Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a nő egyedül dönthet az abortuszról?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy férfi és egy nő lefekszenek egymással, majd a nő terhes lesz.

Vegyünk két különböző forgatókönyvet.


1.) A férfi nem akarja megtartani a babát, a nő igen.

A férfi semmit nem tehet, sőt jól kioktatják, hogy miért nem húzott gumit, és "ha már egyszer megcsináltad, akkor gondoskodj is róla", és fizetheti éveken át a gyerektartást.


2.) A férfi meg akarja tartani a babát, a nő nem.

Ebben az esetben a férfi úgyszintén semmit nem tehet, mert hát "a nő fog szülni, neki kell eldöntenie, hogy meg akar-e szülni egy gyereket vagy sem", és hiába mondaná a férfi, hogy akár ő teljesen egyedül felneveli a gyereket, nem, a nő simán elmehet abortuszra.


Szerintetek rendben van ez így?


Ráadásul ezek után azzal van tele a média, hogy a nők mennyire igazságtalanul el vannak nyomva, mert 10%-al kevesebbet keresnek mint a férfiak, és kevesebb a női vezető.


Hatalmas tragédia tényleg, gondolom a meg nem született gyermekem halála vagy egy 20 éven át fizetendő gyermektartás semmiség ehhez képest.


2018. okt. 22. 13:51
 51/94 anonim ***** válasza:
54%

Az is xar dolog mikor nem tudsz érdemben az érveimmel szembe menni, ezért ide böfögsz valami mellébeszélést.

Semmit nem tudsz megcáfolni amit írok, semmit.

Ez van. Két emberen múlik a terhesség is, nem erőszak a gumi elhagyása. A férfi is tud védekezni csak nem akar. Ha meg nem akar tudja mi vár rá.

Ezen nem változtat semmiféle százalék meg gagyi velvetes cikk.

2018. okt. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/94 anonim ***** válasza:
47%

"Megvan a döntési jog: ha gumit húz nem lesz szülő. Mennyire kell fogyatékosnak lennei ahhoz, hogy ezt ne fogja fel valaki.

Ha derogál akkor így járt. Viselje a következményeit." - áruld már el légyszi, mennyiben érdekeljen engem az, hogy a "rendpárti-értékelvű" tábor szerint minek mi a következménye? A világon semmi közöm ehhez a - szerintem torz - értékrendhez...

2018. okt. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/94 anonim ***** válasza:
48%

" áruld már el légyszi, mennyiben érdekeljen engem az, hogy a "rendpárti-értékelvű" tábor szerint minek mi a következménye? "


A zsebtolvaj is valami hasonlót gondol mikor leüt majd kizsebel, csak akkor te rohansz a rendőrségre feljelenteni, mert akkor már nincs rend ésrtékpárt fujjjfujjfujj akkor már énénén kicsi én van akit károsítottak.

De ha te hagyod cserben a nőt akkor "kit érdekel". Még jó hogy az egyenjogúságra törekszel mi? Nem találok szavakat arra miféle féreg vagy,

2018. okt. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/94 Rachel Warner ***** válasza:
50%

" mindkét nemnek azonos döntési jogot adni arra, hogy akar-e szülővé válni. "


Nagyon egyszerű állandóan az egyenjogúság lapot eljátszani,de áruld már el nekem,ha már a nő terhes és nincsenek a párjával azonos véleményen,azt hogy oldod meg egyenjogúsággal? Érdekes ez az egyenjogúság tényleg,mert ha arról van szó,hogy a nő megtartaná,akkor remeg a férfi az egyenjogúságáért,de bezzeg ha a férfi erőltethetné rá az ő akaratát a nőre,akkor az természetes. Ezt is áruld már el,hogy ha nem a nő kényszerít bele egy adott helyzetbe egy férfit,hanm fordítva,az miért jobb? Csak mert az a ti érdeketek?

2018. okt. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/94 anonim ***** válasza:
31%

Ahogy írod utolsó, mert az az ő érdeke.

Aki ilyet ír hogy őt az hol érdekli, attól mit vársz?

Mikor róla van szó akkor egyenjogúságért kiált, ha meg másról akkor kit érdeke, ez csak csúnya gonosz rendértékpárt.

2018. okt. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/94 anonim ***** válasza:
37%

#54, lásd #33. Én nem kényszerítek - nem is kényszerítenék - senkit semmire. Szerintem az emberi méltóság az életet is überelő érték.

"1. cikk

Minden emberi lény szabadon születik és egyenlő méltósága és joga van..."

2018. okt. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/94 Rachel Warner ***** válasza:
67%
De megint az van,mint egy ezelőtti kérdésnél,hogy szegény férfiak mindig csak áldozatok. Mert a férfinak lassan semmit se kell csinálni,ne kelljen védekezni,ha megvan a baj,akkor az legyen a nő hibája,de a férfi dönthessen a sorsáról,mert ő "megérdemli",úgyis annyit tett ez ellen,de ha mégis a nő dönt,akkor a férfi nehogy nyögjön valamit a következményekből,hanem angolosan távozhasson. Komolyan,lassan ott tartunk,hogy a férfi direkt nem védekezik,aztán ab-ra küldi a nőt,de ha az tartja (szerintem teljesen jogosan) a markát a műtét áráért,majd azt se akarja kicsengetni,mert ő aztán az egészről nem tehet,ott se volt,mikor megfogant.
2018. okt. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/94 anonim ***** válasza:
30%

Látom nem tetszettek a tények hogy két trógerről van szó akik azon tapsikolnak, hogy az embereknek a 95%a gumi nélkül kefél házasságon kívül.

Az ilyentől meg ugyan mit is lehet várni, hogy ő majd vállalja a saját tettei következményeit.

2018. okt. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/94 anonim ***** válasza:
22%

"Én nem kényszerítek - nem is kényszerítenék - senkit semmire."


Na ja akinek meg hozzád van gyomra így járt XD

Így is fel lehet fogni.

2018. okt. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/94 Rachel Warner ***** válasza:
53%
Őszintén minek nevezitek azt a nőt,aki direkt nem védekezik,hogy a gyerekkel magához láncolhassa a pasit? És most azt is írjátok már le,hogy mennyivel erkölcsösebb ugyanez egy férfitól,hogy direkt nem védekezik,hogy aztán ultimátumot adhasson és verhesse a mellét,hogy ő mekkora férfi,mert megmondta a frankót az asszony meg a kútba is beugrik,ha ő úgy kívánja? Mennyivel vagytok ilyen mentalitással királyabbak,mint az a nő,aki direkt nem védekezik és átveri a párját? Merthogy ott is az van,hogy a férfi nyakába szakad valami,amit nem akart,akár abortusz,akár nem. De ha a férfi nem védekezik ugyanúgy szándékosan,akkor ott meg a nőnek kell elszenvedni valamit,amit nem akart.
2018. okt. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!