Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért írnak itt sokan úgy az...

Miért írnak itt sokan úgy az abortuszról, mintha valami jelentéktelen, hétköznapi dolog lenne?

Figyelt kérdés

Megdöbbentő itt, hogy hány nő érintett a témában. Sokan úgy írnak róla mintha valami jelentéktelen dolog lenne. Olvastam itt olyat aki a körmeit féltette, hogy drága lesz újra csináltatnia ha leszedetik emiatt, vagy volt aki írta, hogy több abortusza is volt már, de egyik nap bement a kórházba, másik nap kijött,nem nagy dolog az egész.

A szívem szakad meg ha ilyeneket olvasok.

Vagy szerintetek is semmiség ez?



2019. jan. 19. 18:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
60%

Nem, nem fér bele, mert eleve az abortusz témakörbe jön picsogni az abortusz ELLEN! Logikai bukfenc az egesz. Ha nem tetszenek az abortusszal kapcsolatos kérdések, nem kell olvasni és máris nincs probléma. Sose értettem miért kell más életebe vajkalni, azt meg pláne nem, hogy abortuszellenesek miért vergődnek amúgy minden egyes abos kérdésnél.

Amúgy az a normális hozzáállás, hogy megszólunk ismeretlen embereket, amiért úgy élik az életüket, ahogy az nekik megfelel, továbbá hogy elvárnánk tőlük, hogy idegenek kedvéért kockáztassák a saját egészségüket?! Hmm, érdekes egy felfogás..:)

2019. jan. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
22%

jaj te azt nem érted, hogy miért kell ezt a témakört olvasgatni olyannak, akinek más a véleménye mint a tied... brühühü. Csak olyat olvasgassunk, ami szipi szupi, hűde cuki meg boldogság. Rossz dolgokról ne legyen véleményünk, mert valakinek a kicsi lelkébe taposunk.

Ahogy mindenkinek törvény adta joga abortuszra járni, úgy szólásszabadság is van. Hadd felejtse már ki a véleményét más is rajtad kívül. Főleg ilyen kérdésnél.

Kérdező, azért mert annyi érzelmi intelligenciájuk van mint itt egy két válaszolónak. Láthatod te is. Úgy használják egyesek, mint a fogamzásgátlót És még mindig nem értik ezzel mi a baj.

2019. jan. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
36%

Terhesség megszakításos kérdéskörbe bármilyen abortuszos kérdés belefér, mégha ez nem is tetszik neked. Jóhogy már nem te döntöd el, hogy ki mit kérdez...

Nem veszed észre, hogy egyedül te vergődsz csak?

Igen, egy nőnek nem kötelező terhesnek lenni, de ha már ész nélkül dug vállalja a következményeket. Elég sok védekezési forma van, mik közé az abortusz nem tartozik. Tartsuk már meg azt végszükség esetére.

2019. jan. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 A kérdező kommentje:

#2: 70 db egy héten? Jézusom :( Én nem is gondoltam, hogy ennyire magas ez a szám.


#3: Ne haragudj de én miért adnék bárkinek is pénzt, hogy felnevelje a gyerekét? Védekezni kellene. Nem a "könnyebb megoldást" választani, hogy úgyis egy nap alatt túl esik az abortuszon, aztán megy minden tovább. Én is meg tudom venni a fogamzásgátlót. Nem mondom, hogy olyan olcsó de tudok áldozni a fizetésemből 3 havonta 7 ezer Ft-ot erre. De lehet úgy is, hogy a párok felesbe kifizetik bármelyik védekezési módszert. Tudom a diákoknak nem egyszerű ez, de a szex ezzel jár.

Egyébként van olyan ismerősöm is, aki évekig védekezés nélkül szexelt (mesélte, csoporttársak voltunk az egyetemen), viszont a cigit naponta vette. Arra van pénz? De hogy óvszert vegyenek arra nincs. Érdekes dolgok ezek. Aztán tavaly év elején az új 2 hónapos kapcsolatában is ugyanezt csinálta, és teherbe esett. Igaz ő megszülte a babát.


#6: Igen igazad van. Csak szerintem aki nem akarja megtartani a babát, az nem fog 9 hónapig vizsgálatokra járni, majd megszülni, hogy utána odaadhassa másnak. Vagyis ritka. Egyszerűbb abortuszra menni. :(


#11: Én nem szültem még ugyan, de én sem egy sejtcsomónak tekintem. Szomszédunk tavaszra várja a babát. Mondta mikortól hallotta a kisbaba szívét dobogni, meg mutatta az ultrahangképet... hogy lehet egy sejtcsomónak tekinteni? Annyira csodálatos dolog, hogy ott fejlődik egy kis élet. Úgyhogy egyetértek veled! És én sem vagyok/voltam vallásos. Távol áll tőlem..


#12: Egyetértek!


#16: Pont erre irányul a kérdésem... Én sem azokat ítélem el, akik amiatt nem tartják meg a babát mert beteg, esetleg védekezés mellett csúszott be és nem lenne pénzük eltartani. Akiket te is példának írtál, azokat viszont elítélem, mert nem normális ez a gondolkodás. Jesszus...


#18: Így van! Arra nincs pénz :D


#23: Igen látom. Pont erre írtam, hogy sokan olyan könnyelműen veszik ezt az egészet.


Viszont én senkit nem pontoztam se le, se fel! És nem kell egymásnak sem esni! Mindenki leírhatja a véleményét, és mindenki olyan kérdést ír ki amilyet akar! Szerintem is vannak olyan élethelyzetek amikor sajnos nincs más megoldás, csak ez. De azért olyanokat itt leírni, hogy jaj költséges lesz újra csináltatni a körmöm mert le kell szedetni az abortusz miatt, vagy hogy ez az ötödik abortuszom de nem gond, továbbra sem védekezek... gyomorforgató.

2019. jan. 19. 19:21
 25/72 A kérdező kommentje:
Egyébként akinek nem tetszik a kérdés, annak se muszáj idejönnie veszekedni :D Oké hogy nem egyeznek a vélemények, de le lehet írni kultúrált módon is. Vagy aki veszekedni akar, írjon ki saját kérdést, és csinálja ott!
2019. jan. 19. 19:27
 26/72 anonim ***** válasza:
32%

#26 te fogod amit írtunk a véleménynyilvánításról?

Te nem jársz át csak olyan kategóriába, ami tetszik neked. Egyéni szoc probléma mi igen. Nem vagy te itt senki, hogy másoknak megmondd hova írhatnak. Remek, hogy szimpatizálsz olyanokkal, akik úgy járnak abortuszra, mint más moziba, de a véleménynyilvánítást elítéled. Azigen.

Jah és alpári vagy.

2019. jan. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező, ez egy olyan téma, amiről a véleménynyilvánítást sosem lehet kutúrált módon megvalósítani. Akik ellenzik, csakis a magukét fújják, de odateszik a végére, hogy "ez csak az én véleményem". Akik nem ellenzik, azok sem teszik ki a falra, mint egy jó kis programajánlatot az iskolai faliújságon, de ők egy hangyányit reálisabban látják, jobban megértik, ha valaki így dönt. De az ellenzők, látod, nem adnak pénzt, csak fújják, hogy igenis szüljél a semmire, stb. Amiket olvastál fent.
2019. jan. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
36%
Te meg szerencsére még sokáig koptathatod a körmödet, meg a szádat a semmiért. Mert az abortusz legális lesz itt mindig. Költözz olyan országba, ahol tiltott. Ott kampányolhatsz.
2019. jan. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
66%

Itt egyedül az abortuszellenesek vergődnek és ők azok, akik minden kérdésnél odaböfögnek valami prédikációt. Mi sem megyünk a terhesség témakörbe hisztizni, hogy igen is vetessetek el, mert így-úgy-amúgy, akkor ti minek jöttök ide állandóan és fikázzatok azt, akinek más nézetei vannak és aszerint el?? Nincs egy olyan abos kérdés, ahol ne jelenne meg valami szent fazék a kéretlen “tanácsaival” és hittérítő dumaival vagy ahol szimplán nem fröcsögi oda valaki, hogy “fúj, gyilkos”. Miért nem tudtok a saját mehetekkel és életetekkel foglalkozni? Ennyi unalmas a sajatotok, hogy máséval kell foglalkoznotok?

Amúgy nem értem kérdező minek írtad ki a kérdésedet, ha csak azoknak a véleményére vagy kiváncsi, akik veled értenek egyet..

Ja és nehogy már te akard eldönteni 69%-os, hogy ki miért vállalja a felelősséget!! Azt majd mindenki eldönti saját maga, egyedül. Az abortusszal is ugyanúgy vállal felelősséget az ember, nem csak a szüléssel lehet ám felelősséget vallalni, gondoltam szólok.

2019. jan. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 A kérdező kommentje:

#28: Hagyd, ne foglalkozz vele. :) Ő baja ha így viselkedik. Takarodjon el ő. Mondtam, senkinek nem kötelező ide írni.


#29: Oké, de normális hangnemben is lehet írni. Nem kell itt senkinek indulatosnak lenni. Szerintem én sem ugrottam neki itt senkinek, mivel nincs értelme. Véleményt mindenki írhat, és tiszteletben kell tartani ha valaki máshogy gondolkodik.

Úgyhogy légyszi mindenki fogja vissza magát most már!

2019. jan. 19. 19:40
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!