Mit tennétek akkor, ha a józan ész az abortusz mellett érvel, a szív azonban egyértelműen a gyermek megtartása mellett? Hasonló helyzetben volt bárki is?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 23 éves egyetemista lány vagyok, de most vagyok az egyetem utolsó évében. A barátommal 2 éve vagyunk kapcsolatban, és terhes lettem tőle. Tudom, hogy felelőtlenség volt nem megfelelően védekezni, ezt elismerem... Ugyanakkor ha már így alakult, at kell gondolnom, mit tegyünk. Én borzasztóan ellene vagyok az abortusznak, és szeretném megtartani a gyerkőcöt, azonban még nincs munkám, az egyetem utolsó évében járok, nyáron meglenne a diplomám. A gyermekem apja szintén szeretné a szíve mélyén, de ő is azt mondja, nem jó az időzítés.... Mi van akkor, ha úgy érzem, ha elvetetem, egy életre szóló lelkiismeret furdalasom lesz? Milyen lehetőségeim vannak az abortuszon kívül? Esetleg valaki képben van a Gyes, gyed, cseddel és társaival, egyéb juttatásokkal, amiket diplomáskent kapnék, azonban sajnos eddig munkaviszony nélkül? Szó se róla, mindennél jobban szeretném megtartani, és szeretnék esélyt adni Neki az életre. Már nem is vagyok túlságosan fiatal se 23 évesen szerintem. Esetlegesen terhesség alatt lehet bármilyen munkát végezni addig is, amíg nem kezd el nőni a hasam es akadályozni a munkavegzes során?


Bárki, aki volt hasonló helyzetben, nahyon megköszönném, ha megirna a véleményét. Higyjetek el, ha nincs rá nyomós ok, nagyon nem szeretném eldobni ezt a kis életet.


Előre is nagyon szépen köszönöm mindenkinek a normális választ!



2018. okt. 27. 18:20
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
96%

Hogy kiszimatolja, kik az abortuszt nem 100%-ig ellenzők az oldalon, és akik válaszolnak neki, nem úgy, ahogy az ő szentfazék fejében eltervezte, azokat elhordhassa mindenféle gyilkosnak, xarembernek, és xar anyának, akibe nem szorult egy csepp anyai ösztön sem.


Magyarul, kedves feleim ezt nevezik aljas provokatív kamukérdésnek.

2018. okt. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
30%

. Szia!

—A legtobb ember, akik elunk, nem tervezett babakent szulettunk.

—A te helyzeted (ahogy leirod) egyaltalan nem az a tipikus “nagyon rossz idozites”, sot velemenyem szerint kifejezetten szerencses, mert pont befejezed a sulit, mire a baba jon. (Mi direkt idozitettunk igy.)

—Akar a baba 1-1.5 eves kora korul beilleszkedhetsz a munkaeropiacra, a gyermek meg bolcsis lesz. Nem kell ugymond majd “megszakitani” a munkat egy terhesseg miatt.

— Diplomaskent valoszinuleg nem lesz nehez munkat talalnod, stabil jovedelmed lesz, no para

— Teljesen idealis az eletkorod, nem vagy mar tul fiatal sem

— Stabil parkapcsolatban elsz, szeretitek egymast

— Es ez csak az en velemenyem: igazabol sosincs tokeletes idozites a babahoz =) vannak esetek, amikor erthetoen filozik valaki az abortuszon, de szerintem a te eseted az nem ilyen. En tuti megtartanam a helyedben, fel se merulne hogy elvetessem.

2018. okt. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
25%
Mindenképp tartsd meg! Közel sem rossz a helyzeted, sőt.
2018. nov. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
66%

Ezt a kérdés valami politikai propaganda?

A legszebb nyakék a gyerekem ölelő karja? 39 hetes várandós vagyok, az egész család nagyon vàrja a babát, de még a saját nagymamám se mondana ilyet...

Hála a magyar államnak gyerekpártiságának?

Hogy mernek abortuszta biztatni?

Szerintem sem pro, sem kontra tanácsot nem adhat ilyen kérdésben senki, véleményt írhat, saját tapasztalatot, esetleg az egyik és a másik döntés előnyeit, hátrányait sorakoztathatják fel.

Egyébként alig pár perce olvastam egy elkeseredett mindenórás kismama kérdését azzal kapcsolatban, tényleg nagyon nehéz-e egy gyerekkel és az "anyatársak" többsége azt írja készüljön a legrosszabbra, szülés után lábra se tud majd állni, etc. Egy ilyen kérdésnél meg gyereket nevelni "nem nagy kunszt"...

Ha véletlenül idetéved valaki, aki tényleg nehéz helyzetbe kerül a juttatások a következő képpen alakulnak:

Az alapképzésben részt vevők 96 600 forintra,

A mesterképzésben résztvevők 126 350 forintra számíthatnak hasonló helyzetben.

Ezek BRUTTO összegek! Ebből még vonnak nyugdíjat, SZJA-t, 95 000 körül alakulhat a mesterképzéses GYED.

A családi pótlék 2008 óta ugyanannyi. 12 200 forint.

Ezek a havi rendszerességgel járó juttatások. Ha a párod dolgozni fog, jár a terhesség betöltött 90. Napjától a 10 000 forint családi adókedvezmény.

2018. nov. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Büszkén vállalom,hogy MEGTARTOTTAM A BABÁT! :) És igen, még MINDIG CSAK 23 , azaz, HUSZONHÁROM éves vagyok,és egyébként ateista. Semmi közöm a valláshoz,de nekem ne írja senki se arc nélkül, hogy vetessem el csak azért,mert a párom nem dolgozik. Kit érdekel ? Én gyereket akarok 18 éves korom óta és pont.


Végül 23 évesen jött össze :) nem akarok 30 éves koromig várni a gyermekvállalással,inkább lemondok a karrierről és keresek majd kevesebbet,de legalább lesz egy gyönyörű gyerekem ,aki mindenért kárpótol. És igen, szüleim fognak segíteni a pénzügyekben,ezt is vállalom,mint ahogy nagyon sok másik fiatal is jár az én cipőmben.


Jó sok idióta van itt gyakorin aki egyből azt hiszi,csak a vallás miatt abortusz ellenes valaki. Arra még senki nem gondolt,hogy egy fiatal nő is vágyhat mindennél jobban az anyaságra ? Hiába nincsenek meg a körülmények ,igazából manapság sosincsenek meg a körülmények tökéletesen , még 30 fölött se biztos,hogy meglennènek. Hát inkább szülök mint öljek.

2018. dec. 7. 16:54
 46/64 A kérdező kommentje:

És mégegyszer leírom,hogy az is más ,hogyha valaki nagyon nem akarja. Az persze,vetesse el,megoehet érteni,de egy olyan lányt,aki akarja a szíve mélyén,csúnya dolog arra biztatni,hogy ne tartsa meg. Szerintem már magából a kérdésem feltevesènek módjából is kiderült,hogy nem akarom elvetetni,ennek ellenére, becsmérlő, provokatív kommentek érkeztek,amikor teljesen őszintén leírtam mi a helyzet és egyetlenegy szó nem volt kamu belőle.


Végezetul annyit fűznek hozzá,hogy mindenki sepregessen a saját háza körül,mert bőven van mit, ahelyett,hogy nehez helyzetben lévő idegeneket sértegessen, bántson a ARC NÉLKÜL!


Szép napot mindenkinek és köszönöm a sok támogató kommentet is! :)

2018. dec. 7. 17:05
 47/64 anonim ***** válasza:
88%
Akkor meg mi a fütyfürüttyös fészkes fenéért kérdezted???!
2018. dec. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 A kérdező kommentje:
Utolsó, igazából bevallom őszintén, csak azért kérdeztem, hogy megerősítést kapjak a (az akkor már eldöntött!) döntésemben. A kezdet kezdetén tudtam, hogy én bizony megfogom tartani, ha körülöttem összeomlik a világ akkor is!
2018. dec. 7. 18:14
 49/64 A kérdező kommentje:

Egy gyerek szerintem mindennél nagyobb kincs, ezt csak az értheti, akinek már van, illetve az, aki babát vár. Tény, hogy nem a legjobb időben jött, de ha hányan szülnek manapság ennél sokkal, de sokkal rosszabb körülmények közé? Nekem van lakásom, jómódú családunk van, nyáron diplomázom, van egy húgom, aki mindenben segít! Ugyan már, miért vetettem volna el...?


Utólag örülök, hogy nem sikerült senkinek sem meggyőznie az abortuszról (tény, hogy én magam is a kezdetektől ellene voltam).

2018. dec. 7. 18:19
 50/64 anonim ***** válasza:
Voltam hasonló élethelyzetben. Megtartottam volna. De én nem te vagyok, nem tudhatom mi a jó neked. Viszont volt egy vetélésem, senkinek sem kívánom azt az érzelmi poklot.
2018. dec. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!