Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért írnak itt sokan úgy az...

Miért írnak itt sokan úgy az abortuszról, mintha valami jelentéktelen, hétköznapi dolog lenne?

Figyelt kérdés

Megdöbbentő itt, hogy hány nő érintett a témában. Sokan úgy írnak róla mintha valami jelentéktelen dolog lenne. Olvastam itt olyat aki a körmeit féltette, hogy drága lesz újra csináltatnia ha leszedetik emiatt, vagy volt aki írta, hogy több abortusza is volt már, de egyik nap bement a kórházba, másik nap kijött,nem nagy dolog az egész.

A szívem szakad meg ha ilyeneket olvasok.

Vagy szerintetek is semmiség ez?



2019. jan. 19. 18:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
29%
Az, hogy honnan tekintjük a magzatot emberi lénynek az egyénfüggő. Ha neked csak egy sejtcsomó, nyilván könnyebb elvetetni. Én spec.fogantatástól számítva életnek, emberkének tartom. (Pedig nem vagyok vallásos) és jártas vagyok a biológiában és a szülészetben is. A semmiért? Neked életet adni egy picibabának semmi? Örömet okozni egy gyermektelen családnak is semmi? Hát,nem vagyunk egyformák na. :) Ne értsd félre, nem ítéllek el, mindenki máshogy látja a dolgokat ez meg különösen kényes téma.Csak leírtam én is a véleményemet.
2019. jan. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
60%

Számomra az a durva, amikor valaki nem egy utolsó utáni vészhelyzeti megoldást lát benne, hanem eleve úgy, hogy ez is fogamzásgátlás. Konkrétan azokra gondolok, akik védekezés nélkül és megszakítással dugnak, aztán teljes lelki nyugalommal megy kikapartatni, mert "Nem fáj" és "sejtcsomó".

Ennek ellenére elfogadom, hogy joga van így dönteni bárkinek. Ez van.

Akkor se biztos, hogy kevesebb abortusz lenne, ha támogatnák a fogamzásgátló eszközöket (főleg a gumit), mert sokan nem pénzhiány miatt kockáztatnak.

Nálam az abortusz ellenesség kimerül abban, hogy ÉN 100%, hogy nem megyek abortuszra, úgyhogy ha nem akarok gyereket, akkor védekezek. Ha meg szexelek, akkor belekalkulálom, hogy becsúszhat, de akkor meg is fog születni.

2019. jan. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
31%
Azért azoknak, akik szerint csak egy sejtcsomó, igazán szívesen megmutatnék egy 11 hetes megszakítást.
2019. jan. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
66%
Ne haragudj már, de ha egyszer valaki NEM akarja megtartani a terhességet, akkor mégis miért vállalna egy ekkora óriási terhet a nyakába egy idegen miatt, akit még csak nem is ismer??? Most őszintén! A nő teste nem jótékonysági intézmény, hogy csak úgy kihordjon egy gyereket és megszüljön, csak hogy másnak még jobb legyen?! Ráadásul a saját testi és lelki egeszseget kockáztatja! Ezt az ember azért vállalja önként, mert ő maga gyereket akar. Neki ebben mégis mi a franc haszna van? Hogy kiesik a munkából és kockáztatja ezzel azt, hogy el is veszítheti azt? Hogy majd mindenki látja h terhes, utána meg azt hogy eltűnt a gyerek, majd mindenki róla beszél a háta mögött? Gondolkozzal már egy kicsit könyörgöm. Nem arról van szó, hogy az előtted álló ismeretlennek kell egy 50Ft-os hogy ki tudja fizetni a bolti számláját és te kisegíted!!
2019. jan. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
53%

#10

Missed abom volt, sajnos kétszer. Az még sajnálatosabb, hogy helyhiány miatt egy szobában voltak a missed abosok és az abortuszosok. Volt ott olyan fiatal lány, aki elmondta, hogy a tabletta drága, a gumit a párja nem szereti, ha teherbe esik, akkor elveteti, mert szociális alapon ingyen van. (Ott tudta meg, hogy másnak mennyibe kerül.)

Ismerek olyan 50+ "értelmiségit", aki ugyanezt eljátszotta. Eü okból tablettát nem szedhet, a férje nem húz gumit, valahànyszor terhes lett, ment abortuszra. Aztán mikor akartak gyereket, màr nem is jött össze.

Azért ez sincs így rendben.

2019. jan. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
56%

#15

Neked tényleg gondod van az értő olvasással. :) Leírom utoljára.. nem kell így kikelned magadból. Te máshogy látod, én máshogy látom. Nincs jó és rossz megközelítés. Egyéni van. Es ennyi. Ezért én nem ítéllek el. Nem kell így kiakadni.

2019. jan. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
34%
Elég szégyen,hogy a pichánkból lóg a telefon,műkörömmel töröljük a seggünket,de odafigyelve védekezni sajnos luxus.
2019. jan. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
59%
Én azt nem értem minek kell ezt a témakört olvasgatni, ha ennyire ellene vagy/tok...? Ez szerintem mindenkinek a magánügye, senki nem lat bele a másikba, hogy miért döntött úgy, ahogy. Az ő élete és teste, így ő dönti el mit tesz vele, ez ilyen egyszerű. Van, aki védekezés mellett teherbeesik, de a háta közepére sem kívánja azt a terhességet, neki speciel miért is kéne megtartania? Az örökbefogadást meg aztán abszolút nem értem. Hogy gondolhatja bárki is komolyan, hogy idegenek miatt majd felaldozom a testem, kiteszem egy terhességnek és rém fájdalmas szülésnek, kiesek a munkából és kockáztatom a saját testi, illetve lelki épségémet, egeszsegemet. Nem is értem. Ez lelkileg szerintem sokkal, sokkal megterhelobb és nehezebb, mint elvégeztetni egy 15 perces műtétet!
2019. jan. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
29%
Terhesség megszakítás témakörbe nem fér bele egy ilyen kérdés? Szerintem igen. De úgy látom az ab.pártiak lelkesen lenullázzák azt is, aki normálisan áll a dolgokhoz. Én itt adtam fel a dolgot. :)
2019. jan. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
56%
Nem fér bele. Mert a terhesség megszakításáról szól. Aki oda ír, az annak a menetét, költségeit akarja tudni. Nem abortusz ellenzők a címe.
2019. jan. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!