Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a nő egyedül dönthet az abortuszról?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy férfi és egy nő lefekszenek egymással, majd a nő terhes lesz.

Vegyünk két különböző forgatókönyvet.


1.) A férfi nem akarja megtartani a babát, a nő igen.

A férfi semmit nem tehet, sőt jól kioktatják, hogy miért nem húzott gumit, és "ha már egyszer megcsináltad, akkor gondoskodj is róla", és fizetheti éveken át a gyerektartást.


2.) A férfi meg akarja tartani a babát, a nő nem.

Ebben az esetben a férfi úgyszintén semmit nem tehet, mert hát "a nő fog szülni, neki kell eldöntenie, hogy meg akar-e szülni egy gyereket vagy sem", és hiába mondaná a férfi, hogy akár ő teljesen egyedül felneveli a gyereket, nem, a nő simán elmehet abortuszra.


Szerintetek rendben van ez így?


Ráadásul ezek után azzal van tele a média, hogy a nők mennyire igazságtalanul el vannak nyomva, mert 10%-al kevesebbet keresnek mint a férfiak, és kevesebb a női vezető.


Hatalmas tragédia tényleg, gondolom a meg nem született gyermekem halála vagy egy 20 éven át fizetendő gyermektartás semmiség ehhez képest.


2018. okt. 22. 13:51
 11/94 anonim ***** válasza:
96%

Elsőre az a dolog jutott eszembe, hogy mi van akkor ha egy megerőszakolt, elnyomás, terror alatt tartott nő esik teherbe és nem akarja megtartani a babát, de a pasi követeli hogy szülje meg.

Akkor kinek van igaza? Természetesen ez egy szélsőséges példa, pont ezaz, ha nem a szülő nő tenne döntést, akkor elég rendesen ki lehetne játszani ezt a kártyát - akár zsarolás vagy más okból kifolyólag is..


Illetve ha nem csak a nő dönthetne, akkor bizonyos személyek mások életét birtokolnák. Tegyük fel, babát vár egy 18 éves lány, de az anyja mint szülő aláírja a papírt hogy mehet az abortusz. Hiszen az anya fejében ez a jó döntés, az ő értékrendje és hozzáállása alapján így van rendjén, előbb dolgozzon a gyerek, legyen háza, férje - mondván.. De ez sincs rendben igaz? Hiszen lehet a 18 éves lány ebben az esetben amúgy tök felelősségteljes és tudja mit csinál.


Egyszerűbb és érthetőbb is az, hogy a nő a saját testéről, megfogant gyerekéről döntsön. Sajnos mivel sokan vagyunk a földön, lehetetlen általánosan jól működő törvényeket szabályokat hozni. Vannak esetek ahol jól jönne a másik fél beleszólása is, de valószínűleg ilyen ritkán van.

2018. okt. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/94 anonim ***** válasza:
100%

[link]


félrelépő magyar férfiak 95% nem húz óvszert

miről is beszélünk

2018. okt. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/94 anonim ***** válasza:
86%
"Jó, remek, látom áttették a kérdésem a Gyermekvállalás kategóriába, ahol a válaszadók 99%-a nő, úgyhogy már előre sejtem milyen válaszokat fogok kapni." ok te meg gyerektelen férfiként osztod az észt, aki soha nem volt még ilyen helyzetben, csak hallott róla...
2018. okt. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/94 anonim ***** válasza:
96%
Azért van rendben, mert a férfiaknak egészen pontosan nulla testi következménnyel és egészségügyi kockázattal jár úgy az abortusz, mint a gyerek megszülése. Lefordítva: nekem ne mondja meg egy pasi, hogy menjek abortuszra, amikor nekem kell a műtőasztalra feküdni, engem kaparnak ki, és enyém a kockázat, hogy valami maradandó gond lesz. Ugyanúgy ne mondja azt se, hogy hordjam ki a terhességet, és szüljem meg a babát, amikor én fogok hányni, hízni, az én hasam nő meg, esetleg nyúlik ki, én viselem a terhesség minden következményét, én szülök, enyém a fájdalom, a kockázat, császár esetén engem vágnak fel. Tehát mindkét esetben az van, hogy a férfinél nulla kockázat, nekem viszont vásárra kell vinnem a bőröm. Szóval igen, rendben van, hogy ne szóljon bele.
2018. okt. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/94 anonim ***** válasza:
29%

Már bocs utolsó de ha a pasi nem húz gumit, a nőnek nem kell beleülnie a farkába! A védekezés Mindig KETTŐN áll!

(írom ezt nőként!)

2018. okt. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/94 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem egy abortusz amit a nő átél sokkal kisebb fájdalom mint ha a férfi AKARJA a gyereket de a nő megöli.
2018. okt. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/94 anonim ***** válasza:
81%
15: tudom, hol írtam, hogy csak a pasi hibája, ha becsúszott a gyerek? Én csak arról beszéltem, hogy ha már ott van, akármi is a döntés, szülés vagy abortusz, a pasi számára ez nulla kényelmetlenséggel, kockázattal stb. jár testileg. A nőről ez nem mondható el, tehát igen, ha már ő viszi vásárra a bőrét, legyen övé a döntés.
2018. okt. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/94 anonim ***** válasza:
91%

Tegyük fel, hogy egy férfi és egy nő közösen vállalnak gyermeket.

A nő megküzd a hányingerrel, a visszérrel, a striákkal, a szülés fájdalmas, a szoptatás miatt mindig ő kel a gyerekhez, a teste csak lassan áll vissza eredeti állapotába.

A férfinál ennek semmilyen egészségügyi következménye nincs.

Igazságos ez szerinted? Mindegy, mert így alakította a természet.

Na, ezt teszi egyenlőbbé az, hogy ő dönthet, mi történik vele.

2018. okt. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/94 anonim ***** válasza:
10%

Amúgy tényleg nehéz kérdés..

Hiszen a védekezés nélküli szex tényleg két emberen múlik. ABBAN AZ ESETBEN, ha tényleg mind a ketten ennek a tudatában vannak. Tegyük félre azokat a nőket akik hazudnak, hogy tablettát szednek. Illetve azokat, akik gyógyszer vagy helyi eszköz vagy bármi elfogadott védekezés mellett esnek teherbe, mert mondjuk a fájdalomcsillapító semlegesítette a hormonális gyógyszert és nem tudott erről.


Akkor tényleg miért csak a nő dönt? Persze az ő teste, de hát tudja, hogy nem védekeznek. Vagy ennyire jó a szex, hogy meghagyja a rizikót hogy később műtő asztalra fekszik?

2018. okt. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/94 anonim ***** válasza:
41%
19: jó kérdés, soha a büdös életben nem fogom megérteni, hogy miért olyan hülye egy nő, hogy belemegy a védekezés nélküli szexbe, amikor tudja, hogy minden utólagos szívás az övé. De az a gyanúm, ezek a nők nincsenek azon a szinten, hogy 2 percél előrébb gondolkodjanak, és egyáltalán lássák, hogy akár következménye is lehet a dolognak.
2018. okt. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!