Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Szerintetek itt mi lenne, ha...

Szerintetek itt mi lenne, ha ugyanúgy a születésig legális lenne az abortusz?

Figyelt kérdés

New Yorkban ezt szavazták meg. Nem vagyok abortusz ellenes, van amikor a legjobb megoldás, szigorúan 12. hétig, de ezt azért nagyon durvának tartom.

Nem provokációnak szánom, csak érdekel, hogy itt Magyarországon, ha ezt bevezetnék, mégis mi lenne? Világvége, háború?



2019. jan. 24. 09:54
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
*És pontosan ezért kérném a felhasználók intelligens, normális stílusú felének válaszait.
2019. jan. 24. 09:58
 2/29 anonim ***** válasza:
75%
Ezt már nem egyszer hallottam,de öszintén én ezt el sem tudom képzelni ebben a mai fejlett világban. Bizom abban hogy nem lenne ember aki szülés-születés után megölne egy apró babát. Ha ez mégis így lenne,én azt mondanám hogy a világ megérett a pusztulásra.
2019. jan. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
91%

24-ik héttöl már nem hinném, hogy NY ban is megengedett lenne, mert onnantól már ha egy baba megszületik rendes babának és nem magzatnak számít, vagy is küzdeni kell az életéért. Söt ugye ez általában nagyon nagy sikkerrel végzödik is.


Talán azt szavazták meg, hogy ha egy babának pl olyan betegsége derül ki mint pl vízfejüség aminél a születés utánni órákban úgy is meghalna akkor azt elöre lehessen hozni a szülést, vagy is beindítani elöbb. Pl Németországban ez megnegedett, ha a baba pl vízfejü akkor nem kell a terhességet végig hordani, beindítják a szülést...

2019. jan. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

3-as, igen, valamivel érthetőbb lenne, viszont sajnos ez a mondat nem ezt mondja

„minden állapotos egyénnek alapvető joga van ahhoz, hogy a terhességet válassza és életet adjon egy gyermeknek, vagy az abortuszt válassza”.

2019. jan. 24. 10:07
 5/29 anonim ***** válasza:
83%

A törvény szerint, a 24. Hétig indoklás nélkül, azt követően az anya egészségi állapotára hivatkozva hajtható végre. Utóbbiban az a visszás, hogy mentális okokra is hivatkozhatnak a terhesség végéig akár.

Én erre nem találok szavakat, ez elfogadhatatlan még így távolról is.

2019. jan. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

4: Ebben a mondatban nincsenek konkrétumok.

Ez minden országra igaz, ahol legális az abortusz.

2019. jan. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
51%

5!


Miért visszás? A mentális betegségek pont olyan kokmoylak, sőt, sokszor komolyabbak mint a testi bajok. Ha egy súlyosan depressziós terhes lesz és x időpontban úgy dönt, nem akar szülni, akkor szerintem humánusabb az abortusz, meg késői terhességnél is, mint kényszeriteni a terhesség kihordására. Pláne, hogy ez esetben rendesen benne van a csecsemogyilkossag és az öngyilkosság lehetősége is.

2019. jan. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
65%
A mondat első része szerintem elég konkrét, a másik nyilván nem az, előre lehetetlen felsorolni az összes lehetséges egészségügyi problémát, épp ezért aggályos, hogy visszaélhetnek vele.
2019. jan. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Itthon is meg lehet szakítani a terhességet, később is, ha valami olyan baj derül ki.

"A terhességmegszakítást a nő szabad akaratából a magyar állam a 12. terhességi hétig engedélyezi, afelett csak különleges orvosi indok mellett hajtható el a magzat. 18 éves kor alatti terhes nő esetében a terhesség megszakítása a 18. hétig engedélyezhető. "

2019. jan. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
80%

"Szerintetek itt mi lenne, ha ugyanúgy a születésig legális lenne az abortusz?" - semmi, nem változna érdemben se az abortuszok száma, se az abortált magzatok kora. Pont, ahogy Angliában se több az abortusz attól (lakosságszámra vetítve) mint Magyarországon, hogy ott 24 hétig engedélyezett az abortusz, nálunk meg általában 12 hétig vagyis a feléig.

Ugyanis ebben a témában a "time-pression" 2 irányban hat, egyfelől kifuthatnak az időből valóban olyanok is, akik elvetetnék, másfelől viszont abortuszra mennek olyanok is, akik meggondolnák magukat, ha hosszabb lenne rá az idő.

(egyébként Magyarországon is legális szülésig az abortusz az anya életveszélyes állapota vagy a magzat súlyos károsodása esetén)

2019. jan. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!