Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 16 éves vagyok és pozitív...

16 éves vagyok és pozitív lett a teszt, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Sajnos gyógyszer mellett terhes lettem de a szüleimnek nem szeretném elmondani. Van valami mód magyarországon hogy szülői engedély nélkül mehessek abortuszra?


2018. okt. 27. 18:57
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
6%
Egy 12 hetes magzat pl. az alábbi adatokkal rendelkezik: 62mm az ülőhossza-vagyis kobak tetejétől a popsija alsó részéig. Szóval igen messze van a cseresznyemagtól!Bpd vagyis két füle közti távolsága 19,5 mm. vagyis valamit rejt a kobakja. Combcsontja 7,2 mm. Szóval eddig engedik az abortuszt. Olyan édes aki itt támogatja, hogy a szülő ne tudjon az egészről, csak mondjuk 18 éves korig a szülő kell vállaljon felelősséget mindenért, de a döntésekben, az életre szóló történésekhez semmi köze. Egy abortuszról ne tudjon. Pl. ha vérre ( és a dokiknak esetleg családi infokra van szüksége-anamnézis gyanánt) van szüksége vagy gebasz van és ottmarad a műtőasztalon, akkor már ugye a legközelebbi (felelős személyt) hozzátartozót majd felhívják a kórházból, hogy ja abortusza volt a gyerekének és meghalt. De semmi köze hozzá??? Vagy az ab után hazamegy, titkolja és szövődményként elkezd pl. vérezni, adekvát, gyors segítségre szorul és a titkolózás miatt nem tudnak segíteni rajta. :( Arról nem beszélve, hogy a szülő esetleg mellé áll az anyának és besegít, vállalva az unokát, de hát semmi köze hozzá, a segítségére sem szorul sem előtte, sem utána? Csak egyedül áll szegény lány a nagyvilágban sem támasza, sem védelme, hogy egyedül kelljen döntenie? Nem magára hagyni kell, hanem mellé állni.
2018. nov. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
70%

"Csak egyedül áll szegény lány a nagyvilágban sem támasza, sem védelme, hogy egyedül kelljen döntenie?" - izé, ha tudsz értőn olvasni, nem arról volt szó, hogy a lánynak TILOS legyen a szüleivel megbeszélni, hanem arról, hogy ne kényszerítsék a szülővel való kommunikációra, ha történetesen pont vele nem akarja megbeszélni. Tudod, ilyen helyzetek akkor alakulnak ki, amikor pont a szülő "csak jót akarása" az, amitől védelemre szorul az a fiatal.

Egyébként ész-érveket nem nagyon tudsz hozni a magyar gyakorlat mellett, tudod túl közel vannak az osztrákok, ahol az általam is támogatott 14. életév az a határ, amíg a szülőt be kell vonni - magyarán végre szinkronba kerülne a szexuális beleegyezési korhatár, és a terhességről való szabad döntés korhatára. És hát valahogy nincs tele az osztrák sajtó AB után elvérzett 16 évesekkel, se két havonta AB-ra járó 17 évesekkel, se semmi olyannal, amivel a "tisztelt életvédők" itt riogatnak - mint látható, minden alap nélkül.

2018. nov. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
0%
Remélem nem változtatnak a szabályokon. Egyelőre csak fiam van, de ha esetleg lesz lányom is és ilyen helyzetbe kerül, akkor igenis szeretnék róla tudni, ne titokban csinálja.
2018. nov. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
75%
#33, arra van egy tuti módszer - nem Magyarország összes 14-18 éves lányát kell szívatni begyöpösödött szabályokkal, hanem olyan kapcsolatot kell kialakítani a gyerekeddel, hogy megbízzon benned, tudja, hogy te neki segítesz abban, amiben ő szeretné, és nem az ellenére akarsz "csak jót"...
2018. nov. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
Olyan erdekes, hogy irjak az abortuszellenzok, hogy o tudni akar rola ha a gyereke abortuszt akarna meg ez a szulore tartozik blabla. De pont, hogy egy 16 eves lany akinek “eletvedo” szulei vannak esne teherbe es elakarna vetetni a magzatot, pont, hogy o orulne neki a legjobban, hogy nem kell hallgatni anyuci szoveget arrol, hogy az abortusz gyilkossag. En is tamogatnam, hogy levigyek 14 evre a korhatart.
2018. nov. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
0%
Aki ennyire a gyerekre bízná, annak van gyereke? Jól sejtem, hogy nincs?
2018. nov. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%
Latom nem erted. Ha valaki normalis kapcsolatban van a gyerekevel es a gyerek tudja, hogy tamogatni fogjak a donteseben az ugyis megbeszelne a szuleivel ha mondjuk mar huszoneves. De ha valaki nincs jo kapcsolatban a szuleivel vagy eletvedo az anyja, de o ennek ellenere el akarja vetetni a babat, annak meg teljesen mindegy mit mondanak a szulok ugyis megteszi, es ezzel csak folosleges balhet generalnak. Mar sokan irtak elottem, hogy a 14 eves kor mas orszagban is mukodik nem ertem itt miert nem lenne mukodokepes. Meg ha valaki szulhet gyereket 14 evesen szuloi beleegyezes nelkul akkor abortuszt miert nem lehet?!
2018. nov. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
70%

#36, rosszul. Csak a saját életemben megtapasztaltam, hogy milyen dolog, ha valamit pont az egyébként kb 180 fokban eltérő gondolkodású és értékrendű szüleimmel kell mindenképp megbeszélnem, amiben mindenképp rájuk vagyok szorulva... azzal nem jártam jól soha. Abba kellene hagyni végre a szülői státusz habos-babos fetisizálását, a szülővel kapcsolatban csak egy ami biztos, az, hogy nagy hatással van a gyereke életére. Aztán az, hogy az a hatás éppen milyen előjelet visel, az az adott embereken múlik... nem véletlen ám, hogy igen sok ember van, aki felnőttként semmiféle kapcsolatot sem kíván tartani a szüleivel.

Voltaképp igen kevés ember képes sajnos elfogadni, hogy a gyereke nem a tulajdona, hanem egy másik ember, saját gondolkodással, saját értékrenddel, és abban kéne támogatni, ami neki jó, és nem abban, amit az adott szituban a magam számára jónak tartok.

2018. nov. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!