Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért írnak itt sokan úgy az...

Miért írnak itt sokan úgy az abortuszról, mintha valami jelentéktelen, hétköznapi dolog lenne?

Figyelt kérdés

Megdöbbentő itt, hogy hány nő érintett a témában. Sokan úgy írnak róla mintha valami jelentéktelen dolog lenne. Olvastam itt olyat aki a körmeit féltette, hogy drága lesz újra csináltatnia ha leszedetik emiatt, vagy volt aki írta, hogy több abortusza is volt már, de egyik nap bement a kórházba, másik nap kijött,nem nagy dolog az egész.

A szívem szakad meg ha ilyeneket olvasok.

Vagy szerintetek is semmiség ez?



2019. jan. 19. 18:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
60%

Ember fuggo.

Nekem nem volt könnyű

2019. jan. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem nem semmiség. Én abszolút abortusz ellenes vagyok, nem is tudnèk ilyen döntést hozni. Főleg sz a borzalom mikor egészséges embriókat ölnek meg, örökbe “nem tudnà adni, nem bírná”... ilyenkor csak azt nem értem h aki abortuszra megy tisztába van e a menetével? Az egyátalán nem humánus dolog a magzatra nézve. Nah de mindegy... nem ítélem el azokat akik meghozzàk ezt a nehéz döntést, mivel biztos nem könnyű folog ez.

Dolgoztam nőgyógyàszaton szakmabeliként gyakorlatilag nèpirtás folyik, annyi abortusz van. Hetente 70 db volt csak nàlunk... azérz ez durva szám... a hiba szerintem a felelőtlen légyottokban van, illetve abban hogy viszonylag könnyen át lehet esni egy terhesség megszakításon...

2019. jan. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
68%
Semmiségnek én sem mondanám. Rutinműtét. Mint minden műtétnek, ennek is lehet szövődménye, de mégis szükséges rossz. Sokkal jobb, mint nyomorba szülni, és a gyereket is megnyomorítani. Ha már olyan lelkesen kampányolsz te is, szerintem minden erre készülő nőt támogass úgy 500 ezer-1.000.000 millióval, hogy bele tudjanak vágni a szülésbe, legyen nekik biztos lakhatás, és az alap dolgokat meg tudják venni a gyereknek. A maradékot visszaadják neked.
2019. jan. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
75%
És sokan miért olvassak az abortusz témakört, ha ennyire ellene vannak? És miért nem képesek tiszteletben tartani a másik döntését? Soha nem lehet tudni ki miért döntött így és ez nem is a válaszolókra tartozik. Rengeteg oka lehet, hogy valaki abortuszra megy, de ez az ő teste, az ő élete, ennyi. Mindenki foglalkozzon a maga a dolgaval és probléma megoldva.
2019. jan. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
42%

Mert fizikailag tényleg nevetségesen egyszerű az egész. Bemész, elaltatnak, kikaparnak, felébresztenek. Nem érzel semmit, nem fáj, olyan, mint egy menstruáció. Ha tesznek fel előtte tágítópálcát, kb. az a legkellemetlenebb része az egésznek, de az sem sokkal rosszabb egy sima rákszűrésnél.

(Nem tapasztalatból beszélek, csak szakmabeliként ez a tapasztalatom).


Emiatt egyébként -lehet szemét dolog-, de igen is jobbnak tartom az abortusztablettát. Ott legalább nem az orvosra kenik az egészet, hanem saját magának kell bevenni, és legalább valamennyire fájdalmas is, hiszen gyakorlatilag elvetél tőle.

A jelenlegi procedúrának semmiféle visszatart ereje sincs.

2019. jan. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
18%
Nem muszáj ám megtartani a gyermeket.. rengetegen várnak örökbefogadásra. Sok-sok normális pár, akiknek nem lehet gyermekük. Csecsemőkre nyilván még nagyobb a "kereslet". Ha egészséges lenne, inkább megszülném és odaadnám annak,.akinek minden álma egy baba, minthogy megöljék. (Nekem pl.egyik barátnőmék is itt tartanak sajnos). Természetesen ha a gyermek beteg lenne, és időben jeleznék a vizsgálatok,én is elvetetném. Beteg gyermeket világra hozni nekem kissé önzőségnek tűnik.
2019. jan. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
80%

Nem olvasgass itt ebben a kategoriaban ha ennyire eliteled es nem tudod kezelni. En nem vagyok abortusz ellenes es parti sem. En sajnos missed ab miatt estem at hasonlo proceduran igy ha tudok segitek azoknak akiknek kerdeseik vannak az eljarasal kapcsolatban, vagy hogy mire szamitsanak utana, stb..

Az aki a kormeit felti vagy ugy megy abortuszra mintha bevasarolni menne hat lelkuk rajta az nem tartozik ram. Velemenyem megvan de megtartom magamnak. Ennyi

2019. jan. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
69%
Persze, majd valaki aki nem akarja, hogy megszülessen a gyerek, mert nem tudja felnevelni, majd biztos kihordja, viselve a testi lelki változásokat a semmiért. Ez nagyobb nyomot hagyhat benne, hiszen ott beszélünk már kifejlett gyerekről. Abortusznál nincs gyerek, csak egy sejtcsomó.
2019. jan. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
73%

Ja ez a másik kedvenc, a félvállról odabökött Hát akko’ add örökbe szlogen. Komolyan normális ember, hogy várhatja el mástól, hogy puszira hordjon ki 9 hónapon át egy gyereket, viselje el a terhesség minden kellemetlenséget, majd szenvedjen meg az iszonyatosan fájdalmas szüléssel, áldozza fel a testi-lelki egészséget és mindezt egy idegen pár miatt....! Hat persze, mert ez csak így működik. Hisz egy gyereket kihordani és megszulni egyszerű kis semmiség ugyebár. És van, aki képtelen lenne ezekután örökbeadni, mert nem akar úgy élni, hogy valahol a világban van egy gyereke, inkább elveteti, mert az kevésbé viseli meg.

Nem is értem, hogy veszi egyáltalán valaki a bátorságot ahhoz, hogy ilyen súlyos dologba akarjon beleszólni és megmondani a másiknak, hogy cselekedjen..

2019. jan. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
80%
Ugyan nekem nem volt még abortuszom és remélem nem is lesz, de el tudom képzelni, miért van igy: senkisem szórakozásból valasztja. Senki nem azért dönt így, mert hu de jó buli, hanem valami az életében erre kényszeríti. Mivel ez megterhelő lelkileg, valahogy fel kell dolgozni. Van, aki sírással, gyásszal, látható, a többség által elfogadott modon dolgozza fel. Viszont van olyan is, aki magában dolgozza fel, kifele, a világ felé pedig nemtörődömséget mutat. Emiatt nem szabad senkit elítélni, mert nem tudhatod, hogy legbelül mi játszódik le, te csak azt látod, amit ő a külvilágnak mutat
2019. jan. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!