Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Szerintetek itt mi lenne, ha...

Szerintetek itt mi lenne, ha ugyanúgy a születésig legális lenne az abortusz?

Figyelt kérdés

New Yorkban ezt szavazták meg. Nem vagyok abortusz ellenes, van amikor a legjobb megoldás, szigorúan 12. hétig, de ezt azért nagyon durvának tartom.

Nem provokációnak szánom, csak érdekel, hogy itt Magyarországon, ha ezt bevezetnék, mégis mi lenne? Világvége, háború?



2019. jan. 24. 09:54
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
75%
Belinkelnéd ezt a határozatot, vagy legalább cikket? Csak mert jó nagy kamunak tűnik. Eleve mi az, hogy NY-ban? Az egy város, nincsenek külön törvényei.
2019. jan. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
21%

Felháborodás lenne 😅


Számomra egy 9 és egy 39 hetes között nincs különbség ilyen szempontból, gyilkosság így is úgy is

2019. jan. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
70%

Számomra pedig van különbség, a baba és az anya szempontjából is. 12 hetes kor alatt a magzat még annyira fejletlen, hogy hiába képzeljük magunkat a helyébe, nem éli át azt, amit mi képzelünk. Az idegrendszere még nem képes feldolgozni a félelmetes és fájdalmas ingereket. Igen, van egy ösztönös védelmi mechanizmusa, de ez reflex-szerű, nem tudatos. Egy élet lehetőségéről van szó, ami megfelelő körülmények között emberré fejlődhet, de ezt csakis az anya képes biztosítani neki, aki nem kötelezhető erre.


Később azonban egyre fejlettebb, egyre nagyobb, és kialakul a látása, fájdalomérzete, tehát ha nem is annyira tudatosan mint mi, de már képes érzékelni, hogy mi történik vele.


Szerintem az abortusz legfeljebb 24 hetes korig lehet ésszerű, de ha már muszáj, akkor minél előbb, annál jobb. Ezután már a magzat nem egyetlen emberre van utalva, mert habár segítséggel, de nagy eséllyel képes életben maradni. 30 hetes kora felett pedig jó eséllyel egészséges ember lesz. Tehát ilyenkor már nemcsak egy lehetőség, hanem egy kifejlett elő inkubátor nélkül is létezni képes ember. Vitatkoznunk róla, hogy mennyire etikus ilyenkor elvetetni, de szerintem sokkal többen elleneznék, mint a korai abortuszt.


Szerintem az abortuszok számán nem változtatna jelentősen, ha engedélyeznék. Valószínűleg jelentős visszatartó erő lenne, hogy 12. hét felett már nem egy egyszerű, kényelmes, altatásban elvégezhető rutin műtétről lenne szó, hanem egy halott csecsemő megszüléséről. A kettő össze sem hasonlítható, és borzalmasan nehéz annak, aki erre kényszerül. Nem hiszem, hogy valaki szándékosan vállalná.

Sokan azzal érvelnek, hogy a nőkre nem kényszeríthető a terhesség és a szülés, mert veszélyes, tönkreteszi a testet, fájdalmas, stb. De egy félidős vagy későbbi terhesség megszakítására ez mind igaz, tehát nem gondolom, hogy bárki halogatná az abortuszt csak azért, mert megteheti.


Tehát azon kívül, hogy nagy vitákat szülne (főként azok között, akik sosem voltak érintettek), szerintem nem lenne észrevehető hatása.

2019. jan. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
34%

13: Nézegess képeket 12 hetes magzatokról.

Teljesen baba formája van. Nem egy kis sejt.

Azt meg honnan tudnád, hogy mit érez?


Szerintem inkább védekezni kéne megtanítani az embereket.

2019. jan. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
86%
Túl nagy változás nem lenne szerintem,max nem lenne "időből kifutott" terhes nő. Nem hiszem,hogy sokan bevállalnák,hogy egy 30 hetes magzatot elvetessenek,ugye akkor már az látszik is,de én mondjuk max 18.-20-hétig engedélelyezném
2019. jan. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
69%

11!


New York City a város neve, bár átlag ember simán New Yorknak mondja. Ettől függetlenül van egy ilyen nevű amerikai állam is, ami mint tudjuk, bizony onallo torvenyekkel is rendelkezik.

2019. jan. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
80%

Kizárt, hogy bevezessék, mert a vérkatolikus bagázs, és a hatalmon lévő ellesztőkommandó éppen hogy legszívesebben eltörölné...

Akkorát kellene az egész országnak változnia egy ilyen törvénymódosításhoz, hogy akkor már fel sem merülne senkiben a tiltakozás ötlete (vagy csak nagyon szépirodalmi szinten).

Amúgy ha az anya élete bizonyíthatóan veszélybenvan, és semmiféle más mód nincs a megmentésére, akkor nálunk is elvégzik az abortuszt - más kérdés, hogy természetesen mindent megtesznek azért, hogy ne abortusz, hanem koraszülés legyen inkább, hátha menthető a magzat.

2019. jan. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
97%

Technikailag ugyanúgy zajlik a 20. héten a művi vetélés, mint a szülés.

Tehát semmi értelme mondjuk a 36. héten "abortuszra menni" azért, mert fél a szüléstől. Az a magzat onnan már csak úgy jön ki, ha megszüli. Ugyanúgy vajúdik, ugyanúgy fáj.

Szerintem teljesen életidegen egy "nyugati-fejlett-keresztény" kultúrában, hogy élő, egészséges magzat abortálását bevállalja az orvos. Sokan a 12. hét előtt sem.

2019. jan. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

New York államban. Elnézést... Itt a cikk.

[link]

Sehol nem írják, hogy baj, betegség, rendellenesség esetén lehet így dönteni. Én úgy értelmezem, hogy bármikor, ha meggondoltad magad, akkor megölheted. Nyilván egy hitelesebb külföldi cikk jobb lenne. Megpróbálok keresni.

2019. jan. 24. 14:41
 20/29 anonim ***** válasza:
81%
Hát ez nagyon megbízható forrás....
2019. jan. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!