Mit tennétek akkor, ha a józan ész az abortusz mellett érvel, a szív azonban egyértelműen a gyermek megtartása mellett? Hasonló helyzetben volt bárki is?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 23 éves egyetemista lány vagyok, de most vagyok az egyetem utolsó évében. A barátommal 2 éve vagyunk kapcsolatban, és terhes lettem tőle. Tudom, hogy felelőtlenség volt nem megfelelően védekezni, ezt elismerem... Ugyanakkor ha már így alakult, at kell gondolnom, mit tegyünk. Én borzasztóan ellene vagyok az abortusznak, és szeretném megtartani a gyerkőcöt, azonban még nincs munkám, az egyetem utolsó évében járok, nyáron meglenne a diplomám. A gyermekem apja szintén szeretné a szíve mélyén, de ő is azt mondja, nem jó az időzítés.... Mi van akkor, ha úgy érzem, ha elvetetem, egy életre szóló lelkiismeret furdalasom lesz? Milyen lehetőségeim vannak az abortuszon kívül? Esetleg valaki képben van a Gyes, gyed, cseddel és társaival, egyéb juttatásokkal, amiket diplomáskent kapnék, azonban sajnos eddig munkaviszony nélkül? Szó se róla, mindennél jobban szeretném megtartani, és szeretnék esélyt adni Neki az életre. Már nem is vagyok túlságosan fiatal se 23 évesen szerintem. Esetlegesen terhesség alatt lehet bármilyen munkát végezni addig is, amíg nem kezd el nőni a hasam es akadályozni a munkavegzes során?


Bárki, aki volt hasonló helyzetben, nahyon megköszönném, ha megirna a véleményét. Higyjetek el, ha nincs rá nyomós ok, nagyon nem szeretném eldobni ezt a kis életet.


Előre is nagyon szépen köszönöm mindenkinek a normális választ!



2018. okt. 27. 18:20
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 A kérdező kommentje:
Ja nem, arról nincs szó, hogy a pasit nekem kéne eltartanom. Dolgozik, csak úgy értem, alkalmi munkákat vállal,nincs állandó foglalkozása, de saját magát el tudja tartani szerencsére...Én egyelőre a húgommal élek, mert szüleim elváltak, húgommal saját lakást nézünk.
2018. okt. 27. 22:45
 22/64 anonim ***** válasza:
91%

21,es vagyok

Akkor inkább már apukával kellene lakást nézni, nem? :) Üljetek le komolyan és beszéljétek át ki hogy tervezi a jövőt. Ne később vágja a fejedhez, hogy ő igazából nem is akarta ezt a gyereket.

Nem akarlak bántani, igazság szerint egy talpraesett nő egymaga is feltud nevelni egy gyereket, ha muszáj. Arra nem érdemes építeni hogy majd a család segít felnevelni ha másnem anyagiakkal, mert bármi történhet. Én családom is gazdag, de segítség az nem sok, szoktak venni kisebb ajándékokat ünnepnapokra de ennyi. Mondjuk engem nem zavar, nélkülük is megélünk simán, nem is nekik szültem, csak jelzem vannak ilyenek is :D

2018. okt. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
70%

Na odáig olvastam, hogy párod tavaly óta nem dolgozik, max néha alkalmi munkát. Most van október vége...hmmm.

Egy 33 éves naplopó pasira nem alapoznék, a helyedben elvetetném, a kapcsolatomat meg átgondolnám.

A szülőkre meg ne alapozz, hogy jómóduak, ne nekik szülj.

2018. okt. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
76%
A párod miatt aggódnék. Mindenképp rendes, bejelentett állandó munkára lenne szüksége. Alkalmi munka necces! Napi 10 ezer? Meddig? Ha nem hívjàk dolgozni mi lesz? Húgod mit szólna hozzá, ha egy új szülöttel kellene együtt élnie, föleg, ha ő is tanul! Te kapnál diplomás gyedet, ha nappalira jársz. Munkát nehezen találják, diákmunka nem jó csedhez, gyedhez. Ha apuka bejelentve dolgozna, a szülés után kapna családi adókedvezményt, magzatit a baba születése után tudná visszaigényelni. Én azt mondom tartsd meg, de ha párod nem hajlandó rendes munkát keresni, akkor necces.
2018. okt. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
77%
Ne a szülőktől várj pénzt, hanem a pasid menjen dolgozni. Nem evidens?
2018. okt. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim válasza:
28%
Megbánnád, ha elvetetnéd. Egy örök életen át égetne a tűz belülről. Ha egészséges, ne vetesd el! Mondjuk én abba a pasiba nem bíznék... Mi az, hogy csak alkalmi munkái vannak? Mi a végzettsége? Én úgy gondolom, hogy a szüleid is megértenék, ha megtartanád, mégis nagyon kegyetlenség elvetetni a te esetedben. Szeresd őket, és majd együtt felnevelitek, ha az a pasi nem képes rá...
2018. okt. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves válaszaitokat! Figyeljetek.A szívem mélyén úgy érzem, meg kell tartanom, ha a doki mindent rendben talál a terhességemmel. Ha nyomós egészségügyi ok merülne fel (De NE adja a jó Isten!), akkor viszont fájó szívvel, de elengednem.
2018. okt. 28. 11:04
 28/64 A kérdező kommentje:
Megérdemelné az esélyt az életre.... Nekem maximum sokkal nehezebb lenne/lesz innentől kezdve, de ez már az én dolgom volna..
2018. okt. 28. 11:14
 29/64 A kérdező kommentje:
És igen, nappali tagozatos végzős hallgató vagyok, ha esetleg ez is számítana.
2018. okt. 28. 11:20
 30/64 anonim ***** válasza:
67%

A tipikus példája annak, hogyan NE alapítsunk családot.


Ha itt a Gyakorin kell feltenned másoknak a kérdést, mert te magad sem tudsz dűlőre jutni, akkor szerintem egyértelmű, hogy a gyerek fogja a legjobban megszívni ha világra hozod.


Előbb teremtsétek meg a feltételeket ahhoz, hogy valóban fel lehessen nevelni. Ahogy már írták: szeretettel nem fog jóllakni és lakhelye sem lesz.


Basszus, lassan diplomás leszel. Egyetemet végzett embernél már csak elvárható hogy TUDATOSAN alapítson családot.


Az lehet hogy a te szüleid jómódúak, és emiatt úgy gondolod semmi probléma nem lesz a felneveléssel, hisz neked mindened megvolt ami kell, a szüleid is csak most válnak, ami 23 évesen már nem éri traumaként az embert. Na de ti mennyire lesztek jómódúak? Főleg úgy, hogy a pasid 1 éve alkalmi munkákból él. Mennyire biztos az, hogy egy gyerek mellett is veled szeretne maradni? Egyáltalán ha megszületik, akkor hol fogtok lakni? A húgodnak sem fog tetszeni egy idő után, ha egy komplett család lakik mellette.


Meg fogsz tudni mindent adni a gyereknek? Saját lakásotok hogyan lesz? Ha hitelt kell felvenni akkor vissza tudjátok fizetni? Autó van, hogy könnyebben utazhassatok? Hol terveztek majd élni? Budapest? Vidék? Olyan iskolába járhat majd a gyerek ahol jó az oktatás minősége? Ha felnőtt lesz akkor ő hogy tudja majd elkezdeni a saját életét? Relatív "nyomorban"(a van pénz, de kisebb lakásra vagy annak egy részére, autóra adni már nem tudunk féle "nyomor"), vagy jó körülmények között?


Ha úgy alakul, hogy a pasid elhagy (vagy ugyanúgy alkalmi munkás marad) akkor hogy tervezitek, kinél fogja a gyerek tölteni a legmeghatározóbb első 2-3 évét amíg ovis nem lesz? Mert a saját szüleivel kellene lennie 0-24, úgy lesz mentálisan egészséges.


Át kellene gondolnod az egész helyzetet. Lehet hogy bánkódni fogsz egész életedben ha most elveteted, de akkor sem lesz jobb, ha később mindennapos probléma lesz a megélhetés. Akkor már nem csak egy gondolattal lesz nehezebb az életed, hanem egy gyerekkel is, akinek teljesen máshogyan is alakulhatott volna az élete, ha akkor, abban az időben a szülei jól hozzák meg a döntést és akkor vállalják be, amikor tudják hogy minden feltétel adott. Itt nem rólatok van szó, hanem a gyereketekről. Ne tegyétek tönkre az életét azzal, hogy bizonytalan körülmények között kell felnevelni (bárki bármit mond, a gyermekkor a legmeghatározóbb az egész ember életében!)

2018. okt. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!