Mit tennétek akkor, ha a józan ész az abortusz mellett érvel, a szív azonban egyértelműen a gyermek megtartása mellett? Hasonló helyzetben volt bárki is?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 23 éves egyetemista lány vagyok, de most vagyok az egyetem utolsó évében. A barátommal 2 éve vagyunk kapcsolatban, és terhes lettem tőle. Tudom, hogy felelőtlenség volt nem megfelelően védekezni, ezt elismerem... Ugyanakkor ha már így alakult, at kell gondolnom, mit tegyünk. Én borzasztóan ellene vagyok az abortusznak, és szeretném megtartani a gyerkőcöt, azonban még nincs munkám, az egyetem utolsó évében járok, nyáron meglenne a diplomám. A gyermekem apja szintén szeretné a szíve mélyén, de ő is azt mondja, nem jó az időzítés.... Mi van akkor, ha úgy érzem, ha elvetetem, egy életre szóló lelkiismeret furdalasom lesz? Milyen lehetőségeim vannak az abortuszon kívül? Esetleg valaki képben van a Gyes, gyed, cseddel és társaival, egyéb juttatásokkal, amiket diplomáskent kapnék, azonban sajnos eddig munkaviszony nélkül? Szó se róla, mindennél jobban szeretném megtartani, és szeretnék esélyt adni Neki az életre. Már nem is vagyok túlságosan fiatal se 23 évesen szerintem. Esetlegesen terhesség alatt lehet bármilyen munkát végezni addig is, amíg nem kezd el nőni a hasam es akadályozni a munkavegzes során?


Bárki, aki volt hasonló helyzetben, nahyon megköszönném, ha megirna a véleményét. Higyjetek el, ha nincs rá nyomós ok, nagyon nem szeretném eldobni ezt a kis életet.


Előre is nagyon szépen köszönöm mindenkinek a normális választ!



2018. okt. 27. 18:20
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 momoka 2002 ***** válasza:
40%
En gimi 3. Ban lettem terhes 17 evesen es az utolso ev elejen oktoberben szultem. Bejartam vizsgazni es leerettsegiztem baba mellett. Ez a resze nem olyan nehez. A megelhetest meg megoldjatok,biztosan kaptok segitseget rokonoktol baratoktol. Vagj bele, megbannad ha nem igy lenne. Egy gyermek csak aldas. Most 15 evre ra a 2. Ferjemmel szeretnenk kozos babat 2 ev alatt a 4x vagyok terhes. Tudom milyen elvesziteni egy magzatot akaratlanul, szenvednel belul ha keszakarva dobnad el magadtol.
2018. okt. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
34%

Ha a szíved azt súgja, hogy tartsd meg, az nem véletlen!

Én az államvizsga után 2 héttel szültem a kislányomat (és ekkor még nem volt diplomás gyed, csak a 4 órás munkaviszonyom a fősuli mellett, de Gyes mellett is vállaltuk volna), majd rá két évre elkezdtem másoddiplomát, ismét várandósan. Nem könnyű, de megérte!

Valóban nem a szeretetet eszi meg a gyermek, hanem a szereteted által előteremtett ételt.

:)

A minden neki te vagy és a családja. (beletartozik a nagyszülő is, a keresztmama is...)

Ha ők szeretetből segítenek, az ne okozzon senkinek gondot!

Mindenki igyekszik a családban segíteni a másikon. Akár egy kis ruhával, vagy azzal, hogy együtt bérelnek albérletet. Ez kellene lenni a természetesnek.

2018. okt. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
88%

Nekem volt abortuszom, de nekem akkor a szívem és az agyam is határozottan nemet mondott.

Akkor kezdődött az utolsó tanévem, már elhúztam az alkesz szüleimtől, az illető akitől terhes lettem, megvert, mert számon mertem kérni rajta, hogy megdugta a szobatársam. (Nem mellesleg levette a gumit szex közben)

A te helyzeted viszont szöges ellentéte az enyémnek.

Mérlegelj, számolgass, beszélj a pároddal, a családjaitokkal.

Nem vagyok benne biztos, de azt hiszem neked GYED jár az egyetem miatt.

Biztosat a védőnő tud mondani, keresd fel :)

2018. okt. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat, amelyiket hasznosnak találtam, annak ment a zöld kéz! Egy valamit azonban hagy kérdezzek már meg: azok, akik itt egynéhányan oly lelkesen az abortuszra lelkesítenek 23 eves kismamaként, azoknak VAN VAJON GYEREKE? Ti anyák vagytok? Mert ha nem, akkor nem hiszem,hogy ilyen tanácsot kellene osztogatni, mert nem érzitek át ezt a helyzetet, ha viszont mégis, akkor hol van belőletek az anyai ösztön, az anyai szeretet, a harciasság, a megoldás keresésre való elszántság, az óvni akarás egy ártatlan kis élet iránt? Bennem 6 hetes terhesen tombolnak az anyai ösztönök, az akarat, hogy szeretném ezt a gyermeket, hogy megoldást kell keresnem SOS és Nekem(!) kell igazodnom a saját gyermekemhez, nem a "könnyebb utat "választanom és elvetetnem. Én szeretnék örökre lemondani az életemnek azon szakaszáról, ami eddig volt, egy olyan kis ember javára, aki jelenleg bennem fejlődik, növekszik, az élet egyetlen értelme, a joságos Isten legszebb ajándéka! A legeslegszebb nyakék a világon a gyermekem ölelő karjai! Azt ne mondjátok már, hogy annyira ritka manapság, hogy valaki megtartja a "nem kívánt terhességét". És ha en mindennél jobban szeretném...? Tartson vissza a saját " szabadságom", a fiatalságom, az iskolám, a bulik?

És ha az egészet feladom? Bátor lennék feladni!


Rengeteg privát üzenetet is kaptam, hogy tartsam meg, tele információkkal, mennyi minden juttatásra volnék a kicsi miatt jogosult hála a magyar állam "gyermek - pártiságának". Hamarosan válaszolni fogok Nektek , de előbb beszélek az orvosommal, védőnőkkel, es igy tovább.

Szép napot Nektek!

2018. okt. 29. 06:21
 35/64 anonim ***** válasza:
82%
Eddig az utilsò kommentedig vettelek komolyan.Nem 23 éves terhes lány vagy te, hanem 45 éves mélyen vallásos aggszűz, aki provokatív anortuszellenes kamukérdésekkel áll ki az igaza mellett. A nyakékes monfat még így kétgyerekes anyaként is majdnem meghányatott, annyira szenteskedően kenetteljes. Szégyelld magad, hogy válsághelyzetet szimulálsz az egyetértésért, meg hogy másokat kioszthass.
2018. okt. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
86%
Nem olvastam a kommenteket, szóval "tudatlanul" írok. Elhiszem, hogy nem tudod mit csinálj, de úgy gondolom, hogy nem arc nélküli, idegen emberek szavára kell, hogy adj ilyen fontos döntés meghozatala előtt. Vagy te, és van a párod, a ti gyereketekről van szó. Szerintem ne csak az anyagi vonzatát vegyétek figyelembe a gyereknevelésnek, hanem azt, hogy MINDKETTEN akarjátok-e szívből. Mert az apukánál ez a "nem jó az időzítés" dolog számomra nem bíztató, így ismeretlenül. Ketten beszéljétek meg, és ne más véleményére adjatok! Minden jót nektek.
2018. okt. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
96%
Jesszus, ez valami bigott vallásos agyrém, nem is igaz a kérdés! Kár a szóért.
2018. okt. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
94%
Jól összeszedte a kérdező az összes abortuszellenes mondatot, s papagájként fújja. Nem tudom, van erre ezeknek a bigottaknak valami kis könyvük, vagy annyiszor írja már le, hogy megjegyzi? Ezeket a hányingerkeltő Paolo Coelho - szintű kenetteljes- negédes, s ezért rém visszataszítóan nyálas "Isten ajándéka a gyermekem őlelő karja képében nyakamba akasztott akasztófakötél" tömény nutellás-mézes karamellás vödör nyálat honnan szeded, 45 éves, munkanélküli minden vasárnap a templomban az első sorban a szenténekeket fejhangon vinnyogó nénike, ki születésekor is már 58 éves volt? :D Annyira nevetséges vagy kérdező ezzel a szentfazék dumáddal, meg a napi kamukérdéseddel.
2018. okt. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
94%

"Én szeretnék örökre lemondani az életemnek azon szakaszáról, ami eddig volt, egy olyan kis ember javára, aki jelenleg bennem fejlődik, növekszik, az élet egyetlen értelme, a joságos Isten legszebb ajándéka!"


Ok, ha szeretnél lemondani az eddigi életedről, mondj le! Ki akadályoz benne? De mi a búbánatért kérsz akkor véleményt?

2018. okt. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
94%

Kedves kérdező!

Ha ennyire egyértelmű az álláspontod, akkor mi a fenéért kérdezel????

2018. okt. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!