Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 16 éves vagyok és pozitív...

16 éves vagyok és pozitív lett a teszt, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Sajnos gyógyszer mellett terhes lettem de a szüleimnek nem szeretném elmondani. Van valami mód magyarországon hogy szülői engedély nélkül mehessek abortuszra?


2018. okt. 27. 18:57
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
74%
"csak akkor nem értem mi a búbánatnak kell a szülők engedélyéért puncsolni, ha egyszer úgyis tőlük függetlenul fog cselekedni a szóban forgó terhes lány, úgy ahogy az neki!! megfelel... Totalisan feleseges." - tökéletesen egyetértek. Sokkal normálisabb ennek a kérdésnek a megközelítése Ausztriában, ahol csak 14 éves korig kell a szülő hozzájárulása, de még Románia is előttünk jár ebben a maga 16 éves korlátjával.
2018. okt. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
nem olvastam a leírásodban hogy csináltál tesztet.esetleg vannak tüneteid?
2018. okt. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
bocs ott van :p figyelmetlen voltam
2018. okt. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
17%
De amúgy most komolyan az milyen lenne pl 20 év múlva ha nem kellene a szülői beleegyezés csak 14 ev alatt?... pl 25 éves csaj elmegy a nőgyógyihoz mert terhes... meg kérdeznék hanyadik baba lesz válasz első. .. hanyadik terhesség. . Kb 15... na az lenne dobbenet ha ilyenek lennének papirra vetve... jól van ez így. Szerintem ha valóban szedett volna gyógyszert most nem félne a szüleitől hisz nem az ő hibája. Tehát már a kérdés miatt is gyanús hogy valóban szedett e fog.gatlot. Ha én így jartam volna tuti egyből anyukam hoz rohanok hogy milyen készítményt írtak fel hogy mégis így jártam stb.... Ez azért elgondolkodtató. Max az lehet kérdés hogy hogyan is mondja el. Na de mindegy is lényeg hogy el kell mondania és jól van ez így.
2018. okt. 30. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
64%
"De amúgy most komolyan az milyen lenne pl 20 év múlva ha nem kellene a szülői beleegyezés csak 14 ev alatt?." - pont olyan, mint most Ausztriában, ahol ez jó ideje így van. Mivel az ebben a korosztályban (14-18) bekövetkező terhességek 9X%-a úgyis abortusszal végződik, nem tudok róla, hogy ettől lenne sokkal több belőlük. Ellenben nem teszik ki a fiatalt egy felesleges, és adott esetben megalázó procedurának. Ugyanis senki sem felelős azért, hogy milyen szülőkkel áldotta vagy épp verte a sors... akinek normális szülő jutott, az így is - úgy is megbeszéli többnyire velük, akinek meg nem normális, ott nem adja még a jog is a szülő alá a lovat.
2018. okt. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim válasza:
24%

Egy 12 hetes magzat cseresznyemag nagysagu. Annyi baromsagot irnak ide h nem igaz.

Szuloi beleegyezes nelkul nem lehet. A vedononel is jelen kell lenniuk apadnak es anyadnak is. Majd a korhazban is ok irjak ala a papirokat az altatasba beleegyezest stb. Gyogyszer mellett ha rendesen szedted nem lehetnel terhes...ezt az orvosok nem veszik be.

2018. okt. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
75%
"A vedononel is jelen kell lenniuk apadnak es anyadnak is." - ez azért természetesen még Magyarországon se igaz.
2018. okt. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim válasza:
27%

Ha kiskoru a szemely akkor igaz :)

15 evesen volt egy abortuszom...csak tudom.

2018. okt. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
79%
Nem, nem igaz, eleve elég hozzá az egyik szülő is. Ha veled ezt csinálták, akkor kiszúrtak veled, semmi egyéb.
2018. okt. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
69%

8. § (1) * Az állapotos nő terhességmegszakítás iránti kérelmét a családvédelmi szolgálat munkatársa (a továbbiakban: munkatárs) előtt személyesen terjeszti elő, a terhességet megállapító szülész-nőgyógyász szakorvos által kiállított igazolás benyújtása mellett.


(2) Korlátozottan cselekvőképes személy nyilatkozatának érvényességéhez törvényes képviselőjének a terhességmegszakítási kérelmet tudomásul vevő nyilatkozata szükséges.


(3) Cselekvőképtelen személy terhességmegszakításra vonatkozó kérelmét nevében törvényes képviselője terjeszti elő.


[link]

2018. okt. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!