Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tennetek? Kavarog minden...

Mit tennetek? Kavarog minden es nem tudom mi legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon elvagyok keseredve es szeretnek tanacsot kerni.

Ma voltunk magzati sziv UH-n ahol kiderult hogy a kisfiam szivbeteg.

Hypoplasias balszivfel szindroma (HLHS egyébként azt jelenti, hogy a bal szívkamra (aminek a testben kellene fenntartania a vérkeringést) és a hozzá tartozó egyéb részek - billentyűk, erek - a magzati élet során nem fejlődtek ki rendesen. Sajnos a megszületés után sem várható, hogy ezek tovább fejlődjenek. így csak az lehet, hogy a másik szívkamra (a jobb) látja el a bal feladatát is. )

Volt valakinek ilyen? Nem sok eselyt latnak. Vagy meghal mehen belul vagy ha megszuletik es latnak eselyt megmutik. Ha nem akkor meghal napokon belul.

Felmerült az azonnali AB is. Felek ettol es bennem van az a mivan ha megsem beteg? Es en oltem meg. De ott van az hogy lehet megszuletik megmutik el 1-2 evet vagy 10et es meghal. A mutetek csak idonyeres valameddig.(es 1x lehet szivtranszplantacio...) De ha sikerulnek a mutetek (3kell minimum) mivan ha fogyatekos lesz? Ha nem tudja ellatni magat? nem tud futkarozni,focizni,jatszani a tobbiekkel?Annyi minden kavarog bennem. Es csak sirok es sirok. Erzem ahogy mozog,rug,csuklik. Es elvetetni a 25.heten?..

En affele hajlok hogy megszulom ha beindul es lesz valami. Az az 1%is esely. De nem tudom. Minden lepes fajdalmas.

Titkon remelem hogy szuletese utan kiderul hogy minden rendben van vele. Egyebkent szepen fejlodik,megvan mindene jelenleg 770 gramm. Ti mit tennetek? Egyszeruen nem tudom. Felek az egesztol. A csalad azt mondja inkabb most haljon meg mint megszulom es azutan.vagy sikeres műtétek utan par even belul. Nincs itt helyes dontes csak a fajdalom. Most is erzem hogy mozog es a szivem szakadmeg hogy beteg. En affele hajlok hogy megszulom es ott elvalik. A csalad pedig hogy legyen meg most az AB. Mit tennetek? Esetleg van valakinek ismerose vagy neki tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Koszonom a valaszokat.

25hkm


2019. ápr. 17. 23:38
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz helyzetbe kerültetek. Főleg, hogy döntést kell hoznotok, amik nem vissza vinhatók.

Mi hasonló, de nem ilyen helyzetben voltunk. Azt tudtam, hogy képtelen lennék elvetetni, csak ha az élettel össze nem egyeztethető fejlődési rendellenedsége lenne. Szerencsére ez nem volt! Viszont aorta ív szűkületet diagnosztizáltak nála. Dr. Hajdú Júliával óvatosan, mert képes nagyon "beparáztatni"! Nekem azt mondta, csak akkor van esélye a babának, ha nem koraszülött és minimum 3300 gramm. Nem lett koraszülött de csak 2900 gramm volt....

Nálunk 60% esély volt a sikeres műtétre.

Én prof.dr. Katona Mártát ajánlanám Szegeden.

Szóval mi meg tartottuk a babát...ma már 2 éves. Annyi hátránya van, hogy fogékonyabb a betegségekre.

Viszont ismerek olyan párt akik 50% eséllyel nem tartották meg a babát....

Bárhogy is döntesz sok erőt, kitartást kivánok hozzá!

2019. ápr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Persze elmegyek 4Dre es Pestre is megyek.

Miert nem vettek eszre hamarabb? Kb 2-3hetente jartam UHra mert cukorbeteg vagyok.

Semmit nem mondtak.

22hetesen mondtak hogy lehet rosszul fekszik es azert nem latja a balszivet,es ezert kuldott el Debrecenbe.

Azt is mondtak hogy o mar a fogantataskor beteg volt.

De akkor miert nem ment el?? Ha 10-12 hetes lenne elvetetnem. Inkabb mintsem tenyleg beteg legyen. De 25het...

En azt erzem hogy eros kislegeny. Es kuzdeni akar.ha nem igy lenne miert maradt volna velunk?

En es a ferjem arra hajlunk hogy megszulom ha azt mondjak nincs sok eselye,nagyon beteg ,sulyosan fogyatekos lesz inkabb hagyjuk elmenni.

De ha jo eselyei vannak,nem lesz koraszulott es elhet akkor kuzdunk erte.

De bennem van a ketely,a harag,a remeny.

Minden bennem van. Ahogy latom az utcan a babakat,a gyerekeket hogy szaladnak....

Eletem legnehezebb szakaszaban vagyok/vagyunk...

2019. ápr. 18. 14:35
 13/56 anonim ***** válasza:
60%

Kedves egészségügyi dolgozó, aki nem érted, hogy miért tartottam meg a kisbabámat!

Kérlek ne kérdezd meg ezt megint, főleg ne akkor amikor az édes és okos két évesem ott ül mellettem. Lehet, hogy nem ismeri az "abortusz" szót, de többet megért mint ahogyan azt te gondolod. "Anyuka, miért nem vetette el, nem tudta, hogy így fog születni?"-- igen, ezt biztosan érti..

A válasz a kérdésedre igen is és nem is. Tudtam, hogy csak fél szíve van más komoly komplikációk mellett. Tudtam, hogy több nyitott szívműtétre lesz szüksége már csecsemő korában, hogy életben maradhasson. De azt nem tudtam, hogy mennyire szeret majd hozzám bújni reggelente, hogy milyen édes lesz a hangja amikor azt mondja nekem, hogy mama, és, hogy a kedvenc játéka az lesz amikor tűzoltóknak képzeljük magunkat. Nem tudtam, hogy egy pici ember ennyi boldogságot okozhat. Mindössze azt tudtam, hogy mélyen szeretem a babát a pocakomban és azóta is egyre jobban szeretem őt. Az életet választanám a fiam számára újra és újra. Hadd mondjam el neked, hogy amikor majdnem elvesztettem őt, az volt az életem legborzalmasabb napja és kimondhatatlanul hálás vagyok, hogy még mindig itt van, él, lélegzik, mozog, mosolyog.

Kérlek, miután elmondom, hogy mi az életet választottuk, ne akadékoskodj tovább, és magyarázd el nekem, hogy valaki akinek ilyen komplex a szíve, nem kellene, hogy éljen. "Általában az univentrikuláris szívű gyerekeket inkább abortálják.. tudja, az egy elég nagy probléma." Igen, tudom, kedves szülész orvos, aki a második babámat vizsgálod, és nem, még ha neki sem tökéletes az anatómiája, őt sem fogom elvetetni. Egy bosszús pillantással végig mérsz és azt sugallod, hogy bolondnak tartasz. A valóság az, hogy bár nem jártam az orvosi egyetemre, valószínűleg a fiam specifikus diagnózisáról, műtéti opcióiról, és arról, hogy mit jelent egy olyan kisfiú nevelése akinek csak fél szíve van, többet tudok mint te. Nehéz út ez időnként, de ugyanakkor azt is tudom, hogy még az intenzív osztályon is lehet tökéletes békességet és boldogságot találni, akkor is amikor nem tudod, hogy a kisbabád életben lesz-e még holnap, a következő héten, jövőre... Nagyon szívesen mesélnék neked erről többet. Mert a tökéletes boldogság nem annak a függvénye, hogy "tökéletes-e" a gyereked, a kapcsolatod, a munkád, a hazád, autód... létezik egyáltalán ilyen? Megtaláltad már a békét és boldogságot ami minden értelmet felülmúl és nem függ a körülményeidtől? Én igen. És ez a szőke kisfiú, nagy kék szemekkel és a legédesebb mosollyal, akinek szerinted nem kellene itt lennie, nagy szerepet játszott ebben.

Anya tigris vagyok és te az én drága kisbabám életének kioltásáról beszélsz szóval legszívesebben leordítanálak. De nem teszem meg. Talán mert túlságosan nagy a sokk, vagy mert túl udvarias vagyok, vagy mert félek megtenni... ugyanakkor, zokogni fogok, de csak miután az a pici fiú elaludt, akinek szerinted nem kellene itt lennie, hogy ő ne érezze át, hogy mennyire fájdalmasak és borzalmasak is igazából a szavaid. Azért, mert nem tudom, hogy meddig lesz itt, de minden egyes másodperc amit vele tölthetek, az életem legjobb része. És zokogni fogok mindazok az anyukák miatt is, akik a rendelődben ültek amikor a terhesség megszakítását erőltetted anélkül, hogy átfogó információt adtál volna a diagnózisról, és akik emiatt most üres karokkal és fájó szívvel élnek. Hatalmas a felelősséged. Szóval kérlek, hogy olvass bele azokba az orvosi tanulmányokba amik a legutóbbi fejleményekről írnak a veleszületett szívbetegségek kezelésében. Lehet, hogy meglepődöve fogod hallani, hogy valaki olyan, mint az én fiam, akinek csak fél szíve van és szerinted nem kellene itt lennie, egy napon majd akár a te székedben is ülhet, és lehet az az orvos, aki ránéz a szomorú, aggódó anyukára, aki most tudta meg, hogy valami nincsen rendben a kisbabájával, és elmondja neki, hogy a diagnózis nem határozza meg az embert és nem csak a hibátlan lehet tökéletes.

Tisztelettel,

Az a mama a rendelőben

(Ez a nyílt levél nem egy adott személynek íródott, hanem mindazoknak az orvosoknak és nővéreknek akik ezeket vagy hasonló megjegyzéseket tették. Nagyon hálásak vagyunk a jelenlegi szülész orvosomért és a remek ellátásért amit biztosít a számunkra)."

2019. ápr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
75%
3.vagyok, azt hiszem. Belül mit érzel? Amellett, hogy szeretnéd megtartani? Lehet, nem a legjobb példa, de 3 vetélésem volt és egy gyerekem született. A lányomnál végig tudtam, hogy minden rendben van, azoknál a terhességeknél, amikből vetélés lett, valahogy az első perctől kezdve ott volt valami rossz érzés.Ezért kérdezem, te mit érzel a babáddal kapcsolatban?
2019. ápr. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 A kérdező kommentje:

Nekem is volt tavaly majusban egy missed ab-m.

Ereztem hogy nem marad meg.

En jelenleg azt erzem hogyha nem akarna elni elment volna 12het elott. Szoval kuzd az eletben maradasert.ha nem akarna elni miert nem ment el? Vagy miert nem mutatta hamarabb??? Vervetel,UH,genetikai barmi. Rengeteg vervetelen es vizsgalaton voltam es tokeletesek voltak az eredmenyek. Mindenkepp megszulom,es ha megszuletik meglatjuk hogy mik az eselyei. Lehet nem is beteg. Most minden esetre elmegyek 4D v 5Dre meg Pestre a Czeizel intezetbe. Ha megszuletik látják a keringeset es mik az eselyek.

Itt mar csak az a kerdes hogy van e valaki akinek ilyen betegsege volt a babajanal.. jo lenne ha lenne valaki akivel lehet beszelni. Akinek ugyanez volt/van. :(

2019. ápr. 18. 20:58
 17/56 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon drukkolok nektek... Jó lenne, ha visszanéznél ide, ha már megszületett!
2019. ápr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
77%

2-es válaszoló vagyok

Ismerősöméknel 12 hetesen vették észre. Küldték őket Hajdú Júliához, majd amniocentezisre. Azt mondták, hogy akkor jobbaknaz esélyek, ha "csak" a szív beteg és nem egy szindróma egyik tünete a szív fejlődési rendellenesség. Ezért kellett az amnio. De sok olyab betegség van, amit Magyarországon se tudnak szűrni, ezért a mintát egy amerikai laborba kellett kiküldeni. 16 hetesen volt az amnio és már majdnem megszült, mire eredmény lett. De negatív lett szerencsére. Ebbe az irányba is induljatok el - szerintem.

És őrizd meg jól az összes leletedet, ha van cd-n, dvd-n, pendriven uh felvétel, akkor azt is. Szükségetek lehet még rá. Azért nem kicsi hiba ezt benézni a 12 es 18 hetes uh-kon...

2019. ápr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Azt, hiszem tudom mi zajlik most benned. A nagyobbik fiam HLHS -sel született. A 18. heti ultrahangon vették észre, de nekem nem mondtak semmit, csak elküldtek dr Hajdú Júliához - ő mondta el, hogy mire számítsak. Az számomra nem volt kérdés, hogy megtartsam-e, úgy gondoltam, ha csak 1% esély van rá, akkor is meg kell adnom a gyermekemnek az élet lehetőségét. Persze az orvosok mind azt javasolták, hogy vetessem el "Ugye anyuka nem akar beteg gyereket szülni?" Különösen a nőgyógyászok részéről ne számíts semmi jóra. A nőgyógyászom amint meghallotta, hogy mi baja van, azonnal elküldött és nem vállalta a további terhesgondozást. Végül az I. klinikán szültem, mert ott azonnal eltudták látni, és másnap megműtötték a GOKI-ban. Ez 10 éve történt.. Hála Istennek van egy gyönyörű kisfiam. Megismertem sok emberileg és szakmailag is fantasztikus orvost és nővért. A műtétre mindenképpen a GOKI-t ajánlom a világ legjobb gyermekszívsebésze dr Prodán Zsolt - ragaszkodjatok hozzá! Ha van még kérdésed szívesen megadom az elérhetőségemet. Minden jót, ne keseredj el!
2019. ápr. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 A kérdező kommentje:
Irtam neked privatban nagyon szeretnem veled felvenni a kapcsolatot es beszelgetni ha lehet. :) biztos sok mindenben tudnal tanacsot adni.
2019. ápr. 19. 13:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!