Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért írnak itt sokan úgy az...

Miért írnak itt sokan úgy az abortuszról, mintha valami jelentéktelen, hétköznapi dolog lenne?

Figyelt kérdés

Megdöbbentő itt, hogy hány nő érintett a témában. Sokan úgy írnak róla mintha valami jelentéktelen dolog lenne. Olvastam itt olyat aki a körmeit féltette, hogy drága lesz újra csináltatnia ha leszedetik emiatt, vagy volt aki írta, hogy több abortusza is volt már, de egyik nap bement a kórházba, másik nap kijött,nem nagy dolog az egész.

A szívem szakad meg ha ilyeneket olvasok.

Vagy szerintetek is semmiség ez?



2019. jan. 19. 18:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 A kérdező kommentje:
#41: Igen van ilyen. És szerintem nem elítélendő a döntésed. Valószínűleg én is így döntenék. Pont hogy azért védekezik az ember, mert nem akar abban a helyzetben kisbabát!! Aki direkt nem védekezik az más kérdés...
2019. jan. 19. 20:35
 42/72 anonim ***** válasza:
55%
Azért vicces Kérdező, hogy pont te mondod azt, hogy akinek nem tetszik a kérdés, nem kell válaszolni... Te, meg a fanatikus, abortusz ellenző, "szüld meg, és meglátod, minden rendbe jön" mondatokat kántáló haverjaid akkor miért vagytok ott minden olyan kérdésnél, ahol felmerül az abortusz, mint lehetőség, vagy ahol az abortuszról érdeklődnek?
2019. jan. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 A kérdező kommentje:
Kedves 44-es válaszoló! Soha egyetlen ilyen kérdés alá nem írtam olyat hogy szülje meg valaki a gyerekét ha nem akarja. Csupán olvasgattam itt néhány napja. Ja és haverjaim sincsenek innen úgyhogy nem értem miről beszélsz. Most is te támadsz le engem... Ezért felesleges volt írnod hiszen nem a kérdésre adtál választ! Ha ennyire nagyokos vagy, gondolom tudod értelmezni a kiírt kérdést...
2019. jan. 19. 21:35
 44/72 anonim ***** válasza:
61%

Hát é értelmeztem a kérdést. Brühühü, de szomorú hogy nem szül mindenki ész nélkül, sőt még csak bele se rokkan lelkileg...... A megfogalmazásoddal egyértelműen veszekedést akarsz provokálni, Gratulálok, sikerrel jártál. És nem, szerintem nem nagy ügy, Akkor nagy ügy ha valaki nem védekezik ésszel.


És tudod mi a nagy ügy? ha valaki megszül egy olyan gyereket, akit nem is akart, de az ab ellenesek miatt mégis szül. És utána gyűlöli a gyereket, és gyűlöli önmagát, mert nem szart egy rakás nagypofájú idegenre, és nem tette azt amit jónak érzett- És ezzel minimum három életet végérvényesen elba.szott.

2019. jan. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 A kérdező kommentje:

#46: Fel se fogod amit írtam. Ha nem tetszik valami,nem kell ide írni.

Szerintem akkor sem védekezési módszer az abortusz, hiába támadsz másokat vagy engem emiatt. És igen vállalom, hogy nagyon sajnálom, hogy megölnek olyan emberkéket a felelőtlenség miatt, akiknek már dobog a szívük. Hadd ne érezzem már magam rosszul emiatt. És aki eljátsza ezt többször, ne kelljen már megsajnálni meg igazat adni neki, hogy hu de jól döntött.. Olvashattad a példákat... valaki sorozatosan abortuszra jár mert szrik a védekezésre. Oké ha szerinted ez a követendő példa, hajrá!

Egy szóval nem írtam olyat hogy valaki szüljön beteg gyereket, vagy szüljön gyereket a nyomorba...

2019. jan. 19. 22:36
 46/72 anonim ***** válasza:
16%
Annyira marha érdekes, hogy ezen az oldalon megszakítás mellett senki nem esik teherbe, mindenkinek évekig működik, és csak akkor lesz gyerek, mikor akarja és élesben megy, de tabletta, spirál és óvszer mellett bezzeg mindenki.
2019. jan. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
34%
#47, semmi érdekes nincs benne... aki megszakítást használ, annak nem hat villámcsapásként a terhesség, tehát van rá koncepciója, nem fórumokon fog kérdezgetni. Szemben azokkal, akiknek a biztonságosnak mondott fogamzásgátlás mond csődöt.
2019. jan. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
89%

Én döntéspárti vagyok.

Nem abortuszpárti. Ha az lennék, és olyan típus, mint az itteni "életvédők", akkor terhesség kategóriában ajánlgatnám az abortuszt, nem? Elég beteg dolog lenne, nem gondoljátok?

A hiba társadalmi szinten van, nem egyéni szinten, így az életpártiak küzdelme eléggé nevetséges. Mint algopirint adni lábtörésre...

Lehet gumióvszert vásárolni és elmaradott régiókba küldeni, vagy felajánlani, hogy kiváltod a tablettát másnak. Anyaotthonok építését szorgalmazni, prevenciót támogatni az örökbeadásról, a szülőanyák helyzetéről.

Ma, aki örökbead, szörnyeteg a társadalom szemében.

Aki örökbeadásra vállalkozik az életét teszi kockára: egy szülés még mindig rizikósabb, mint egy abortusz, a test véglegesen megváltozhat, és ezek csak a fizikai dolgok.

A környezete elítéli majd, a munkája veszélybe kerül, a közössége kiveti magából.

Emellett megszül egy babát, akivel 40 hét alatt kialakul a kötődés (az első 8-10 hétben nem) aztán az örökbefogadó kegyességén múlik, hogy láthat-e róla képet egyáltalán.

Küzdeni akarsz az abortusz ellen?

Akkor ezek ellen küzdj.

2019. jan. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
25%

Tessék. Erről beszél a kérdező is szerintem:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..


Akivel az előbb "kommunikáltam" először lehülyézett, mert nem értettem meg a zagyvaságát, majd beismerte, hogy össze vissza írt. 2x volt abortusza, és szerinte jó döntés. Plusz megkaptam, hogy dugni kell mert akkor terhes leszek én is. Holott nem is tervezünk még babát, ezért védezekünk. Úgyhogy nem tudom honnan veszi, hogy nem tudok teherbe esni. Sejtcsomós szöveg itt is jön védekezésképpen természetesen. Aki egy abortusz után sem tud védekezni azt miért kéne megérteni? Szégyen.


"16 évesen terhes lettem, elvetettem.

25 évesen szültem a lànyom, rà fêl évre terhes maradtam, elvetettem.

Az csak egy sejtcsomó, nem a testvére.

Arról nem tehetek, hogy béna vagy, és nem tudsz teherbe esni!

Dugni kell, akkor terhes maradsz."

2019. jan. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
92%

Miért ír a gyerekvállalásról mindenki úgy, mimtha az a világ legegyszerűbb dolga lenne? Mintha pénz/apa/lakhatás/munkahely stb nélkül csupa csupa gyönyörűség lenne? Mintha a gyereknek kizárólag szeretetre lenne szüksége? Mintha minden nő aki megesik és nem vágyik anyává válni majd őszintén tudja szeretni a gyerekét? Vagy akár csak akarja vállalni az adott helyzetben magát a terhességet?

Nem értem ezt a hatalmas ab ellenességet. Ezt nem kötelező, de miért bánt az benneteket hogy más megteszi? Mert a "kis életkék" miatt sipákoltok? Az éhező vagy a szülői kegyekből kieső, családon belüli erőszaknak áldozatul eső gyerekek érdekében miért nem? Valahogy ab ellen világszerte tudnak tüntetni a fanatikusak de a felelőtlen gyerekvállalás ellen nem! Miféle szeretetre utal ez? Arról már nem is beszélek, hogy gondolom az ab ellenzők nagy része nem vegán, szóval a húst kétpofára tömi, pedig azért valóban élő/érző élőlény életét vették el... Furcsa ez a logika ami nektek van.

Ahogyan azt tudod, sok a felelőtlen ember, aki nem védekezik: vakon milyen jó ötletnek tűnik egy ilyen felelősségtudattal rendelkező, jó eséllyel tini számára a gyerekvállalás?

Ott van az is, hogy mindig van hibaszázalék és egy önhibán kívüli felszívódási zabar is okozhat pl tabletta mellett terhességet. Vagy egy nem ható esemény utáni egy elszakadt gumival. Aki védekezik az nem akarja a gyereket ergo nem fogja földhözvágni ha megszabadul a nem akart tehertől. Tetszik vagy sem ez a pszichológiája. És ne várd el nem vallásos embertől hogy az ilyennbakit "Isten szent akarata"-ként fogja föl. Senkinek sem közönbös az abortusz, van aki igenis nagyon nehezen dönt, de van olyan akinek a legmegnyugtatóbb döntés az adott helyzetben. Sok "gyerekszerető" ember a világon levő gyerekét nem tudja szeretni úgy ahogyan kellene. Akkor aki nem tervezi mitől kellene hogy összetörjön?

Tessék az élőkre koncentrálni: a már meglévő gyerekek helyzetének javítását megcélozni, a felelős szülői magatartást propagálni, a fogamzásgátló eszközök preventív alkalmazását propagálni és kicsit tágítani a látókört!

2019. jan. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!