

2018. júl. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
30%
#25 belinkelnéd? Kíváncsi lettem
2018. júl. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
20%

#25, szerintem eljött az ideje, hogy orvoshoz fordulj... (egyetlen kérdést nem írtam ki sose)

De ha már szólítottál, elmondom én is a véleményem: a párom nem választana olyan őskonzervatív nőgyógyászt, aki még a 70-es évek küretkanalas-kaparós módszere után ajánlott 6 hétnél tart, ahogy ismerem az illetőt, olyan 2-3 hetet ajánlana. Amit természetesen betartanánk.

Kérdező, szerintem kérdezz rá konkrétan a nőgyógyászodnál pl. telefonon, ma már elég ritka a 6 hét szexmentességnél tartó orvos. Ez a legtisztább megoldás, magadra is vigyázol, meg a párodat se szívatod feleslegesen...

2018. júl. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
77%
Elhalt terhesség miatt volt műtétem tavaly, plusz műtét után kaptam egy jó kis gyulladást, ami miatt 2 és fél hónapig tilos volt a szex...a férjem érdekes módon kibirta. A műtét után fél évvel teherbe estem, több ok miatt is azonnal tiltva volt a szex...ennek már 6 hónapja és terhesség végéig plusz szülés után min. 6 hétig nem is lehetünk együtt. És csodák csodájára a férjem még mindig velem van és eszébe nem jutna elmenni máshoz, hogy miért...talán mert fontos vagyok neki.
2018. júl. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
2018. júl. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
29%

Hogyan előzheted meg a fertőzést?

A méhnyak egy ideig kissé még nyitva marad az abortusz után - ilyenkor minden, ami a hüvelybe kerül fertőzést okozhat. Ezért még 2 hétig kerüld:

• a vaginális közösülést;

....

[link]


Dr. Pétervári László válasza a abortusz, nemi élet témában

A méhen belüli eszköz alkalmas,mechanikus védelmet nyújt.Előnye hormonmentes védekezés. A beavatkozás után 10-14 napig javasolt a tampon,ülőfürdő és a házasélet mellőzése.

[link]

stb


Sajnos itt az őskonzervatív nézetek terjednek... innen döntés kérdése, ki kinek/minek hisz.

De mondom, a saját orvosod javaslom, mert ő volt ott a műtét alatt.

2018. júl. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!