Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a nő egyedül dönthet az abortuszról?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy férfi és egy nő lefekszenek egymással, majd a nő terhes lesz.

Vegyünk két különböző forgatókönyvet.


1.) A férfi nem akarja megtartani a babát, a nő igen.

A férfi semmit nem tehet, sőt jól kioktatják, hogy miért nem húzott gumit, és "ha már egyszer megcsináltad, akkor gondoskodj is róla", és fizetheti éveken át a gyerektartást.


2.) A férfi meg akarja tartani a babát, a nő nem.

Ebben az esetben a férfi úgyszintén semmit nem tehet, mert hát "a nő fog szülni, neki kell eldöntenie, hogy meg akar-e szülni egy gyereket vagy sem", és hiába mondaná a férfi, hogy akár ő teljesen egyedül felneveli a gyereket, nem, a nő simán elmehet abortuszra.


Szerintetek rendben van ez így?


Ráadásul ezek után azzal van tele a média, hogy a nők mennyire igazságtalanul el vannak nyomva, mert 10%-al kevesebbet keresnek mint a férfiak, és kevesebb a női vezető.


Hatalmas tragédia tényleg, gondolom a meg nem született gyermekem halála vagy egy 20 éven át fizetendő gyermektartás semmiség ehhez képest.


2018. okt. 22. 13:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/94 anonim ***** válasza:
100%

Igazságos ez akkor lehetne, hogy mikor valaki úgy dönt, gyereket akar, beküld egy kis mintát a fajfenntartási laborba, ahol random mintával összekutyulják, és a technológiai fejlettségtől függően 1héttől 40hétig tartó időintervallumban mehet a kifejlett, tökéletes kisbabáért.

Addig lehet szidni az evolúciót, amiért nem hímnőnek fejlődtünk ki, hanem kétfelé osztotta a populációt.

2018. okt. 29. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/94 anonim ***** válasza:
68%

Az a helyzet, hogy a férfiak döntő többsége nem akar gyereket csak mondja. Van kivétel persze de ritka hogy nem a nő veszi rá hogy legyen baba, így nyilván hímsoviniszta világunkban rendben van ha ezt a nő tudtára adta.


A másik a fordított felállás. Az is rendben van amiért azzal a kis jogával él a nő mindegy hogy a férfi mit mond.


A férfiak még mindig abban vannak mint 100 évvel ezelőtt. A legtöbben a nőt semmibe nézik hiába vívtak ki a 70-es évekre a nők az egyenjogúságot.

A férfi még mindig ott van mint az abortusznál jól van csináld. Ennyi.

Ha akarja ha nem.


Most mást mondok de honnan gondolják tegyük fel Isten férfi képben jelenik meg?

Miért az egyház élén férfi áll?

Egy nő nem képes rá?

Én halál komolyan minden hímsoviniszta férfinak azt kívánom nő legyen kövi életébe ha van olyan...

Hatalmas tragédia hogy a férfiak nem fejlődnek nem fogadnak el hosszútávú gondolkodásmód változást...... Hatalmas tragédia hogy egy nő is fizethet gyerektartást úgy mint a férfi. Ez mêg nem jutott eszedbe igaz?

2018. nov. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/94 anonim ***** válasza:
76%
Nekem csak az a kérdésem, hogy ha szerinted ez nem igazságos, akkor, hogyan lehetne az? Ha a férfi döntene? Mivel két emberről van szó ezért csak az egyiknek lehet "igaza".Ha az egyik ezt akarja a másik amazt, akkor nem lehet kompromisszum. Esetleg be lehetne vezetni a "férfi abortuszt" (neten nézz utána, szerintem egy tökre jó ötlet) de arra az esetre amikor a férfi akarja a gyermeket, a nő meg nem ez se ad választ. Te ilyenkor mit tennél? Mármint, mégegyszer, hogyan lehetne ez a kérdés igazságos? Én úgy gondolom, hogy az, hogy csak a nő dönt, valóban nem igazságos DE sokkal igazságtalanabb és durvább lenne ha a férdi döntése lenne, tekintve a hormonális, testi, érzelmi, anyagi (munkavállalási képesség ideiglenes elvesztése) tehert.
2018. nov. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/94 anonim ***** válasza:
rendben van igy. a no testevel onmaga rendelkezik es senki mas. jo kapcsolatban ketten dontenek altalaban errol a kerdesrol de a nonek szerintem totalis es teljes joga hogy a sajat testet mire hasznalja fel es hogyan.a fizetes meg szerintem ugy van hogy egyenlo tudassal gyakorlattal rendelkezo szakembereknek egyforma dijazas JARNA. de ez meg itt a demokratikus nyugaton sem mindig mukodik igy.
2018. nov. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!