Mit tennétek akkor, ha a józan ész az abortusz mellett érvel, a szív azonban egyértelműen a gyermek megtartása mellett? Hasonló helyzetben volt bárki is?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 23 éves egyetemista lány vagyok, de most vagyok az egyetem utolsó évében. A barátommal 2 éve vagyunk kapcsolatban, és terhes lettem tőle. Tudom, hogy felelőtlenség volt nem megfelelően védekezni, ezt elismerem... Ugyanakkor ha már így alakult, at kell gondolnom, mit tegyünk. Én borzasztóan ellene vagyok az abortusznak, és szeretném megtartani a gyerkőcöt, azonban még nincs munkám, az egyetem utolsó évében járok, nyáron meglenne a diplomám. A gyermekem apja szintén szeretné a szíve mélyén, de ő is azt mondja, nem jó az időzítés.... Mi van akkor, ha úgy érzem, ha elvetetem, egy életre szóló lelkiismeret furdalasom lesz? Milyen lehetőségeim vannak az abortuszon kívül? Esetleg valaki képben van a Gyes, gyed, cseddel és társaival, egyéb juttatásokkal, amiket diplomáskent kapnék, azonban sajnos eddig munkaviszony nélkül? Szó se róla, mindennél jobban szeretném megtartani, és szeretnék esélyt adni Neki az életre. Már nem is vagyok túlságosan fiatal se 23 évesen szerintem. Esetlegesen terhesség alatt lehet bármilyen munkát végezni addig is, amíg nem kezd el nőni a hasam es akadályozni a munkavegzes során?


Bárki, aki volt hasonló helyzetben, nahyon megköszönném, ha megirna a véleményét. Higyjetek el, ha nincs rá nyomós ok, nagyon nem szeretném eldobni ezt a kis életet.


Előre is nagyon szépen köszönöm mindenkinek a normális választ!



2018. okt. 27. 18:20
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
50%

szerintem ez nem az a fajta ok ami miatt elvetetnėm..

Biztos vagyok benne hogy nagyon megbánnád ha igy tennėl.

2018. okt. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
40%
Párod dolgozik? Mert akkor biztos megtartanám a helyedben. Te meg kapnád a diplomás gyedet.
2018. okt. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 A kérdező kommentje:
Párom tavaly óta nem dolgozik sajnos, bár alkalmi munkái vannak és van már 13 év munkaviszonya (nálam 10 évvel idősebb, tehát ő 33).
2018. okt. 27. 19:14
 14/64 anonim ***** válasza:
68%

Ha ez az utolsó éved az egyetemen, nem biztos, hogy a legjobb ötlet suli mellett elkezdeni dolgozni. De ezt neked kell tudnod.

Ahogy írtak, jogosult vagy diplomás gyedre, bruttó 96600 meg 12 ezer családi pótlékra. Egyikőtök sem dolgozik, hol laktok, a szüleiteknél? Kiosztottál egy válaszolót, aki a "hol lakni"-ra próbált rávilágítani. A szülőknél akartok élni, vagy mi a terv? Nem kapnál összesen 100 ezret, ebből akartok élni hárman, vagy tudnak segíteni a szülők? Aranyos egy pici baba meg minden, de ha nincs miből felnevelni...

2018. okt. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 A kérdező kommentje:
A szülők jómódúak, elméletileg tudnának segíteni, csak most még természetesen sokkos állapotban vannak.. De pénz egyébként van a családban.
2018. okt. 27. 19:37
 16/64 anonim ***** válasza:
23%
Megtartanám. Nem 15 éves vagy.. Meg kell oldanod..
2018. okt. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, jöhetnek még az ötletek, tanacsok, gondolatok!


És igen, kedves utolsó, valóban nem 15 vagyok már...ezért is írtam le, hogy szerintem már nem számítok extrém fiatalnak se.

2018. okt. 27. 22:05
 18/64 anonim ***** válasza:
36%

bármilyen hihetetlen nem vagyok nagy vers rajongó, de amikor elolvastam a kérdésed, ez a vers eszembe jutott... talán nem véletlenül :)


Túrmezei Erzsébet: A harmadik


Valamit kérnek tőled.

Megtenni nem kötelesség.

Mást mond a jog,

mást súg az ész.

Valami mégis azt kívánja: Nézd,

tedd meg, ha teheted!

Mindig arra a harmadikra hallgass,

mert az a szeretet.


Messzire mentél.

Fáradt vagy. Léptél százat.

Valakiért mégegyet kellene.

De tested, véred lázad.

Majd máskor! – nyugtat meg az ész.

És a jog józanságra int.

De egy szelíd hang azt súgja megint:

Tedd meg, ha teheted!

Mindig arra a harmadikra hallgass,

mert az a szeretet.


Valakin segíthetnél.

Joga nincs hozzá. Nem érdemli meg.

Tán összetörte a szíved.

Az ész is azt súgja: Minek?

De Krisztus nyomorog benne.

És a szelíd hang halkan újra kérlel:

Tedd meg, ha teheted!

Mindig arra a harmadikra hallgass,

mert az a szeretet!


Ó, ha a harmadik

egyszer első lehetne,

és diktálhatna, vonhatna, vihetne!

Lehet, elégnél hamar.

Valóban esztelenség volna.

De a szíved békességről dalolna,

s míg elveszítenéd,

bizony megtalálnád az életet!

Bízd rá magad arra a harmadikra!

Mert az a szeretet.

2018. okt. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk, azon elgondolkoznék hogy egy 33 éves ereje teljében lévő férfi miért nem dolgozik már egy éve?
2018. okt. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
61%
Bakker, apuka nem dolgozik 1 éve? 33 évesen? Ez nagy baj. 1 év alatt egy ennyi idős férfinak kellett volna találnia melót. Gondolom a szülők emiatt is sokkolódtak le. Ha már így alakult tartsd meg, én sem támogatom az abortuszt (még rossz helyzetben lévők is inkább adják örökbe), de nem túl biztatóak a kilátásaid leendő apukafronton. Miért nem akar dolgozni? Így most hogy éltek meg? Még szülőkkel laksz? Gondold át a jövődet és készülj fel rá, hogy nem biztos hogy könnyű lesz, ha neked kell amjd eltartanod a gyereket, meg még a pasit is.
2018. okt. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!