Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért kezeli mindenki ennyire...

Miért kezeli mindenki ennyire kényes témaként az abortuszt?

Figyelt kérdés

Szerintem természetes dolog, hadd döntse már el egy nő, hogy mit akar. (Oké azzal félig meddig egyet értek ha megcsinálni meg tudta akkor vállalja is). De nem értem, hogy miért ennyire kényes téma ez mindenkinél? Vagy mit tartatok rajta elítélendőnek/ brutálisnak?

(várok hideget meleget)



2019. febr. 9. 00:46
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
87%

#28, nem a világ fura, az ismereteid részlegesek... persze, az embrió örökölhet... FELTÉVE HA élve megszületik. Szóval az ember jogképessége élve megszületéskor jön létre - a magzati életre is visszahatólag. (úgy mondják, hogy a magzat jogképessége feltételes)

A jog egyébként is egy bonyolult állatfajta... mondjuk pont az előzőekből következik, hogy mondjuk ha az embrió elvileg örökös mondjuk az apja után, és halva születik, akkor az öröklése nem áll be, tehát az apa után annak a következő törvényes örököse örököl (ha nem voltak házasok, és nincs másik gyerek se, akkor az apa szülei). Ha élve megszületik és él 5 percet, akkor már az örökösödés beáll, és a gyerek törvényes örököse örököl (a gyerek anyja).

De ezt csak egy példának írtam, hogy mennyire összetett ez a dolog.

2019. febr. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
93%

# 28:

Visszamenőleges jog, ugyanis az öröklés FELTÉTELE az élveszületés. Azaz alapesetben mondjuk van egy megszületett élő gyerek, 2 db szülővel. Ha az apa meghal, a gyerek örököl, majd 1 hét mólva a gyerek is, akkor a gyerek után az anyja.

De!

Ha van egy akár 9 hónapos terhes nő, akinek meghalt a férje, és a szülőszobára tartva a magzat ismeghal, akkor nincs "gyerek utáni" örökösödés, hanem a sima, házastársi öröklés van a férj után.

Ugyanez a jogi helyzet, ha a 6 hetes terhes nő megözvegyül, és elveteti az embriót.

2019. febr. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
20%
Nem ítélem el, csak hülyeségnek tartom. Az egyik oka, a nagynéném, aki el akarta annó vetetni a ma már 30 éves fiát, anyagi okokból, a család nyomására. Aztán mindenki ellenünk fordult, de valahogy mégis túlélték a nehézségeket. Annek a "csak egy magzatnak" múlt héten született meg a 3. gyereke. Ha akkor ez a nő úgy tesz, ahogy "könnyebb lenne", akkor most 2-3 gyerek nem rohan a karjaiba, úgy, hogy "nagyi, szeretlek". Nehéz volt nekik, igen. De a nehézségeke elmúlnak! Az abortuszt pedig végleges, halálos ítéletet egy egész életen keresztül.
2019. febr. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
70%

“De a nehézségeke elmúlnak! Az abortuszt pedig végleges, halálos ítéletet egy egész életen keresztül.”

Ezt a demagóg, hazug szöveget, az aztán igen! Nos, ha valaki NEM AKAR (több) gyereket, akkor bizony számára a gyerek megszülése az élete végéig tartó halálos ítélet, ugyanis egy gyerek legalább 18 éves koráig (de inkább több) 0-24-ben ott van és eleted végéig tartó felelősséggel tartozol felé. Ellenben az abortusznal, amin egyszer kell átesni és utána nincs aki éjszakákon át bömböljön neked, aki miatt újra a négy fal közé vagy kényszerítve, akinek folyamatosan a pelenkajat kell cserelgetni és még hosszan sorolhatnám. De alapjáraton sem kell sok esz ahhoz, hogy belássuk a szülés az eleted végéig tartó “ítélet” (kinek ilyen, kinek olyan) és még csak véletlenül sem az abortusz!

2019. febr. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
75%
Valószínűleg másfajta örömei lettek volna ehelyett a nagynénédnek, s mellette megússza a nehézségeket.
2019. febr. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 FluffyUnicorn97 válasza:
83%
Szerintem ez a téma tipikusan jellemzi a magyar társadalmat. Aki soha nem esett át rajta, soha nem került ilyen helyzetbe az nagyon könnyen szidja az ilyen műtéten átesett nőket. Gyilkosnak hívják őket, bélyeget nyomnak rájuk, pedig ez közel sem ilyen egyszerű. Nem tartom én se szép dolognak, de vannak helyzetek amikor ez a legjobb döntés, és ha valaki ezt választja ahelyett, hogy bizonytalan körülmények közé szülné meg a gyereket, akkor én azt nem gyilkosnak, hanem felelős embernek tartom. Hiszen ez jobb megoldás minthogy születése utàn megöljèk, kukába dobják, vagy egész életébe azt a lelki terhet rakják rá hogy őt nem akarta senki sem.
2019. febr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
9%

"ha valaki NEM AKAR (több) gyereket, akkor bizony számára a gyerek megszülése az élete végéig tartó halálos ítélet, ugyanis egy gyerek legalább 18 éves koráig (de inkább több) 0-24-ben ott van és eleted végéig tartó felelősséggel tartozol felé"

Örökbe is adhatja.

2019. febr. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
10%

"Ellenben az abortusznal, amin egyszer kell átesni és utána nincs aki éjszakákon át bömböljön neked..."

Viszont ott van a lelkiismereted, amivel egy életen át együtt kell élned. És azt még örökbe se adhatod...

2019. febr. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
23%

"Szerintem ez a téma tipikusan jellemzi a magyar társadalmat.

Semmi köze az országhatárokhoz.


"egész életébe azt a lelki terhet rakják rá hogy őt nem akarta senki sem"

Vannak nagyon boldogan felnövő örökbe adott emberek. Tudják, hogy igenis akarta őket az anyjuk legalább annyira, hogy másvalakire bízza a felnevelésüket. És nem csak az anyjuk akarta őket, hanem az örökbefogadójuk/nevelőjük is.

2019. febr. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
62%
... és még többen vannak olyanok, akik úgy értékelik: eldobta őket az anyjuk és saját magukat értéktelennek tartják emiatt. Ismersz te egyáltalán egyetlen ilyen származású embert? Én elég sokat. Úgyhogy tartsd meg a meséidet.
2019. febr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!