Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tennetek? Kavarog minden...

Mit tennetek? Kavarog minden es nem tudom mi legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon elvagyok keseredve es szeretnek tanacsot kerni.

Ma voltunk magzati sziv UH-n ahol kiderult hogy a kisfiam szivbeteg.

Hypoplasias balszivfel szindroma (HLHS egyébként azt jelenti, hogy a bal szívkamra (aminek a testben kellene fenntartania a vérkeringést) és a hozzá tartozó egyéb részek - billentyűk, erek - a magzati élet során nem fejlődtek ki rendesen. Sajnos a megszületés után sem várható, hogy ezek tovább fejlődjenek. így csak az lehet, hogy a másik szívkamra (a jobb) látja el a bal feladatát is. )

Volt valakinek ilyen? Nem sok eselyt latnak. Vagy meghal mehen belul vagy ha megszuletik es latnak eselyt megmutik. Ha nem akkor meghal napokon belul.

Felmerült az azonnali AB is. Felek ettol es bennem van az a mivan ha megsem beteg? Es en oltem meg. De ott van az hogy lehet megszuletik megmutik el 1-2 evet vagy 10et es meghal. A mutetek csak idonyeres valameddig.(es 1x lehet szivtranszplantacio...) De ha sikerulnek a mutetek (3kell minimum) mivan ha fogyatekos lesz? Ha nem tudja ellatni magat? nem tud futkarozni,focizni,jatszani a tobbiekkel?Annyi minden kavarog bennem. Es csak sirok es sirok. Erzem ahogy mozog,rug,csuklik. Es elvetetni a 25.heten?..

En affele hajlok hogy megszulom ha beindul es lesz valami. Az az 1%is esely. De nem tudom. Minden lepes fajdalmas.

Titkon remelem hogy szuletese utan kiderul hogy minden rendben van vele. Egyebkent szepen fejlodik,megvan mindene jelenleg 770 gramm. Ti mit tennetek? Egyszeruen nem tudom. Felek az egesztol. A csalad azt mondja inkabb most haljon meg mint megszulom es azutan.vagy sikeres műtétek utan par even belul. Nincs itt helyes dontes csak a fajdalom. Most is erzem hogy mozog es a szivem szakadmeg hogy beteg. En affele hajlok hogy megszulom es ott elvalik. A csalad pedig hogy legyen meg most az AB. Mit tennetek? Esetleg van valakinek ismerose vagy neki tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Koszonom a valaszokat.

25hkm


2019. ápr. 17. 23:38
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon sajnálom. Mint veleszületett szívbeteg én azt mondom, hogy inkább engedd el, mert az élete csak szenvedés, és rettegés lesz... Kitartást kívánok.
2019. ápr. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
80%
Viszont ha mégis amellett döntesz, hogy adsz neki esélyt, legyen az élete később akármennyire is szenvedés, akkor Prof. Katona Márta egy kiváló szakember. Ő a legreménytelenebb helyzetekből is tud kiutat találni.
2019. ápr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
61%
28-as! Iszonyú felelótlenség ilyen cikkeket megosztogatni, hamis reményekkel táplálni valakit. Ezek bulvárcikkek, nem orvosi klinikai esetleírás, így sem a kiindulási sem a jelenlegi állapot nem hiteles, továbbá úgy állítja be az egészet, mintha ezekkel a gyerekekkel minden a legnagyobb rendben lenne, holott mind súlyosan fogyatékos! Ettől persze be lehet vállalni egy ilyen gyereket, de vajon etikus-e életreszóló szenvedés ék kitenni, csak hogy elmondhassam magamról mennyire bizakodó és önzetlen vagyok, holott a legnagyobb önzőség a világon! És mielőtt azzal jöttök, hogy egészséges gyerekkel is történhet bármi, nos nem, nem helyezhető egy lapra a szerzett fogyatékosságokkal! Ettől függetlenül nem ítélem el, ha valaki megtartja az ilyen terhesség, de azt állítani, hogy mennyire megéri nettó hazugság. Sajnálom hogy gyerekeknek így kell élni a mai világban, ahol ezek mind szűrhető betegségek, csak a szülő képtelen elengedni a magzatot, inkább szenvedésre kárhoztatja...
2019. ápr. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj kérdező az előző kommentemért, nincs semmi jogom pálcát törni feletted, akárhogyan is döntesz. De próbáld kicsit racionálisabban nézni a helyzetet, és ha marad a kicsi készüljetek föl a lehető legrosszabbra is, mindig legyen egy B, C, D terv, mert kizárólag úgy lehet épp ésszel végigcsinálni. És akárhogyan - tényleg akárhogyan- is döntesz, biztos lesz, amikor megkérdőjelezed saját magad, de akkor is, soha többé ne gondolkodj rajta, hogy jól döntöttél-e, mert csak magatoknak ártasz vele.
2019. ápr. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
33%

33-as, 28-as vagyok.


Ezek létező, valódi történetek. Létező családok, igaz történettel. Keress utána a nevüknek, facebookon is megtalálod őket.


És ez nem hamis remény, hanem simán csak remény. Olyan is létezik szerencsére. Szerintem az a gyávaság, ha a szülő inkább megöli a gyermekét a megszületése előtt, mert fél a bizonytalanságtól.


Nekem két gyermekem van, a nagy 14 éves fiú, a lány pedig most 6. Amikor a kicsit vártam, nálunk azt mondták, nagy valószínűséggel Down-os lesz. Azt javasolták vetessük el. Szerencsére nem hallgattunk rájuk és egészséges, de ha 100%-ra tudtuk volna, hogy beteg lesz, akkor is megtartottuk volna.


Nem tudom, miért támadod ennyire azt, ha valakiben van még remény.

2019. ápr. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
84%
35-ös nem, nem gyávaság, egész egyszerűen racionalitás. Nem azt támadom, ha valakiben van még remény, csupán az ellen emelem fel a hangom, hogy sokan azért nem merik a "könnyebb" utat választani, mert ezek a történetek, melyek csak a cukormázat mondják el úgy állítják ezt be, mint egy magasztos dolgot, ami jahj de szép és happy end-el végződik. Pedig ez a legritkább dolog. Egészen másban látjuk az élet értelmét ennyi az egész: te pl abban, hogy bármi áron küzdeni kell, még ha látszólag értelmetlen is, én abban, hogy élni kell a változtatás lehetőségével a jobb élet reményében. Csak én azt nem értem, hogy miért nem veszik soha számításba a "bármilyen beteg, meg tartjuk" típusú emberek, hogy mi van akkor, ha én nem leszek a gyerekemnek? mi van ha csupa kínszenvedésnek teszem ki a gyerekem? Miért kell ilyen felelőtlen ék lenni? Hogy azt mondom magamban "majd a Jóisten megoldja" "majd valaki segít", "majd lesz valahogy"? Hogy lehet ilyen felelőtlenül élni, nem értem. De mint mondtam más az értékrend, és ne gondold, hogy azt gondolom, hogy pl a tiéd rosszabb, csak én ezzel nem tudok azonosulni. Viszont nem lehet azt mondani egy vadidegennek, hogy "áh tartsd meg, minden rendben lesz, mert nézd! ott is minden rendben van" - holott nincs, csak úgy van beállítva (az általad linkelt cikkekben). Minden helyzet más és más, ez nyilvánvaló, és ne gondold, hogy addig gondolom így ameddig velem nem történik olyasmi, amihez kell bizakodni. Pontosan tudom, és tudom, hogy vannak esetek amikor csak bizakodni tud az ember, mert amúgy tehetetlen az ügyben. Ilyen egy baleset, egy betegség, stb... De számomra a magzati korban diagnosztizált betegségek nem ilyenek, mert akkor még van választás, döntés a kisebbik rossz mellett. Én ezt így gondolom. De mint mondtam, nem ítélkezhetek afölött, aki másképpen gondolja, és csak a jószándék mondatja velem, hogy bizony a legrosszabbra is fel kell készülni.
2019. ápr. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi van veletek? Voltatok valahol még vizsgálaton?
2019. ápr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
Szia! 3.vagyok. Voltatok orvosnál?
2019. ápr. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Koszonom a valaszokat es tanacsokat.

Ne haragudjatok hogy nem valaszoltam csak kicsit magamba zuhantam es a munkaba temetkeztem.

Hétfőn megyunk 4Dre ott latszik a pici szive,plusz jovohonapban van idopontunk Pestre.

Ami erdekes hogy eloszedtem az UH papirokat es a 18 hetesen ravan irva hogy 4 szivkamra es telitodes lathato.

Es az osszes tobbin is ez van. Jo keringes,3koldokzsinorer,jo szivveres (átlagban 140-160 volt) szóval remenykedem hogy az en dragam csak rosszul fekudt es nem lattak rendesen. Ettol meg az is jobb lenne ha azt mondtak volna hogy nincs egy felveseje :( nagyon remenykedunk a legjobbakban. Es ami a legszebb. 2 napja Jezussal es a Szuz Mariaval almodtam ez csak jelent valamit.Imadkozunk es remenykedunk.

2019. ápr. 28. 07:32
 40/56 anonim ***** válasza:
100%
Írj majd, légy szíves, ha megvolt az UH! Drukkolok!
2019. ápr. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!