Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért kezeli mindenki ennyire...

Miért kezeli mindenki ennyire kényes témaként az abortuszt?

Figyelt kérdés

Szerintem természetes dolog, hadd döntse már el egy nő, hogy mit akar. (Oké azzal félig meddig egyet értek ha megcsinálni meg tudta akkor vállalja is). De nem értem, hogy miért ennyire kényes téma ez mindenkinél? Vagy mit tartatok rajta elítélendőnek/ brutálisnak?

(várok hideget meleget)



2019. febr. 9. 00:46
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
52%

Mert a szex alapvetően gyereknemzés, mégha léteznek is fogamzásgátló módszerek. Szóval miután felelős szexre kerül a sor, akkor nincs igazán létjogosultsága az abortusznak


Ezt azok szokták hangoztatni, akiket bottal se piszkálnak meg.

2019. febr. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
34%

Főiskolás koromban a nőgyógyászati gyakorlaton voltunk több abortuszon( Szeged, Női Klinika, 20 éve ). Sorra tolták be, a már elaltatott őket. Porszívó szerű átlátszó vákuumcsővel szívták ki a babát. Látszott , ahogy jön ki a kicsi karja, kicsi lába. Darabokban. Egy délelőtt voltunk ott , alatt legalább hat-hét nőt tolták be , folyamatosan futószalag szerűen.


Olaszországban, Írországban, Lengyelországban illegális az abortusz, csak , hogy Európában maradjunk. Vajon miért? Mert emberölés!

2019. febr. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
17%
* elaltatott nőket
2019. febr. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
61%

"Olaszországban, Írországban, Lengyelországban illegális az abortusz, csak , hogy Európában maradjunk."

Khmmm....

[link]

[link]

[link]

2019. febr. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
71%

Jaj, ne mesélj.

Egyrészt az altatás a műtőben történik és már akkor is ott történt, másrészt meg az a pici kar nem felismerhető a tartályban...


Nem értek egyet azzal, hogy az abortuszt családtervezési módszernek használják egyesek, de a hülyeségnek is van határa.

2019. febr. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
65%
"Azért kényes téma, mert mégis egy (vagy több) ember életéről szól, és később nem lehet nem megtörténté tenni." - ez mondjuk a szülésre is pont így, betű szerint igaz. Azzal az "apró" eltéréssel, hogy amíg az abortusz egy egyszeri cselekedet, ami a megtörténte után törvényszerűen a feldolgozás irányába halad, addig a nem kívánt gyermek egy folyamatos jelen, napról napra újragenerált problémákkal...
2019. febr. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nem kell kényes témaként kezelni.Ha nem mondja valaki ,hogy terhes és abortuszra megy egy ismerőse se fogja kérdezni, hogy neked már volt abortuszod.

Valaki írta a mélyszegénységet..Nem bántásból ,de akkor tegyen azért, hogy ne essen teherbe.Ha nincs gumira ,tablettára pénz akkor élete végéig mást se csinál csak kapartatja magát??Szóval ebben az esetbe még drágább is az abortusz mintha inkább gyógyszert venne.

Nem volt abortuszom.Nem is lesz.20 éve élek szexuális életet és becsülöm magam annyira, hogy vigyázzak a testemre.Viszont mióta anya vagyok az abortusz mint téma elszomorít.Ennyi.

Amúgy le se nézek senkit ha van ilyen beavatkozása, ,csak azonosulni nem tudok a döntésével.

2019. febr. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
70%

"Oké azzal félig meddig egyet értek ha..."


Ezért kényes téma.

Te magad is csak félig meddig értesz egyet.

2019. febr. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
42%

Nem igazán érdekel ha lepontoznak de őszintén leírom a véleményem.31 éves állapotos nő vagyok.Ezelőtt sosem voltam terhes ... és miért nem? Mert még nem szerettem volna.Védekeztem.Valljuk be kevés abortuszos nő van,aki védekezés mellett esett teherbe.A legtöbb a saját vagy a párja felelőtlenségéből.Ezért kényes téma!Nem csak emberölés (mert igen,a legtöbb kihúzza a végéig, mert mikor megtudja,átrágja,elintézi,elmegy ide oda,addigra hetek telnek el,mikor már magzat és nem embrió) Aki a körülményekkel jön,vigyázzon mégjobban mert arról nem a baba tehet.Vagy ha annyira nem akarja,ezer örökbefogadó szülő vár.Akinek betegen születne a baba azt megértem,de aki csak vakon szexelt azt elítélem. Sokan olyan természetesnek veszik ezt..hol a lelketek nők?Húszmillió védekezési forma létezik,ne fogjátok már a megbízhatatlanságukra. De ahogy írtam,előfordul,hogy az mellett csúszik be....de az is már szimplán buta kifogás a legtöbb esetben.

El sem tudom képzelni,milyen életem lenne ha tudnám,hogy elvetettem egy ártatlan kis csöppséget csak mert felelőtlen voltam...valószínűleg most magamra sem tudnék nézni.Hangsúlyozom van,mikor tényleg muszáj meglépni ezt,de tudjuk jól a legtöbb esetben fiatal felelőtlen gyerekek fekszenek a műtőasztalon.Dolgoztam kórházban,láttam. De olyat is láttam,hogy az anyának a szíve szakadt meg mert muszáj volt.Mellette meg vigyorogva ,,jaj végre kivették" szöveggel elsuhant a tini.

Gondolkozzatok,védekezettetek.Ha azt kifizetitek,akkor inkább fektessetek be egy spirálra vagy bármi másra.

2019. febr. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó: spirál mellett lettem terhes anno. Egyértelmű, hogy elvetettem, hiszen azért volt spirálom, mert nem akartam gyereket akkor. Nem volt túl jó befektetés...
2019. febr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!