Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a nő egyedül dönthet az abortuszról?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy férfi és egy nő lefekszenek egymással, majd a nő terhes lesz.

Vegyünk két különböző forgatókönyvet.


1.) A férfi nem akarja megtartani a babát, a nő igen.

A férfi semmit nem tehet, sőt jól kioktatják, hogy miért nem húzott gumit, és "ha már egyszer megcsináltad, akkor gondoskodj is róla", és fizetheti éveken át a gyerektartást.


2.) A férfi meg akarja tartani a babát, a nő nem.

Ebben az esetben a férfi úgyszintén semmit nem tehet, mert hát "a nő fog szülni, neki kell eldöntenie, hogy meg akar-e szülni egy gyereket vagy sem", és hiába mondaná a férfi, hogy akár ő teljesen egyedül felneveli a gyereket, nem, a nő simán elmehet abortuszra.


Szerintetek rendben van ez így?


Ráadásul ezek után azzal van tele a média, hogy a nők mennyire igazságtalanul el vannak nyomva, mert 10%-al kevesebbet keresnek mint a férfiak, és kevesebb a női vezető.


Hatalmas tragédia tényleg, gondolom a meg nem született gyermekem halála vagy egy 20 éven át fizetendő gyermektartás semmiség ehhez képest.


2018. okt. 22. 13:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/94 anonim ***** válasza:
76%
Igen, rendben van
2018. okt. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/94 anonim ***** válasza:
94%
Nehéz téma. Veled ez megtörtént, vagy csak simán dühös vagy a nőkre úgy általánosságban?
2018. okt. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/94 A kérdező kommentje:

Nem történt meg szerencsére, csak ismerősi/baráti körben.


Nem a nőkre vagyok dühös, hanem az igazságtalanságra.

Ha van két igazságtalanság (a nők egyedül dönthetnek az abortuszról illetve a férfiak többet keresnek), akkor ez a két igazságtalanság fog egy igazságot eredményezni.

2018. okt. 22. 14:06
 4/94 A kérdező kommentje:
*a két igazságtalanság NEM fog egy igazságot eredményezni
2018. okt. 22. 14:06
 5/94 anonim ***** válasza:
90%

Igen, rendben van. Ugyanis a védekezés két emberen múlik, tehát a férfinak is van lehetősége óvszert húzni, az megint más, hogy nem akar. De akkor miről beszélünk? Viselje a következményeit.

Az meg, hogy a nő dönthet róla, mégis miért ne dönthetne? Ő benne növekedne a baba, ő szülné meg, az ő testéről van szó, nem a férfiéról.

Nem véletlenül mondják, hogy a gyerekvállalásnak közös döntésnek kell legyen. Ha nem akarnak, akkor tegyenek ellene (én 16 éve élek nemi életet, egyszer voltam terhes, amikor tervezetük, tehát nem kivitelezhetetlen, ha valaki nem akar gyereket, akkor ne legyen). Ha meg akarnak, akkor meg közösen döntsék el és ne csak egyik, vagy másik akarjon. Mert ha így van, akkor ne legyen egyáltalán gyerek.

2018. okt. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/94 anonim ***** válasza:
44%

Én is igazságtalanságnak tartom hogy ha férfi lennék és akarnám a babát, a nő megölesse. De sajnos mivel a nő testéről van szó ezért a nő dönt, mert az érzelmi részével senki sem foglalkozik csak a fizikaival.


Ezért kell mindig mindig megfelelően védekezni és akkor nem lesz ilyen szomorú eset.

2018. okt. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/94 A kérdező kommentje:
Jó, remek, látom áttették a kérdésem a Gyermekvállalás kategóriába, ahol a válaszadók 99%-a nő, úgyhogy már előre sejtem milyen válaszokat fogok kapni.
2018. okt. 22. 14:11
 8/94 anonim ***** válasza:
85%
te most minden kérdésről, amit olvasol, ki fogsz írni egy másikat (alkesz tesó - igyunk-e a gyerek előtt, stb? Uncsi...)
2018. okt. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/94 anonim ***** válasza:
64%

Igen, rendben van, leszámítva 1-2 dolgot. Részemről legalábbis. Szóval előre leszögezem nő vagyok, ámde a gyerektartás nem minden formájával értek egyet! Azzal semmiképp sem mikor pl a nő a pasi tudta nélkül leáll a bogyóval és majd mikor terhes lett, közli h hoppá "becsúszott", a srác meg fizetheti élete végéig a gyt-t. Na szerintem ez undorító. Én általánosságban úgy vagyok vele, hogy ha a nő akarja, a pasi meg nem, akkor oké, nyilván senki nem kényszerítheti abortuszra nőt, de akkor a nő vállalja egyedül a felelősséget! Ő akarat mindenáron megtartani a gyereket, a férfi akarata ellenére is, akkor oldja is meg egyedül és ne tartsa a markát a gyerektartásért. Lehet itt jönni, hogy védekezni kellett volna blabla, de ez ilyenkor már veszett fejsze nyele, mindketten ugyanúgy hibásak, 50-50%, szóval nem kéne egyedül a férfit büntetni.

Nekem ez a személyes meglátásom, ha csak a nő akarja egyedül a gyereket, a férfi semmiképp sem, akkor rendben, szülje meg, de ahogy egyedül eldöntötte, hogy megszüli, úgy tartsa is el egyedül.


A második résszel viszont 100%-ig egyet értek, ahogy előbb is írtam, az ő teste, csak is ő dönthet róla. Neki kell kihordani, ő esik ki a munkából hónapokra, ahova emiatt lehet majd vissza se várják, neki kell megküzdenie a rosszullétekkel, az állandó vizsgálatokkal és az iszonyatosan fájdalmas szülésről ne is beszéljünk. Ő kockáztatja a saját testi és lelki egészségét stb stb, hosszú a lista, még jó hogy ezt nem teszi meg csak úgy jó fejségből, ha egyszer ő maga nem akarja. Ez nem egy kis semmiség, amit igazán megtehetne a férfi kedvéért..!

2018. okt. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/94 anonim ***** válasza:
75%

Ott vagy eltévedve, hogy a terhesség-abortusz az, amit CSAK A NÖNEK kell végigélnie!

Ha egy férfi abszolút nem akar gyereket, akkor IGENIS húzzon gumit! Ha meg nem teszi, akkor vállalja az esetleges kockázatot.

Ugyanis az abortusz egyrészt egy mütét, aminek komolyabb következményei is lehetnek a nöre nézve, másrészt meg a legtöbb nönek a megfogant gyerek is már egy élö gyerek - és ezt elpusztítatni nem minden akarja/tudja.


A másik esetben is erröl van szó, a terhesség-szülés nem apróság, sok esetben egész életre szóló változásokat okoz a nö testében. Másrészt kihordani egy terhességet és utána odaadni másnak - akár csak az apának is - a gyereket a legtöbb nönek nem lehetséges, mert akkor minek szenvedett 0 hónapig a terhességgel + a szüléssel?


Mivel akár megtartja a gyereket, akár nem, ö az, aki elszenvedi az egészet, ezért jogos, hogy ö dönt.


Ha meg egy férfi nam akar 20 évig gyerektartást fizetni, akkor nagyon egyszerü a megoldás, Ö MAGA VÉDEKEZIK!


Az meg teljesen más téma, hoyga férfiak fizetése átlagban magasabb, ennek semmi köze a terhesség/abortusz kérdéséhez.

2018. okt. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!