Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért írnak itt sokan úgy az...

Miért írnak itt sokan úgy az abortuszról, mintha valami jelentéktelen, hétköznapi dolog lenne?

Figyelt kérdés

Megdöbbentő itt, hogy hány nő érintett a témában. Sokan úgy írnak róla mintha valami jelentéktelen dolog lenne. Olvastam itt olyat aki a körmeit féltette, hogy drága lesz újra csináltatnia ha leszedetik emiatt, vagy volt aki írta, hogy több abortusza is volt már, de egyik nap bement a kórházba, másik nap kijött,nem nagy dolog az egész.

A szívem szakad meg ha ilyeneket olvasok.

Vagy szerintetek is semmiség ez?



2019. jan. 19. 18:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
100%

Nem hétköznapi dolog,hiszen fizikailag és/vagy lelkileg is megterhelő az adott nőnek.Van akinek nem,van aki csak megkönnyebbülést érez,hogy végre túl van rajta,olvastam ilyet is.Nem rég óta el se tudtam képzelni,hogy mekkora teher lehet lelkileg egy terhesség,hogy egy abortusz után valaki csak megkönnyebbülést érezzen.

Kiszakadt a gumi,hülye voltam,hogy nem mentem esemény utániért rögtön,de épp abbahagytam a tablettát,mert bekavart,nem akartam tetézni a bajt,és reménykedtem,hogy velem ez nem történhet meg.

2 hétig minden egyes nap ment a hasam,szédültem,120 volt a pulzusom,pánikrohamaim voltak,annyira kikészültem még csak a terhesség gondolatától is...és már van egy gyerekem tehát pontosan tudom mekkora boldogság egy 6 hetes dobogó szívű kis embrió a monitoron.

Nem lettem terhes,de elvetettem volna.Azóta nem ítélkezem.Mindenki követhet el hibákat,és mindenkivel történhet baleset.Emiatt egy ember élete nem mehet tönkre.

Az embrió egy lehetőség amiből ember lehetett volna de nem lett - ha az abortuszt választja valaki.

Az meg,hogy hord ki,add örökbe.Hát megnézném az embereket,miként állnának hozzám ez esetben,de túl sok jót nem jósolok.Ahogy az abortusért,úgy azért is megítélnének.

Minden nőnek joga van eldönteni,hogy megtartja e egy terhességet vagy sem.Erőszakkal senkit nem lehet,nem szabad szülésre kényszeríteni.


Ajánlom figyelmetekbe a Parancsra születtek cimű dok.filmet youtubon fent van.

Nagyon megrázó.

2019. jan. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
93%
2 éve, 17 évesen kiírtam ide egy kérdést (lehet, hogy a kategória nem pont ez volt, de lényegtelen). Az volt a lényeg, hogy terhességi parám volt annak ellenére, hogy védekeztünk, és érdeklődtem, hogy orvoshoz elmehetek-e szülő nélkül. Egyszerű a válasz, vagy igen, vagy nem. Hát sokaknak ez nem jött össze... Kaptam én mindent, voltam hazug kva, aki mindenkinek szétteszi és védekezni sem bír, mert olyan nincsen, hogy valaki védekezés mellett lesz terhes. Elhordtak mindennek kommentben (jelzem, akkor még pozitív tesztem sem volt, tehát semmilyen terhességről nem volt szó, csak érdeklődtem), aztán jöttek az üzenetek privátban... Hogy Isten ezt a kisbabát nekem küldte, és tudják, hogy nehéz helyzetben vagyok, de higgyem el, egy kisbaba mellett minden megoldódik majd, és nem lesz lehetetlen. Meg hogyha nem akarom megtartani, adjam örökbe, és hogy ismernek olyan otthonokat, ahol elbújhatok (!!), amíg meg nem szülök. Ezek az emberek nem gondolnak bele abba, hogy egy 16-17 éves KAMASZNAK milyen lelki törés lenne, hogy majd' egy éven át egy olyan gyerek van a testében, akit nem akar, nem szeret, és mellé még kiszakítják a megszokott közegéből, titkolózik és bújkál valahol, az Isten háta mögött egy szükségotthonban?! Csináljon végig egy terhességet, ami tele van kellemetlenséggel és lemondással, aztán egy fájdalmas szülést, tegye kockára az életét azért, hogy utána soha többet ne lássa a gyereket? Éljen úgy egész életében, hogy attól retteg, mikor csenget be hozzá az a gyerek, akiről 0 órásan lemondott? Ezek csak az elvakultak, akik "jószándékkal", de írtak... Aztán vannak, aki köteleztek volna, hogy szüljek, mert "ha felelőtlen vagy, ez a kötelességed" és mellé borzasztó stílusban elhordtak mindennek. Én ezekre semmit nem reagáltam, csak elhűltem azon, hogy mások hogy képesek viselkedni idegenekkel. De belegondolni is rossz, hogyha idejön egy már terhes, kétségbeesett lány, annak is így nekiesnek és próbálják befolyásolni képekket, videókkal, meg olyan üzenetekkel, hogy "a babád kétségbeesetten sikít a méhedben, hogy ne öld meg". EZ KOMOLY? Az ilyen emberek miért nem azzal a gyerekkel törődnek, aki él, van élete, és céljai és bajban van? Az az élet miért nem fontos? Miért beszélnek úgy a terhességről, mintha egy semmiség lenne, és annyira könnyű lenne végigcsinálni?
2019. jan. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
44%

16 évesen óvszerrel maradtam terhes, 25 évesen meg felelőtlenségem miatt.

Soha nem akartam màsodik gyereket.

10 éve megszakítàssal vagyunk együtt, rühellem a gumit, hormonhoz meg nincs kedvem.

Ismerem pàromat, hogy milyen önkontrollja van, megbízom benne.

Nem ő a gyerekem apja, 4 éve vagyunk együtt, az elején megbeszéltük, ha ne adja ég terhes maradnék, nem tartanànk meg.De se koràbban, sem az elmúlt 4 évben nem okozott gondot a megszakítàs.

Biztos, hogy màsnak nem szülnék gyereket, sajnàlatos ha valakinek nem lehet, de az nem az én gondom.9 hónap utàn amúgy se tudnék màr lemondani róla.

2019. jan. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó! A te helyzeted pontosan példázza miért kellene épp az abellenzőknek leginkább támogatni mindenféle védekezési módszert: akár a sterilizálás megkötések nélküli lehetővé tételét. Számtalan olyan nő van, aki nem szedhet vagy akar szedni hormont, tartós kapcsolatban van, nem akar már gyereket vagy több gyereket, de nem "felel meg" a feltételeknek.

A sterilizálás és a nem kobinált fog. gátlók, mint a progeszteron tabletta vagy 3 havi injekció olyan eszközök amiket vagy démonizálnak vagy egész egyszerűen elérhetetlenné tesznek. Bele kell törődni: az hogy valaki nőnek született nem jwlenti azt egyenesen hogy minden évben egy gyereket meg akarna szülni.

2019. jan. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
41%
Még annyit, hogy aki arra h "nem szedhet hormont, monogám a kapcsolat és nem akar (több) gyereket" azt válaszolja "akkor húzzon a pasi gumit" az nem szeretkezett még életében jót, hogy tudja mekkora a különbség nőként!
2019. jan. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
44%
Arról nem is beszélve,ha egy nagy étkű párról van szó,akkor a jó minőségű óvszer kisebb vagyon egy hónapban.Nekem a nőgyógyászom is megmondta amúgy,hogy azt nem hosszútávú kapcsolatba tervezték,hanem átmeneti használatra vagy alkalmi kapcsolatokba.
2019. jan. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
47%
Már ne is haragudjatok, de miért is lett leszavazva az 54,55-ös válaszom? Mert nem az elletés melett szól? Őszintén érdekel, mert éppenhogy az abellenzőknek kellene legjobban helyeselni!
2019. jan. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
24%

#56: És azért mert drága az óvszer, nem kell védekezni?? Igen biztos sokkal jobb rettegni, hogy mikor lesz terhes az ember. Na pont erről szól a kérdés. Nagyon durva ez a felelőtlenség. Most már tényleg hihető amit írt korábban valaki, hogy csak nálunk 70 abortusz volt egy héten.

Meg nem kényelmes óvszerrel a szex ezért megszakításosan "védekeznek". Az nem védekezés!! De úgyse fogjátok fel.

2019. jan. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
47%

#58, nem azért szexel bárki is, hogy azután ne élvezze, csak túl essen rajta. Na ezt kellene felfognia az erkölcsi pallos-rázóknak...

A másik, hogy tudod, az ember elmúlik 18 éves, majd

ha elég peches, hallgatja még pár évig az "amíg az én kenyerem eszed"-mocskot, aztán végül megszabadul végre attól, hogy a szülei nevelés címén rá akarják erőszakolni a saját erkölcsi véleményüket.

Tehát nyilván nem lesz fogékony arra, hogy ezentúl meg vad idegenek akarják megmondani számára valami általuk vélt erkölcsi felsőbbrendűség tudatában, hogy NEKI mi a jó, és mi a rossz.

2019. jan. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm szépen annak aki ajánlotta a parancsra születetteket. Végre egy film, ami nem elvakult magzatvédő, és van mersze bemutatni mit él át egy nő, akit ellőgépnek használnak, és legelemibb jogait is elveszik, szülésre kényszerítik. Annál inkább köszönöm, mert úgy látom hogy Magyarország errefelé tart....
2019. jan. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!