Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ki tud az abortuszotokról?...

Ki tud az abortuszotokról? Ebben az esetben mi lenne a jó?

Figyelt kérdés

Abortuszom lesz, és fogalmam sincs, mennyire avathatom be a legjobb barátnőmet ebbe... Fiatalok vagyunk (20 évesek), óvodás korunk óta elválaszthatatlanok vagyunk. A családjaink is jóban vannak, napi szinten beszélünk. Viszont mások a céljaink. Ő már most azt mondja, hogyha terhes lenne, simán megtartaná, mert az anyukája is 19 évesen szülte és amúgy is gyereket akar fiatalon, meg nagyon imádja a babákat, gyerekcentrikus. Én nem ilyen vagyok egyáltalán, nekem meg sem fordult a fejemben, hogy szüljek most. Nem alkalmas az időpont, az életem sem gyereknevelésre van berendezve. Mindent megbeszélek vele, tényleg mindent tudunk a másikról. Most is érzi, hogy van valami, kérdezte többször is, de fogalmam sincs, mit mondjak neki.


Egyedül az orvosom és az anyám tudja, anya szerint ez maradjon is így. Mert hogy erről senkinek nem kell tudnia, ezen nem tud senki változtatni/segíteni.


2018. júl. 10. 14:53
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha tényleg annyira jóban vagytok, mondd el, ha már most látja rajtad, hogy problémád van, utána főleg fogja látni. Jó lesz tudni, hogy számíthatsz rá ebben a nehéz időszakban. Ha őszinte a barátságotok, akkor ebből nem lesz gond. Szerintem meg fog érteni.
2018. júl. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
24%
19-es: nem az embrion végeznek el egy “tök legális “ (ez egyébként önmagában egy elég gyenge érv) “kis műtétet”, mert konkrétan megölik, így az az ő szempontjából nem kicsi, akkor már inkább az anyjáéból, de ebben a formában ez sem igaz.
2018. júl. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
40%
Márpedig tökéletesen jól írja a 19-es, ez abortusz, még h fejrealltok is egy teljesen legalább kisebb műtétnek számot! És mivel a nő előrébb való egy fejletlen embriónal és egyedül neki van joga dönteni a méhe tartalmáról így teljes mértékig logikus, hogy az Ő szempontjából ítélendő meg az abortusz! Nem kell tovább magyarázni a nyilvánvalót!
2018. júl. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
81%
Anyád nem akarja, hogy kitudódjon. Ha neked megkönnyebbülés lenne mondd el. Ha félsz a barátnőd előítéletétől ne mondd el. Neked kell tudnod mit bír ki a barátságotok.
2018. júl. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
12%
Mondd el neki, hátha olyan érveket mond, amik alapján meggondolod magad.
2018. júl. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
14%

Azért az elég gáz, hogy a pasinak nem mondod el.. Lehet, hogy újat mondok, de az ő gyereke is, tudnia kell róla. Ez hatalmas szemétség.


A barátnőnek szerintem ne mondd el, sanszos, hogy nem barátkozna veled többet, ha van egy szilárd erkölcsi értékrendje. Én is így jártam, barátnőm elvetette a gyerekét és még nekem akart sírni. Soha többet nem álltam vele szóba.

2018. júl. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
26%
Én pont azoknak nem mondtam el, akik igazából szerették, akik a legjobban szerettek. Csak olyanokat avattam be, akikről vagy azt hittem, hogy szeret, vagy akitől nem tartottam. Nekik kb mindegy volt, hogy döntök. Így kimaradt a lényeg: azoknak a jótanácsa, akik tényleg szeretnek és ismernek.
2018. júl. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:

Fogjátok már fel, hogy nincsen barátom. Csúnyán szakítottunk (ő még velem akart lenni), nem fogom elmondani neki, hogy utána fűnek-fának mesélje bosszúból. Ha akarná, akkor sem vállalnék be egy gyereket. Felesleges tudnia róla, semmin nem változtatna.


Itt szeretném leszögezni, hogy nem kérek privát üzeneteket, nem érdekelnek a képek/videók/segélyszervezetek/anyaotthono!

2018. júl. 11. 10:41
 39/41 anonim ***** válasza:
84%
Az biztos, hogy ha elmondod kiderül, hogy mennyire erős a barátságotok. Jobb, ha kiderül, hogy képes-e félredobni téged egy hiba miatt, vagy a te érdekeidet nézi, és kitart melletted akkor is, ha más a véleménye.
2018. júl. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
67%

Én nem mondanám el senkinek. Nem szégyenleném, csak egyszerűen nem lenne kedvem magyarázkodni ilyen agyhalott embereknek.... "Titkos anyai ösztönök" meg "posztabortusz szindróma". Ahha, és magárahagyott anyukákat nem láttunk még depressziósan, ugye? A gyerek az csupa öröm ám, és nem látott még senki egy nőt sem belerokkanni, pláne ha egyedül kell végigcsinálnia? Menjetek ti a francba!

Nem mondanám el, mert olyan nyomorult a világ és benne a legtöbb ember, hogy a racionális döntéseket képtelenek elfogadni, ösztönlények, kb mint egy állat: vemhes lettem-felnevelem.... Emellett jönnek ezzel az erkölcsi maszlaggal, hogy "jahj egy élet" meg "megölsz egy embert". Én meg azt ítélem el mélységesen, amikor valaki annyira nyomorult idióta, hogy ha kell ha nem elli a purdékat! Mert a "pénz az nem számít, a szeretet a lényeg" aztán verik az asztalt a családiért! Semmi önállóság és a gyereket is ilyen szociális hálón csüngő nyomorulttá nevelik! Hányni tudnék, hogy amelett, hogy ők ezt csinálják még verik a mellüket, hogy ők bizony megszakítanák a barátságot olyannal, aki abra megy. Megáll az eszem! Éljetek zsákban, vagy egy szigetre költözzetek el a hozzátok hasonlókkal és ne rontsátok már a levegőt! Csupa álszent fapi***a akiknek kb az rgyetlen volt vagy várható teljesítményr, hogy képes magától elleni....

2018. júl. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!