Rakjam rá ezt a terhet a barátomra?

Figyelt kérdés

A barátommal nem beszéltünk még komolyan babáról (21 évesek vagyunk). Igazából élünk, élvezzük az életet, én tanulok, ő dolgozik. Sosem akartam ennyire fiatalon anyuka lenni, kb olyan 28-29 éves korom körül inkább, és ő is így van ezzel, mert jelenleg élvezi azt, amit csinál és tudom, hogyha lenne egy gyereke, folyamatos bűntudata lenne... Ha dolgozik, akkor azért, ha meg a gyerekkel, velünk foglalkozna, akkor meg azért, hogy milyen lehetőségeket kell visszautasítania.


Biztos vagyok abban, hogy nem vállalom ezt a terhességet, de nem tudom, neki megmondjam-e. Ő sokkal érzelmesebb, mint én, és minden jobban megviseli. Ráadásul most 3 hétig nem is találkozunk, és úgy érzem, ez nem éppen telefontéma, vagy valami olyan, amit üzenetben kéne lekommunikálni. De utólag sem akarom elmondani neki, hogy "ja amúgy lett volna egy gyerekünk" ... Szóval nehéz, ráadásul tudom, hogy amíg én képes vagyok ehhez inkább racionálisan hozzáállni, ő gondolkozna a "mi lenne, ha mégis" kérdésen...


2019. máj. 12. 12:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
A dolog érinti, de amúgy a te tested, a te döntésednek kell lenni. Mondd el, azt is, hogy már döntöttél. El fogja fogadni.
2019. máj. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%
El kell mondani. Ez pont egy olyan dolog, amiről tudnia kell. Gondolj bele, komoly lesz a kapcsolatotok, idővel felmerül a gyermekvállalás. Az elso kerdes a nőgyógyásznál, védőnőnél sikeres terhessebb után "hanyadik terhesseg"
2019. máj. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem egy jó kapcsolat alapja az őszinteség. Ha hosszútávra tervezel vele, akkor inkább beszéljétek meg és legyen ez közös döntés.

Én 19 éves voltam mikor volt egy balesetünk a párommal és bár nálunk megállt a dolog a 72 órás tablettánál szerencsére, de még annak az intézését is aggódva kísérte végig. Egész idő alatt támogatott és mellettem volt, mert tudta, hogy engem ez is nagyon megviselt akkor.

Ennek 9 éve, már házasok vagyunk és az első gyerekünket várjuk. Nem tudom hol lennénk ha a kapcsolatunk hazugságokon és sunnyogásokon alapulna.

2019. máj. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
72%
Ha a megcsinálásában részt tudott venni, vállalja a vele járó lelki terhet is
2019. máj. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
6%

Férfiként mondom!



SOHA NE MOND EL NEKI AZ ABORTUSZT!


KOMOLYAN!


SOHA!

2019. máj. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
14%
Joga van tudni, hogy találhasson olyan barátnőt aki nem dobja a lecsóba a gyereket mert ő nincs rá készen, csak a felelőtlen szexre.
2019. máj. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Ő sem akar még gyereket, meg nálunk ez nem ok a szakításra. Nem korlátolt ember, felfogja ő is, hogy nem vállalunk úgy gyereket, hogy nem állunk rá készen!:)
2019. máj. 12. 12:49
 8/22 anonim ***** válasza:
18%

"A kérdező kommentje:


Ő sem akar még gyereket, meg nálunk ez nem ok a szakításra. Nem korlátolt ember, felfogja ő is, hogy nem vállalunk úgy gyereket, hogy nem állunk rá készen!:)"


Akkor minek ez a kérdés?


Ja, és mit csinálsz, ha meggondolja magát, és kéri, hogy szülj? Vagy te gondolod meg?

2019. máj. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Megbeszélnénk, és meggyőzném az érveimmel. Ő sem akarna még gyereket. Én pedig nem gondolnám meg magam, ez biztos. Még tanulok, ősztől külföldön töltök egy félévet, szeretnék karriert. Nem csak úgy belevágni a gyereknevelésbe, tönkretéve ezzel az esélyeimet egy normális, és sikeres élethez.


De ezt le is írtam, hogy ő is inkább 30-hoz közel akarna gyereket, nem most.

2019. máj. 12. 12:56
 10/22 anonim ***** válasza:
73%
Forditott esrtben te nem akarnal tudni rola? Felig az o gyereke is. Ha kiderulne kesobb, en szemely szerint nagyon durva hazigsagkent elnem meg, ha nem mondod el. Raadasul nem tudhatod, hogy leszel utana, siman kiderulhet, de kesobb, ha megis akartok majd gyereket, es nem jon ossze, akkor is kiderulhet. En nem jatszanek a bizalmaval, ha tenyleg fontos neked. Tudatalatt igyis-ugyis fogja erezni, hogy valami tortent, meg ha nem is tudna megfogalmazni maganak. Egy ilyen kaliberu dolgot eltitkolni szerintem nincs jogod elole.
2019. máj. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!