Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért kezeli mindenki ennyire...

Miért kezeli mindenki ennyire kényes témaként az abortuszt?

Figyelt kérdés

Szerintem természetes dolog, hadd döntse már el egy nő, hogy mit akar. (Oké azzal félig meddig egyet értek ha megcsinálni meg tudta akkor vállalja is). De nem értem, hogy miért ennyire kényes téma ez mindenkinél? Vagy mit tartatok rajta elítélendőnek/ brutálisnak?

(várok hideget meleget)



2019. febr. 9. 00:46
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
83%
"szerintem az is természetes dolog, hogy hadd döntse már el egy férfi is, hogy mit akar. Pl. ha gyereket, akkor hadd születhessen meg a gyereke" Szerintem meg ne dönthessen a nő életéről, ne kényszeríthesse szülésre, pláne hogy kilencven százalékuknak alap hogy a gyerek körül minden feladat a nőé. Keféljen olyan nővel védekezés nélkül akit jól ismer, azonos az értékrendjük- kívánságuk, nem csak gyerek ügyben, és mindjárt nem kell, sírni hogy "de hiszen ő akarta a a babát csak a köcsög nő megölte"
2019. febr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
82%

"szerintem az is természetes dolog, hogy hadd döntse már el egy férfi is, hogy mit akar. Pl. ha gyereket, akkor hadd születhessen meg a gyereke" - haha... nézd, én azt gondolom, hogy - mivel a terhesség kihordása és a szülés lényegesen veszélyesebb az első trimeszteres abortusznál - ez csak úgy lenne elképzelhető, ha a férfi büntetőjogi felelősséget vállalna a nő sorsáért, magyarán ha a nő egészségkárosodást szenvedne a terhesség alatt vagy ne adja ég belehalna a terhességbe vagy szülésbe, akkor a férfi vonulna a sittre testi sértésért vagy szándékos emberölésért. Ha nem történne ilyen, akkor csak polgári jogi felelősséggel tartozna a nő jövedelemkieséséért, illetve a terhesség-szülés miatt szükségessé váló szépészeti kezelésekért.

Na és akkor annak a kb 0 férfinak, aki vállalná is a felelősséget a saját döntéséért akár lehetővé is tehetnénk az ilyen típusú beleszólást:)))

(mondom mindezt férfiként)

2019. febr. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
74%
A #22 lepontozása is mutatja a t. magzatvédő (többnyire urak) alapállását: elvárásaik azok lennének, de felelősséget is vállalni értük, az már nagyon büdös...
2019. febr. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
83%

Nekem van ismerősöm, aki kívánt terhességet vetetett el és egyáltalán nem ítélem el miatta. Két gyerekes anyaként örömmel várta a babát, amikor beütött a krach. A férje közölte, hogy szerelmes egy 16 éves kislányba, válni akar. Ha gondolja, tartsa meg a babát, ő lelép. Nem tartotta meg, még éppen hogy belefért az időbe. Mérlegelnie kellett, mert végre volt egy biztos, jó állása, amiből kiesett volna, a szülei idősek, a férjét nem érdekelte a baba.

Az élet őt igazolta, mert a férj mindent elkövetett, hogy a már meglévő gyerekek után se kelljen fizetni gyerektartást.

Szóval nem mindig a felelőtlen védekezés eredménye az abortusz.

Én 40 éves vagyok, a 3. gyerek után elköttettem magam. Nem tudom, mit tennék, ha mégis terhes lennék, de az biztos, hogy senkit nem ítélnék el, aki az én helyzetemben az abortuszt választaná.

A fenti példával meg azokra is reagálnék, akik az apuka jogait sérelmezik. Az ismerősöm férje is akarta a babát és ha egy hónappal később esik szerelembe, akkor az a baba meg is születik és természetesen az anyukára marad minden tennivaló. Na most ha az anyuka eleve nem akarta volna, mégis megtartja, hogy az apuka jogai ne sérüljenek, akkor az ilyen gyerekekkel mi lesz? Hiszen időközben apuka is meggondolta magát.

2019. febr. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
59%

#24, tökéletesen igaza volt az ismerősödnek, és egyben hatalmas mázlija is, hogy a férj nem a terhesség 20. hetében jelentette be a szándékait.

Mindamellett ez élénk példa, hogy milyen az, amikor egy pár tagjai között nem működik a kommunikáció... ennek a férjnek valszeg már rég elege volt a babázásból, de gyávaságból, kényelemből nem mert konfrontálódni a feleségével... az új terhesség viszont katalizátorként hatva felrobbantotta az eleve diszfunkcionális kapcsolatot...

Ugyanis olyan, hogy egyik nap még itthon teljes a családi idill, és babát tervezünk, másnap meg beleesek egy lányba, és heteken belül otthagyom a komplett családom, nos olyan NINCS.

2019. febr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
55%
Az ismerőseim között van olyan aki elvetette a közös babát, mert ők mikor összeházasodtak abban egyeztek meg, hogy nem lesz.Amikor terhes lett a nő a férj kötötte az ebet a karóhoz, hogy az ő életük az úgy tökéletes ahogy vannak, nem kell üvöltő ,kakás pelenkát gyártó kis ember.Pedig a felesége hajlott volna a megtartására, de végül addig dumált neki míg elvetette.Aztán 16 év házasság után 48 évesen eszébe jutott a férfinak, hogy hát mégis csak kéne gyerek, otthagyta a 47 éves feleségét és csinált 3 gyereket egy harminc egykét éves csajnak és boldogan él.A volt felesége meg nem bírja feldolgozni, hogy vele annak idején elvetette másnak meg 3 is csinál...Kényes téma az abortusz és nem biztos hogy mindig az jár jól aki a műtőasztalra fekszik.
2019. febr. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
67%

" mert ők mikor összeházasodtak abban egyeztek meg, hogy nem lesz." - ez azért elég egyértelmű helyzet nem? Ha "abban egyeztek meg" akkor a nő is pont így látta. Egyébként neki is pont ugyanannyi joga lett volna elválni és összejönni egy gyereket akaró férfival, ha már másképpen gondolja.

Szóval nem, még véletlenül sem abban volt a hiba, hogy becsülettel betartotta, amiben megegyeztek. Hanem abban, hogy ha a terhessége ráébresztette, hogy mégis gyereket akar, miért nem vált el az abortusz után, és miért nem keresett egy gyereket akaró párt.

2019. febr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 babyboom567 ***** válasza:
8%

Nekem az a fura hogy nálunk 12. hétig van abortusz.Tehát 12 hétig elvileg nincs joga élni,ha az anyja nem akarja.Viszont simán örökölhet.Tehát ha az apja fogantatás után váratlanul meghal, akkor az embrió már örökös.

Élethez nincs joga,azt az anyja dönti el, de tulajdonhoz van? fura világ.

Amúgy sem ellene sem mellette nem vagyok az abortusznak.

2019. febr. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
6%
Bizony fura. Nálunk a 12. hétig, máshol meg a 9. hónap végéig. Szerintük még az se ember... Eleve: hogy lehet meghúzni a határt bárhol? Ki tudja, hogy mikor telik le egészen pontosan az a bizonyos 12 hét? És ha az orvos tévedett, és rosszul lőtte be a terhesség kezdetét?
2019. febr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
61%

#6 "ha eletnek nevezik a marson talalt zold moszatot, akkor egy dobogo sziv az anyamehben is eletnek minosul, kioltasa ezaltal gyilkossagnak"

Pontosan, s ezen logika mentén minden sárgarépe elfogyasztása is neveztessék gyilkosságnak, egy doboz szardíniáé pedig tömeggyilkosságnak (ráadásul egy hal sokkal fejlettebb, mint egy 10 hetes humán embrió, de egy disznó meg végképp)

2019. febr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!